Vetitë speciale të fiqve të verës

Vetitë speciale të fiqve të verës

nga AgroWeb më 27 gusht 2016

Idealet organike që ju mbrojnë nga dielli

Idealet organike që ju mbrojnë nga dielli

nga AgroWeb më 16 gusht 2016

Rozmarina - Aroma Më e Përhapur Shqiptare

Rozmarina - Aroma Më e Përhapur Shqiptare

nga AgroWeb më 26 gusht 2016

Lajme

ProCredit Bank Shqipëri i bashkohet Programit të Mbështetjes së Agrobiznesit

nga AgroWeb më 29 korrik 2016

ProCredit Bank Shqipëri i bashkohet Programit të Mbështetjes së Agrobiznesit

ProCredit Bank Shqipëri është institucioni i parë financiar pjesëmarrës në Programin për Mbështetjen e Agrobiznesit në Shqipëri, që do të përfitojë nga skema e ndarjes së rrezikut deri në vlerën 15 milionë euro. Kjo skemë është një produkt inovativ që do t’i mundësoj&...

BERZH- Investime në Ballkan për Integrim Rajonal dhe Evropian

nga AgroWeb më 28 korrik 2016

BERZH- Investime në Ballkan për Integrim Rajonal dhe Evropian

Sa herë flitet për Ballkanin gjithkush i referohet “një rajoni që prodhon më shumë histori sesa konsumon”. Sa herë flitet për BE-në gjithkush i referohet “një bashkimi kombesh që nisi nga bashkëpunimi ekonomik”. Pra ka një formulë magjike bashkëjetese. Është formula që solli paqen edhe...

KE: Korrupsioni dhe informaliteti, gangrena të ekonomisë shqiptare

nga AgroWeb më 14 korrik 2016

KE: Korrupsioni dhe informaliteti, gangrena të ekonomisë shqiptare

Shqipëria 3.4, Maqedonia 4.0, Mali i Zi 4.1, Kosova 4.0. Edhe nëse nuk kuptoni shumë nga termat fiskalë, është e qartë për këdo që performanca e Shqipërisë në rajon nuk është e lartë. Të dhënat janë të raportit më të fundit të Komisionit Evropian për programin e reformave në...

Perimet shqiptare, një minierë e artë

nga AgroWeb më 29 qershor 2016

Perimet shqiptare, një minierë e artë

Që bujqësia është kthyer në trend, në një minierë ari, kjo është e dukshme. Faktuar edhe nga shifrat në rritje. Viti 2015 duket se ka qenë një vit me bereqet për bujqësinë shqiptare. Prodhimtari që po kap rekorde në rritje, shtim të sipërfaqeve të mbjella, rritje të punësimit dhe shp&...

Ekologji

5 Dëmet në Shëndet që Shkakton Kondicioneri

nga AgroWeb më 23 gusht 2016

Mos Ma Prek Valbonën

nga AgroWeb më 24 qershor 2016

Ekonomi

Natyrale & Organike

Idealet organike që ju mbrojnë nga dielli

Idealet organike që ju mbrojnë nga dielli

nga AgroWeb më 16 gusht 2016

Xhinxher Plus Mjaltë - Kombinimi i Mrekullive

Xhinxher Plus Mjaltë - Kombinimi i Mrekullive

nga AgroWeb më 24 gusht 2016

Video Të gjitha »

Perimet shqiptare, një minierë e artë

nga AgroWeb më 29 qershor 2016

Stina e Manaferrave Marramendëse

nga AgroWeb më 25 qershor 2016

Të Gjitha të Vërtetat e Ujit të Gazuar

nga AgroWeb më 18 qershor 2016

Infografikë Të gjitha »

TAP - Rritje për ekonominë shqiptare

nga AgroWeb më 4 prill 2016

Vetitë e Mjaltit

nga AgroWeb më 14 tetor 2015

Revolucioni që Shpëton Njerëzimin

nga AgroWeb më 16 dhjetor 2015

Foto Lajm Të gjitha »

 • Produktet e veçanta të Fierit e Lushnjes

  Produktet e veçanta të Fierit e Lushnjes

 • Konkursi i Vajit të Ullirit

  Konkursi i Vajit të Ullirit

 • Bimët medicinale shqiptare kryesojnë në tregun amerikan dhe evropian

  Bimët medicinale shqiptare kryesojnë në tregun amerikan dhe evropian

 • Agroturizëm në Pukë

  Agroturizëm në Pukë

 • Ministri Panariti dhe Drejtori i SARED, Henriksen vizitojnë fermën blegtorale në Barbullush, financuar nga SARED

  Ministri Panariti dhe Drejtori i SARED, Henriksen vizitojnë fermën blegtorale në Barbullush, financuar nga SARED

TematShiko të gjitha »

Të gjitha lajmet

Më të lexuarat

Patjetër Pesë të tilla në Ditë

nga AgroWeb më 22 gusht 2016

Patjetër Pesë të tilla në Ditë

Shqipëria është e bekuar me fruta e perime shumë cilësore; lakrat e perimet e Lushnjës, mollët e Korçës, panxhari i kuq i Maliqit, gështenjat dhe kërpudhat e Tropojës, ullinjtë e Beratit a Tiranës apo mandarinat aq të shijshme të Sarandës. '5 në Ditë' bazuar në udhëzimet e Organizat&...

Të heqësh dorë nga mishi i kuq - Alternativat më të mira të shpendëve

nga Liana Suleymanova më 22 gusht 2016

Të heqësh dorë nga mishi i kuq - Alternativat më të mira të shpendëve

Rusët dhe shqiptarët janë njerëz që e dashurojnë mishin e kuq. Ngado që kam shkuar jam tunduar nga mish i pjekur, paidhaqet, qoftet dhe berxollat deri në atë pikë sa më erdhi në majë të hundës. Ndaj, një vit më parë vendosa të heq dorë nga mishi i kuq. Një nga dilemat më të mëdha...

Multivitaminat, të dobishme apo të tepërta?

nga AgroWeb më 21 gusht 2016

Multivitaminat, të dobishme apo të tepërta?

Shqiptarët janë me fat. Ne kemi një qasje të bollshme tek frutat dhe perimet e pasura me vitamina, falë kushteve bujqësore, tokave pjellore dhe klimës së mirë. Së fundmi, konsumatorët po marrin në konsideratë marrjen e suplementevëve të vitaminave për një shëndet të mirë. A është kjo nj&...

10 Frutat Më të Pasura me Hekur

nga AgroWeb më 20 gusht 2016

10 Frutat Më të Pasura me Hekur

Sa herë që flasim për ushqime të pasura me hekur, produkti i parë që na vjen ndër mend është spinaqi. Të paktën kështu ndodh me ne Shqiptarët. Por po të lexoni këtë artikull të përgatitur nga AgroWeb do të mësoni fakte shumë interesante mbi burimet natyrale alternative të hekurit. Kë...