Të fundit

nga AgroWeb më 21 prill 2017

Probleme me Kollën dhe Frymëmarrjen në Pranverë? Zbuloni Zgjidhjet Natyrale

Me uljen e ndjeshme të temperaturave, organizmi ynë nis betejën e ashpër me kollën, rrufën dhe problemet e rrugëve të frymëmarrjes. Kolla nuk duhet anashkaluar asnjëherë sepse jo vetëm ...

nga AgroWeb më 21 prill 2017

Jo Lugë Metali për Mjaltin? Disa të Vërteta të Panjohura

Këtë ndoshta nuk e dinit, por ka ekspertë që besojnë se disa enzima mirëbërëse tek mjalti shkatërrohen nga kontakti me bakrin dhe hekurin, madje këto metale mund të prodhojnë edhe disa krip&...

nga AgroWeb më 23 prill 2017

Domatet e kuqe shqiptare më të mirat e sezonit

Domatet shqiptare janë një ndër produktet më të mira të Prillit. Domatet e serave me ngrohje diellore të Divjakës dhe Kutallisë (Berat) janë të parat që kanë dalë në treg. ...