nga AgroWeb më 20 prill 2016

Risia e Pesticideve Organike në Shqipëri

Çdo njeri konsumon mesatarisht 4 litra pesticide në vit dhe më shumë se 400 mbetje të substancave kimike mbeten në trupin tonë. Nga ushqimet që konsumojmë çdo ditë ne arrijmë të marrim afro 3000 lloje kimikatesh. Sipas studiuesve janë ato që na mjegullojnë mendjen, na gënjejnë ndjesitë dhe ...

nga AgroWeb më 22 prill 2016

Domatet: Ambasadoret e Eksporteve Shqiptare

Domatet dhe kastravecat janë produktet që e kanë mbajtur lart markën “Made in Albania” në tregjet ndërkombëtare, duke arritur shifrën rekord të 21 milion Euro ose 3 miliardë lekë në shitje. Në vitin 2015, sipas të dhënave të Ministrisë së Bujqësisë të siguruara nga Agroweb, ...

nga AgroWeb më 21 prill 2016

Gjelbërim për të marrë frymë

Një nga pyetjet që njerëzit i bëjnë më shpesh vetes është nëse veprimet e tyre individuale me të vërtetë mund të bëjnë ndryshimin. Nëse vendosni të ricikloni, të kujdeseni për plehrat, të mos prisni pemë, të ulni ndotjen dhe të refuzoni të përdorni qese plastike, a ka ndonj...

nga AgroWeb më 21 nëntor 2015

Rekordi Historik i Vjeshtës Rrit Cilësinë e Prodhimit Shqiptar

Vjeshta këtë vit ka thyer rekorde historike ngrohtësie, duke u shënuar si më e ngrohta e regjistruar deri më tani. Jemi përpara një fakti tipik kur lajmi i keq mund të jetë po aq lajm i mirë. Si zakonisht, i pari vjen lajmi i keq; Toka duket se tashmë është pranë zonës së rrezikut të ngrohjes globale. Por le ...

nga AgroWeb më 27 nëntor 2015

Sfidat e Bujqësisë Organike

Të paguash 400 lekë të reja për një dorë sallatë mund të duket e ekzagjeruar, por njerëzit janë të gatshëm të paguajnë 10, 20 apo deri 40% më shumë për produkte të caktuara, nëse ato janë të prodhura në mënyrë organike. Kjo, jo vetëm sepse bujqësia organike ësht&...

nga AgroWeb më 5 mars 2016

Pjeshkët ndërrojnë stinë

Kur të dilni për të psonisur në pazar, mos u habisni shumë kur të shihni që në treg të kenë dalë pjeshkët e kajsitë dhe pak më vonë edhe ndonjë kokërr qershi mund ta gjeni. Në disa zona në Peshkopi e Korçë pemët e qershive kanë lulëzuar. Lajthitja e motit me temperatura tejet ...

nga AgroWeb më 4 prill 2016

TAP, asi nën mëngë që do të rrisë ekonominë shqiptare

Ishte pranvera e vitit 2007, kur në një tryezë të rrumbullakët në Baku të Azerbajxhanit, zyrtarë të lartë evropianë vendosën të marrin një vendim të rëndësishëm, që do të ndryshonte fatet ekonomike dhe politike të shumë vendeve. Kishte ardhur koha që Evropa të gjente një m&...

nga AgroWeb më 6 prill 2016

Shqipëria me gjysëm mushkëri të gjelbër

Në gjenezë, vendet lindin në varfëri me tokat e pyllëzuara gjithë gjelbërim. Pastaj pasurohen. Fillojnë t’i presin pyjet sepse duhet hapur tokë për të ndërtuar ferma, për të nxjerrë naftë, apo për qëllime të tjera biznesi. Priten aq shumë, saqë dhe betoni nis e konkuron për metë...

nga AgroWeb më 24 mars 2016

Tjetër Shtytje Për Rritjen e Bujqësisë

Financimi shihet si ai çelësi magjik që do t’i hapë derën zhvillimit të mëtejshëm të bujqësisë. Kjo sepse financimi rural është ndoshta dhe pjesa më kritike për t’u kapërcyer nga sistemi bankar shqiptar, i cili në 20 vitet e fundit ka treguar jo shumë interes për kreditimin e sektorit bujq&...

nga AgroWeb më 30 mars 2016

Bishtajat - Nga Perimet Më Të Pasura

Bishtajat janë një prej perimeve më të freskëta e të gjelbra, më të shëndetshme për njeriun. Kur bishtajat vilen të papjekura plotësisht, bizelet brenda tyre janë një burim i pasur folati, fibre dhe vitamine K. Ngjyra e tyre e gjelbër e ndezur na bën shpesh të mendojmë që bishtajat nuk kanë sasit&...

nga AgroWeb më 9 mars 2016

Efekti domino i krizës greke në Shqipëri

Gjithçka që ndodh në Greqi, nuk mbetet në Greqi. Na pëlqen ose jo, kriza greke pati një efekt domino në ekonominë shqiptare. Nuk shkuam drejt humnerës, siç dhe shumë patën frikë, por ndjesinë e të mbyturit me disa lugë ujë e patëm; që nga rënia e remitancave, tek ulja e investimeve të huaja...

nga AgroWeb më 18 mars 2016

Mbillet Fruti i Kuq - Kampion i Shqipërisë

Verë, korrik. Pisku i vapës. Shkon në treg. Ke etje, por jo për ujë. Kërkon të blesh një shalqi. E do të kuq flakë, plot lëng e shije. Tregëtari të betohet që janë të vendit, të Lushnjës madje. E për të të mbushur mendjen ai bën të famshmen “provë të shalqinit”. ...

nga AgroWeb më 17 mars 2016

Lajme të Mira për Agrofinancimin

Paratë nuk rriten në degë pemësh, por edhe pemët nuk rriten duke i ushqyer thjesht me para. Edhe paratë duhen ‘punuar’, pra investuar. Duhen ferma, duhen traktorë, duhen pajisje teknologjike, pa duhen edhe të mira që ‘të ketë duk leku’. Të gjitha kushtojnë jo pak për fermerët, por kemi lajme të ...

nga AgroWeb më 16 mars 2016

Fshati apo Fabrike – Kjo është Çështja

Tregojnë një histori sipas të cilës, Dante Alighieri teksa vëzhgonte ndërtimet e Duomos, katedrales në Firence, dikush e pyeti: ‘Cili është ushqimi më i mirë në botë?’. ‘Veza, u përgjigj poeti. Një vit më vonë, të dy u takuan sërish dhe i panjohuri e pyeti me humor: ‘Me ç...

nga AgroWeb më 11 mars 2016

Perimet shqiptare mbushin tregjet e huaja

Bujqësia shqiptare ka qenë besnike e reputacionit të saj, duke u kthyer një një forcë të madhe për ekonominë e vendit. Ndonëse eksportet në vitin 2015 ranë me 7.8 përqind në krahasim me një vit më parë, performanca e sektorit të bujqësisë ka qenë e jashtëzakonshme. Perimet janë ato q...

nga AgroWeb më 7 mars 2016

Alarm – Kolonitë e Bletëve Drejt Zhdukjes

“Nëse bletët do të zhdukeshin, pas katër vjetësh do të vinte fundi i gjithë njerëzimit” thotë një shprehje që i atribuohet Albert Einstein-it. Shkencëtarët as nuk e vënë në dyshim fatin e errët të njerëzimit, nëse bletët do të vdisnin. Deri më tani humbjet alarmante të...

nga AgroWeb më 16 mars 2016

Si të dalloni freskinë e vezëve

    Përpjekja për kontrollin e cilësisë është një nga dukuritë më të përditshme me të cilën përballen konsumatorët. Mbi të gjitha kur bëhet fjalë për produktet e konsumit të përditshëm si veza. AgroWeb jus jell disa këshilla praktike për të kontrolluar freskin&...

nga AgroWeb më 24 shkurt 2016

Bumi Shqiptar i Konsumit të Qumështit

Demokracia e qumështit. Kështu e ka cilësuar nivelin e konsumit të qumështit në Shqipëri, para dhe pas viteve 90’, një prej studimeve të fundit italiane lidhur me këtë produkt. Studimi veçon rastin e Shqipërisë si shumë specifik; Shqipëria renditet e katërta në nivel global për konsumin e qum&...

nga AgroWeb më 2 mars 2016

Lodra për Filtra - Rikthehet Vrasësi i Ajrit në Tetovë

Jugohrom, fabrika famëkeqe e ndotjes së ajrit në Tetovë rikthehet e hapur. Pas protestave qytetare që kulmuan në Dhjetor 2015, kjo fabrikë u mbyll, por mesa duket jo për shumë gjatë, pasi në 1 Mars skadoi pezullimi i saj. Protestat morën shkas nga fakti se sipas të dhënave Tetova u klasifikua si qyteti më i ndotur n&...

nga AgroWeb më 3 mars 2016

Mirësevini në Agrocon: Serra më gjigande në Shqipëri

Imagjinoni një fushë futbolli. Tani imagjinojeni këtë fushë futbolli të 30-fishuar. Çfarë ju del? Serra më e madhe në Shqipëri. Aq e madhe sa të zerë brenda 30 fusha futbolli. E gjendur vetëm 1 kilometër nga qendra e Krutjes në Lushnjë, e njohur ndryshe si zona e hambarit të Shqipërisë, serra e ...