nga AgroWeb më 7 korrik 2017

Lëngu i Kockave - Një Pasuri e Traditës Shqiptare

Lëngu i kockave të mishit është një nga elementët bazë të traditës shqiptare të ushqimit. Shumica prej nesh e dimë që ky lëng i bën shumë mirë organizmit, por njohuritë për funksionet e sakta të këtij lëngu janë të mjegullta. Studimet kanë treguar që lëngu i kockave ...

nga AgroWeb më 7 korrik 2017

Çaji i Hudhrës - Koncentrati i Vlerave Për Zemrën

Hudhra ka një vend të pazëvëndësueshëm në kuzhinën shqiptare. Ajo përdoret gjërësisht në salca, supa dhe gatime të tjera. Hudhra ka fituar një vëmendje të madhe në përdorimet kundër infeksioneve, kolesterolit, tensionit të gjakut dhe mbrojtjes së përgjithshme që i ofron organizmit. ...

nga AgroWeb më 7 korrik 2017

Dhalla, Shije dhe Vlera të Panjohura

Me ardhjen e ditëve të nxehta të verës, njeriu supozohet të pijë tetë deri në nëtë gota ujë në ditë, që të parandalojë dehidratimin. Uji nuk është i vetmi që arrin të shuajë etjen. Çdo komb e çdo qytetërim ka pijen dhe ushqimin karakteristik që shuajnë etjen. N&...

nga AgroWeb më 13 korrik 2017

Evropa Po Ndalon Paketimet me Personazhet e Fëmijëve. Po Shqipëria?

Ujë me Elsa të Frozen? Kos me Mickey Mouse? Biskota me Spiderman? Gjithçka e tillë po fillon të ndalohet rreptësisht në Evropë pasi cilësohet si reklamë mashtruese që nëpërmjet personazheve të parapëlqyer të fëmijëve t'i drejtojë sytë e të vegjëlve tek produktet aspak të shë...

nga AgroWeb më 19 korrik 2017

Mbani tensionin e gjakut nën kontroll me këto kura natyrale

Nëse vuani ose jeni diagnostikuar me tension të lartë, është e natyrshme të ndiheni të shqetësuar për medikamentet që duhet të merrni për uljen e tij. Stili i jetesës luan padyshim një rol të rëndësishëm në trajtimin e tensionit të gjakut. Studimet e AgroWeb.org tregojnë se nëse mbani ...

nga AgroWeb më 4 korrik 2017

Vaj Ulliri, Mjaltë dhe Limon – Kombinimi Magjik

Lexuesit e AgroWeb.org mund të kenë dëgjuar shpesh për përfitimet që vijnë nga kombinimi i vajit ekstra të virgjër të ullirit, mjaltit dhe limonit. Këto produkte të konsumuara gjërësisht në traditën shqiptare janë mjaft të dobishme në përkujdesjen natyrale ndaj shëndetit. Vaji ekstra i virgj&...

nga AgroWeb më 4 korrik 2017

Reçeli Shqiptar i Frutave - Vlerat e Ëmbla

Duke njohur faktet mbi vlerat e reçelit të frutave të Shqipërisë, do të jeni në gjendje të merrni vendime të shëndetshme kur bëhet fjalë për ushqimin. Frutat e freskëta janë gjithmonë një zgjidhje e shëndetshme, por deri më tani, askush nuk ia ka dalë ta shtrojë mollën mbi një fet&...

nga AgroWeb më 3 korrik 2017

Për Kocka të Forta - Magnezi apo Kalciumi?

Kalciumi është padyshim një nga mineralet më të rëndësishëm për shëndetin e kockave, por me sa duket magnezi është aleati më i rëndësishëm për formimin e kockave të forta, gjatë periudhës së adoleshencës. Këto janë gjetjet e një studimi të ri të Shoqatave Akademike...

nga AgroWeb më 30 qershor 2017

Ushqime Të Shëndetshme Për Mbi 70 Vjeçarët

Kur arrini në moshën 70, apo mbi këtë moshë, nevojat tuaja ushqimore nuk ndryshojnë domosdoshmërisht. Ndonëse gjithçka varet nga shëndeti juaj, por oreksi nuk ndryshon shumë. Mungesa e urisë apo dëshirës për të përgatitur një vakt nënkupton një ushqyerje problematike. Ushqyerja e mirë ...

nga AgroWeb më 28 qershor 2017

Hudhra e Qepa, Pija Magjike Si Antibiotik Natyral

Mjekësia farmaceutike me atë alternative me produkte natyrale është gjithnjë në “luftë”, për të prodhuar ilaçe të reja që shpëtojnë njerëzimin dhe antibiotiku është një ndër mrekullitë e shpikura. Por jo rrallë dëgjojmë që ndokujt 'nuk i bënë fajde' as ...

nga AgroWeb më 25 qershor 2017

Limoni, Agrumja që Nuk Duhet të Mungojë në Shtëpi

Lëngu i limonit ka aciditet të lartë. Ai shërben si dizinfektues dhe e luan këtë rol mjaft mirë. Aroma e kësaj agrumeje preferohet shumë nga njerëzit, por urrehet nga insektet. Limoni është i dobishëm në ruajtjen e ushqimeve dhe në shkatërrimin e substancave kimike të rënda për njeriun. Përdorimet ...

nga AgroWeb më 25 qershor 2017

Patatet me Sytha - A mund të konsumohen?

Mund t’ju ketë ndodhur shpesh që pak përpara se të gatuani drekën, keni vënë re që patatet kanë nisur të nxjerrin filiza. Çfarë duhet bërë në këto raste? Duhet t’i hidhni patatet dhe të blini të tjera, duhet t’i këpusni filizat dhe të vazhdoni me gatimin, apo të hiqni dor&...

nga AgroWeb më 25 qershor 2017

Rubini i kuq, bima e Çmuar kundër tensionit të lartë

Rubini i kuq është një bimë mjekësore që është përdorur në alternativat popullore të shërimit prej shekujsh. Rubini i kuq pjesë e familjes botanike Hibiscus sabdariffa është përdorur si laksativ, por edhe për të trajtuar sëmundjet nervore dhe ato kardiake. Rrubini i kuq shitet në paketime të ...

nga AgroWeb më 25 qershor 2017

Përdorimet Mrekullibërëse të Kulumbrisë Shqiptare

Kulumbria është një frut i të njëjtës familjes botanike ku bën pjesë edhe kumbulla. Lulet dhe frutat e bimës së egër të kulumbrisë përdoren në mjekësinë popullore. Këto fruta kanë vlera të shumta dhe i bëjnë mirë stomakut dhe gjakut. Gjithashtu ato janë të pasura me ...

nga AgroWeb më 24 qershor 2017

Kumbulla e Zezë apo e Kuqe - Ndryshimet Sipas Ngjyrave

Kumbullat janë fruta të ëmbla, me plot lëng e me vlera të larta ushqimore. Kumbullat i përkasin të njëjtës familje botanike (Prunus) me bajamet dhe pjeshkët. Në tregun shqiptar, mund të gjeni me qindra varietete të kumbullës. Pikë së pari, le të flasim për kumbullat e zeza, që janë edhe fruta t&...

nga AgroWeb më 24 qershor 2017

Vaji i ullirit 100 herë më i shëndetshëm se ai vegjetal

 Kur dëgjon termin ‘vaj vegjetal’ mendon se bëhet fjalë për një zgjedhje të shëndetshme për gatimin dhe përgatitjen e ushqimeve. Për fat të keq, ndonëse ky vaj është në dukje i përshtatshëm për gatime në temperatura të larta, vaji vegjetal është shumë larg të t&...

nga AgroWeb më 24 qershor 2017

Vlerat Unike Shëndetësore të Kungujve të Njomë

A e dinit që kungujt e njomë, të cilët e kanë origjinën në kontinentin Amerikan, janë në të vërtetë një frut botanik, ndonëse ato konsiderohen si një perime në mbarë botën. Kungujt e njomë i përkasin varitetetit Cucurbita pepo, që përfshin edhe kungujt edhe trangujt. Lexoni më posht&...

nga AgroWeb më 24 qershor 2017

Super Ushqimet e Shëndetshme të Verës

Mundësitë për të shijuar këtë stinë të vitit janë të panumërta. Noti, kampingu, plazhi apo mbrëmjet verore të shoqëruar me ushqimet e zgarës janë disa prej aktiviteteve më të preferuara gjatë verës. Por nga ana tjetër kjo stinë shoqërohet me probleme nga më të ndryshme sh&...

nga AgroWeb më 24 qershor 2017

Ndryshimi mes patëllxhanit të bardhë dhe vjollcë

Patëllxhani i përket një familje botanike bimësh (Solanaceae) që përmban më shumë se 2000 specie bimësh (disa të pangrënshme dhe helmuese) me karakteristika të përbashkëta siç janë forma e lules së bimës apo vendosja e caktuar e farave brenda frutit apo perimes. Patëllxhanin e gjejmë në ...

nga AgroWeb më 23 qershor 2017

Të paguash fëmijët që të hanë më shumë perime?

Perimet janë të domosdoshme për të gjithë, veçanërisht për fëmijët. Por çdo prind e di sa e vështirë është që të bindësh një fëmijë që të hajë brokolin me dëshirë. Brokoli, kjo perime fantastike që ngjan si një pemë e vogël, për fëmij&...