nga AgroWeb më 29 prill 2017

Si të rrisni spinaqin e freskët në shtëpi

Spinaqi është një barishte e familjes botanike goosefoot (këmbë pate) që përfshin barishte dhe bimë të ndryshme, të cilat kanë një aromë specifike, gjethet e të cilave i përngjajnë këmbës së patës. Spinaqi është një nga barishtet më të çmuara në kuzhinën e ...

nga AgroWeb më 22 prill 2017

Lavanda - Të zbukurosh shtëpinë duke e mbjellë në vazo

Lavanda është një bimë e lehtë për t’u rritur dhe për t’u admiruar. Ajo është një mysafire e mirëpritur e çdo kopshti, sepse lulet e bukura dhe aroma karakteristike e bëjnë atë të pazëvëndësueshme. Shqipëria është një vend i bekuar sepse në tokën tonë ...