nga AgroWeb më 25 nëntor 2016

Rrepa pikante - Antibiotiku i artë natyral

Rrika e bardhë apo rrepa pikane është një bimë shumë popullore që është përdorur që në lashtësi, jo vetëm për gatim por edhe në mjekësi në shumë zona të Lindjes dhe Perëndimit. Kjo bimë me përmasa mesatare është pjesë e familjes botanike Brassicaceae që pë...

nga AgroWeb më 5 nëntor 2016

Sekretet Fantastike të Koriandrës

Cilantro apo Koriandër? Janë emrat e të njëjtës barishte, apo dy llojeve të ndryshme? Të paktën në rastin e gjuhës Ruse apo asaj Angleze, të dy këto emra gjenden në receta të ndryshme dhe shpesh shkaktojnë konfuzion. Sa për sqarim: cilantro është praktikisht pjesa e gjelbër e bimës që i ngjan ...

nga AgroWeb më 6 nëntor 2016

Çaji bimor në kushtet e shtëpisë

Barishtet që rriten në Shqipëri janë aq të larmishme sa mund të kënaqin shijet e çdo konsumatori. Ato janë bimët më të thjeshta që mund të prodhohen në vend. Barishtet më të përdorura nga konsumatori shpesh janë në formën e shkurreve dhe prodhimtaria e tyre zgjat për vite të të...

nga AgroWeb më 24 tetor 2016

Lulja e Blirit - Arma e Fortë Bimore

Lulet e blirit që prej lashtësisë njiheshin si lulet ku fshihen rrezet e diellit. Gjethet e kësaj peme lulëzojnë prej fillimit të pranverës e deri në vjeshtë. Rritet në pyje, shkurre dhe sidomos në zonat e dushkut dhe të ahut. Në Shqipëri, aromën dehëse të blirit do ta ndjeni edhe në rrugët e ...

nga AgroWeb më 20 tetor 2016

11 sekretet e pazbuluara të vajit të sherebelës

Vaji esencial i sherebelës ka vlera të jashtëzakonshme kundër mykut, mikrobeve, baktereve, inflamacionit dhe toksinave, por luan një rol të rëndësishëm stimulues për të gjitha organet e trupit. Sherebela është një nga emrat më të dëgjuar në industrinë e kozmetikës, veçanërisht në ...

nga AgroWeb më 4 tetor 2016

Fuqitë e Pashtershme të Rigonit të Kuq

Tani që vjen vjeshta, bëhemi gati t’i dorëzohemi aftësive shëruese të barishteve, dhe ja përse AgroWeb këtë javë është përqendruar tek vlerat fantastike të rigonit të kuq. Rigoni është një barishte aromatike plot shije që përdoret në kulinarinë Mesdhetare dhe atë të Spanj&...

nga AgroWeb më 22 tetor 2016

Vaji i jargavanit, një oaz vlerash për shëndetin

Lulja e jargavanit arrin të krijojë një oaz të mrekullueshëm në të gjitha hapësirat ku rritet. Në gjuhën e luleve, jargavani ngjyrë vjollcë simbolizon emocionet e para të dashurisë ndërsa jargavani i bardhë përfaqëson pafajsinë rinore. Sipas mitologjisë Greke, Pani, perëndia e pyjeve dhe ...

nga AgroWeb më 20 shtator 2016

Mënyra Më e Lehtë për Mbjelljen e Aloe Vera

Të gjitha vlerat e Aloe Verës duhet t’ju frymëzojnë që të mësoni të rrisni këtë bimë në shtëpinë tuaj. Bima ka nevojë për pak përkujdesje, pak ujë dhe lulëzon vetë. Çfarë të nevojitet? Një vazo prej balte - Dhe’ për të mbushur gjysmën e vazos dhe ...

nga AgroWeb më 22 shtator 2016

Vlerat e LuleTogëzës për zemrën dhe organizmin

Luletogëza ose Lule Filxhani është një nga lulet e egra më popullore në botë. Bima e familjes botanike Digitalis çel në shumë vende të Evropës, madje me bollëk edhe nëpër shpatet shqiptare dhe prodhon lule krejt të veçanta që shpesh krahasohen me gishtat e njeriut. Ngjyra e këtyre luleve varion nga e...

nga AgroWeb më 19 tetor 2016

Ndryshimi mes medikamenteve organike dhe atyre bimore

Përdorimi i bimëve mjekësore në Shqipëri ka arritur kulmin e megjithatë, konsumatorët nuk janë akoma të qartë mbi dallimin mes mjekësisë bimore dhe asaj organike. Shpesh bimët mjekësore në Shqipëri blihen nga shitës ambulantë, në paketime plastike, me përshkrime recetash të shkruara nga treg&...

nga AgroWeb më 3 shtator 2016

Barbarosa - Vlerat e Mbretëreshës së Kopshteve

Kur dëgjon “Barbarosa” imagjinon një pirat shtatlartë e famëkeq, por Barbarosa në rastin tonë është thjesht një bimë e bukur mjaft popullore, e njohur si Mbretëresha e Kopshteve. Barbaroza është një lule verore që rritet në krahinat e jug perëndimit të Ballkanit dhe Shqipërisë. Ajo &...

nga AgroWeb më 4 gusht 2016

Manaferra e detit, armiku i plakjes

Frutat e egra janë konsideruar gjithnjë si një nga dhuratat më të çmuara të natyrës për njeriun. Manaferra e detit është padyshim një prej tyre. Ajo gjendet me shumicë në brigjet e Mesdheut ku kripa e detit pengon bimët e tjera më të mëdha që synojnë ta pushtojnë. Në Shqipëri...

nga AgroWeb më 24 gusht 2016

Më e Ëmbël se Sheqeri - Vlerat Unike të Jamballit

Jamballi, ose siç edhe njihet ndryshe si Likuiricia, është një bimë bishtajore në formën e shkurres. Ka një kërcell të gjatë, me gjethe vezake, me lule të mbledhura në vile dhe me rrënjë të fuqishme të drunjta, Shija e saj është e ëmbël dhe përdoret për të përgatitur bar&...

nga AgroWeb më 9 gusht 2016

Kulpra - Barishtja e Çuditshme me Vlera Speciale

Qytetërime të shumta kanë përdorur pa drojë varitetet e bimës Klematis për shkak të vlerave anti-inflamacion. Kjo barishte e fuqishme ka një sërë vlerash që kanë të bëjnë me largimin e toksinave, dhimbjeve të kokës, hepatitin, artritin, diabetin dhe dhimbjet e shpinës. Në latinisht, njihet si ...

nga AgroWeb më 8 gusht 2016

Rigoni i Maleve Shqiptare - Fuqia Superiore Antioksiduese

Që në lashtësi, rigonit i janë thurur lavde si simbol i gëzimit dhe lumturisë. Grekët dhe Romakët e lashtë e vlerësonin rigonin për vlerat aromatike dhe shëndetësore. Këto civilizime e kishin për traditë t’u dhuronin nuseve dhe dhëndurëve nga një kurorë me gjethe rigoni. Kjo bimë që...

nga AgroWeb më 8 nëntor 2016

Sallata e Ujit - Vlerat dhe Vetitë e barishtes unike

Keni dëgjuar për purqarkun, shelpin ose sallatën e ujit? Kjo barishte rritet pranë pellgjeve dhe burimeve të ujit, madje shpesh anashkalohet edhe pse është pjesë e së njëjtës familje botanike si ajo e lakrës dhe rukolës. Kjo barishte tërheqëse dhe e shijshme ka gjethe të rrumbullakëta të vogla, të ...

nga AgroWeb më 25 tetor 2016

Vlerat Medicinale të Lules së Cianit

Ka një emër të çuditshëm. Njihet si kokoçeli, ose si lule ciani. Rritet në fushat e Mesdheut dhe Evropës Jugore. Lule ciani ose lule kine është shumë e njohur edhe në Shqipëri, madje kohët e fundit ka nisur të kultivohet edhe nga ago-përpunues, të cilët operojnë në tregun e bimëve ...

nga AgroWeb më 23 qershor 2016

Barishtet e karrotave, fantastike për shëndetin

Keni dëgjuar për barishtet e karrotave? Janë ato bishtat e gjatë që formojnë një mburojë të gjelbër mbi karrotë. Shumë prej konsumatorëve preferojnë t’i shkulin ato, me shpresën që karrota do të peshojë më pak. Por arsyeja është e gabuar. Barishtet duhen hequr nga karrota për t&rsquo...

nga AgroWeb më 28 nëntor 2016

Rradhiqet - Vlerat pas gjetheve të hidhura

Rradhiqet janë bimë të egra fantastike. Ato renditen tek bimët e pasura me vitaminë K, një përbërës i fuqishëm anti inflamator dhe me efekt parandalues ndaj infeksioneve, sidomos në periudhën e ftohtë të vitit, kur organizmi ka nevojë më tepër për vitamina. Shija e tyre e hidhur është si një ...

nga AgroWeb më 7 maj 2016

Çudia e Efekteve Mbrojtëse të Eukaliptit

Eukalipti është një pemë që cel lule shumë të bukura me ngjyra të ndezura dhe të bardha. Në vitet 1960-1970 shumë prej këtyre pemëve u mbollën në Shqipëri për të pasuruar fondin e pemëve kryesisht dekorative në vend. Që prej asaj kohe, shqiptarët arritën të përfitonin direkt...

nga AgroWeb më 4 shtator 2016

Vlerat Surprizuese të Dafinës, Bimës Hyjnore

Shqiptarët kanë një histori të gjatë të mbjelljes së dafinës në kopshte dhe tarraca dhe kanë gjetur 1001 mundësi për ta përdorur atë. Ajo besohet se sjell fat në familje dhe sipas gojëdhënave thuhet se mbjellja e bimëve të dafinës afër shtëpive, mënjanon goditjet e rrufeve. Gjethet e...

nga AgroWeb më 30 prill 2016

Rigoni - Mrekullia e Maleve Shqiptare

Që në lashtësi, rigonit i janë thurur lavde si simbol i gëzimit dhe lumturisë. Grekët dhe Romakët e lashtë e vlerësonin rigonin për vlerat aromatike dhe shëndetësore. Këto civilizime e kishin për traditë t’u dhuronin nuseve dhe dhëndurëve nga një kurorë me gjethe rigoni. Kjo bimë që...

nga AgroWeb më 7 shtator 2016

Sherebela - Bekimi Natyror i Malësive Shqiptare

Sherebela shqiptare eksportohet shumë në disa kontinente, duke e lënë tregun vendas pothuajse bosh dhe duke i lënë të apasionuarit e çajit të varen tek bustinat me pluhur çaji të zi apo jeshil apo me gjithfarë shijesh e ngjyrash që vetëm natyrale nuk janë. Për të mos folur për çajin pudër plot...

nga AgroWeb më 26 gusht 2016

Rozmarina - Aroma Më e Përhapur Shqiptare

Ajo duket si një lule e vogël pranvere me një erë fantastike, aromë pishash dhe shije të fortë. Po flasim për rozmarinën, një bimë pa të cilën të paktën gjysma e gatimeve nuk do të kishin të njëjtin kuptim. Rozmarinën për fat të mirë e gjejmë gjatë gjithë vitit dhe ësht...

nga AgroWeb më 7 janar 2016

Rritja e eksporteve bujqësore, serum për ekonominë në 2015

Edhe pse me këmbë në ujë, bujqësia shqiptare sërish ka arritur të hipë në fron. Volumi i tregëtisë dhe eksportet e larta e kanë bërë sektorin bujqësor të përjetojë një rritje impresive në vitin 2015. Rritja në volumin tregëtar në 9 muajt e parë të vitit ishte 83 miliardë...

nga AgroWeb më 5 nëntor 2015

Makthi që sjell para

Eshtë kaq e fortë dhe ndjellëse, saqë vetë Napoleoni thoshte se mund t’ia ndiente aromën që nga anija sa herë që kthehej në Korsikë ende pa e parë bregun. Legjendat thonë gjithashtu se lulet e kësaj bime thaheshin për t’ua ofruar Zotave Grekë. Fantazia me siguri po ju çon shumë larg tani, por ...

nga AgroWeb më 11 shkurt 2016

Çaji i Malit Shqiptar – Mundësia e Artë për Eksport

Për shqiptarët ka qenë miku më i mirë i ditëve apo netëve kur temperaturat ulen. Mëngjeset e hershme për shumë nisnin me një filxhan çaj e bukë të thekur, e netët e vona mbylleshin me ngrohtësinë, shijen e fortë dhe aromën unike të tij. Konsumimi i këtij çaji është bër&...