nga AgroWeb më 29 nëntor 2016

Hurmat e thara - Poezia e shijes

Hurmat janë të shijshme, por hurmat e thata kanë shije hyjnore. Ka hurma që janë më të vogla, të forta, aq të ashpra në shije dhe pastaj ka të mëdha, të plota, të buta dhe plot lëng. Këto të fundit konsumohen siç janë, por të tjerat thjesht nuk mund të hahen të freskëta, por pasi t&...

nga AgroWeb më 30 nëntor 2016

Sipas stinës edhe të mbjellat në ballkon

Iku koha e artë e të mbjellave në ballkon. Tani me uljen e temperaturave, duhet ndryshuar strategji në të mbjellat, pra është analogji me shprehjen ‘sipas vendit dhe kuvendi’. Aktualisht në ballkonin tim kam mbjellë domate qershi, qepë të njoma, hudhra, rreth 8 rrënjë bizele, majdanoz dhe kopër. Edhe pse kujdesem p...

nga AgroWeb më 29 nëntor 2016

Perimet Kineze Me Antibiotikë Marrin Logo Evropiane

Organizmat ndërkombëtarë u kanë bërë thirrje prodhuesve të antibiotikëve të bëjnë publike të dhënat mbi furnizimet me antibiotikë që bëjnë në botë dhe kanë kërkuar që këto kompani të vëzhgohen rreptësisht si çdo industri tjetër që ndot ambientin. S&...

nga AgroWeb më 20 nëntor 2016

Të paguash fëmijët që të hanë më shumë perime?

Perimet janë të domosdoshme për të gjithë, veçanërisht për fëmijët. Por çdo prind e di sa e vështirë është që të bindësh një fëmijë që të hajë brokolin me dëshirë. Brokoli, kjo perime fantastike që ngjan si një pemë e vogël, për fëmij&...

nga AgroWeb më 15 nëntor 2016

Pllaqitë Shqiptare, plot fibra, proteina dhe vlera

Pllaqitë janë perfekte në këtë stinë. Shija e tyre është e ëmbël dhe e butë, por kjo nuk është arsyeja e vetme përse ju duhet të konsumoni pllaqitë. Ato janë të pasura me proteina dhe fibra e plot vlera të tjera për shëndetin. Shqipëria është një vend i pasur përsa i p...

nga AgroWeb më 14 nëntor 2016

Brokoli, Perimja e Zgjuar Shqiptare

Konsumatorëve shqiptarë u është dashur pak kohë të prezantohen, njihen dhe dashurohen me brokolin. Jo se brokoli ka faj, apo se është një perime e vështirë për t’u pëlqyer. Në këtë rast dhe në shumë të tjera , shqiptarët janë skeptikë për të shijuar perimet e gjelbëra ...

nga AgroWeb më 2 nëntor 2016

Mineralet në ushqime - Cilat ju duhen dhe cilat janë të rrezikshme

Mineralet janë elementë të rëndësishëm në funksionimin e trupit të njeriut. Organizmit tonë i duhen domosdoshmërisht sasi ditore të caktuara mineralesh për të pasur një zhvillim normal. Elementët që hyjnë në përbërjen e lëndëve minerale që kanë perimet janë, kalcium, magnez...

nga AgroWeb më 6 tetor 2016

Cilat produkte janë vendase dhe cilat të importuara në treg

AgroWeb po ju sjell në vëmendje listën e fundit të çmimeve të frutave dhe perimeve sipas raportimit të ditës së sotme datë 6 Tetor 2016 nga Tregu Agro-Ushqimor i Tiranës. Produktet vendase e dominojnë këtë listë të çmimeve me shumicë, pasi edhe vetë sezoni ka prurje të madhe të frutave dhe...

nga AgroWeb më 4 tetor 2016

Domatet e thara, dielli në traditën shqiptare

Tharja është një proçes që nxjerr në pah ëmbëlsinë natyrale të domateve. Domatet e thara në diell i japin aromë dhe shije të shumëfishtë shumë gatimeve. Ato mund t’i gjeni të gatshme, ose mund t’i përgatisni vetë në shtëpi. Mund t’i thani në ballkon nën rrezet e ...

nga AgroWeb më 21 shtator 2016

Produktet - Sa më të Stinës, aq më Natyrale

Na ka ndodhur të gjithëve që, kur konsumojmë perime që nuk janë të stinës, na duken si pa shumë shije dhe pa atë aromën e veçantë të freskisë. Domatet, patëllxhanat, kastravecat apo specat e dimrit duket sikur nuk ngjasojnë fare me ato të stinës kur prodhohen. Por, në bazë të kërkes...

nga AgroWeb më 12 shtator 2016

Kungulli - Super Perimja e Verdhë e Vjeshtës

Kungulli është një perim me super veti ushqyese, i pasur me vitamina dhe minerale, por me pak kalori dhe ka pafund mënyra për tu përfshirë në dietë, sa do të habiteshit. Që nga ëmbëlsira, sallata, byrek me kungull madje-madje mund të jetë një zëvendësues shumë i mirë dhe i gjalpit. Kungulli ë...

nga AgroWeb më 18 shtator 2016

Vitamina P - Përbërësi i Panjohur i Frutave dhe Perimeve

Keni dëgjuar ndonjëherë për vitaminën P? Sado e pazakontë të tingëllojë, kjo vitaminë është në fakt një grupim flavonoidësh, të cilët në vetvete janë pigment që prodhojnë ngjyrën e verdhë, të kuqe ose vjollcë e blu tek bimët. Së bashku me ngjyrat, këto ...

nga AgroWeb më 17 shtator 2016

Supervlerat e Lëkurës së Frutave dhe Perimeve

Gjëja e parë që të vjen të bësh kur dëshiron të hash një portokall është ta qërosh atë. Hapi i dytë është të hedhësh lëkurën në kosh. Epo, kjo është e gabuar, sepse shumë prej ushqyesve me vlera të frutave apo perimeve gjenden pikërisht tek lëkura. Për ...

nga AgroWeb më 30 gusht 2016

Kungujt e njomë - 7 Veti Unike

Një ditë, e gjeta veten duke mbajtur një qese plot me kunguj të njomë, por nga ana tjetër nuk ia kisha aspak idenë se si t’i gatuaja përpara se të vyshkeshin. Nisa të kërkoj dhe u befasova. A keni dëgjuar ndonjëherë për makarona me kunguj të njomë? Po për bukë me kunguj, ose kunguj turshi? Kjo ...

nga AgroWeb më 5 shtator 2016

Patatja - Shpëtimtarja e Botës

Sa herë që dikush më pyet cili është ushqimi që më mungon më shumë nga vendlindja ime, përgjigjem symbyllur- patatja. Mos më keqkuptoni, nuk dua të them që në Shqipëri nuk ka patate ose që këtu është shumë e vështirë t’i gatuash ato. Ajo që dua të them është se ...

nga AgroWeb më 12 gusht 2016

Më të Çmuarat e Nëntokës

Perimet e nëntokës mund të duken jo shumë të bukura. Ato kanë lëkurë të trashë e të çuditshme me kërcenj të gjatë që shpërndahen me furi. Disa duken sikur të kenë zbritur nga hapësira. Shumë prej tyre injorohen nga konsumatori për shkak të reputacionit famëkeq në lidhje me...

nga AgroWeb më 28 korrik 2016

MACFRUT 2016 | 14-16 Shtator | Rimini, Itali

Panairi Profesional i Frutave dhe Perimeve, Macfrut që do të zhvillohet në Rimini, Itali në14-16 shtator, është një mundësi shumë e mirë për sipërmarrjet shqiptare që operojnë në sektorë të tillë si ai i pemtarisë dhe perimeve. Ky event po bëhet gjithnjë e më shumë një ngjarje nd...

nga AgroWeb më 20 korrik 2016

Në Kopshtin e Gjelbër të Danimarkës në Fier

Nëse ju themi të përshkruani karakteristikat e Lola Rossa apo Lola Bionda, sado që të përpiqeni, as nuk do të mund t’i afroheni të vërtetës; hireve të kuqe e të verdha që u japin emrat kaq të veçantë e femërorë. Lola Rossa, Lola Bionda dhe Frilisia janë në fakt varietetet më ...

nga AgroWeb më 10 korrik 2016

Më të Freskëtat Produkte të Korrikut

Blerja e zarzavateve dhe e frutave është një angari më vete, për më tepër kur nuk e di se çfarë të blesh procesi bëhet më i vështirë dhe i shtrenjtë. Gjithsesi blerja e fruta-perimeve, veçanërisht kur janë të stinës është një mënyrë efektive për të qenë t&...

nga AgroWeb më 9 korrik 2016

Perimja e Purpurt e Pasionit të Tokës

Është një nga perimet më interesante. Ngjyra e purpurt e ndezur të bën të mendosh se po flasim për një frut pasioni. Por, pasi të keni lexuar për të gjithë të mirat dhe vlerat e tij, me siguri që do t’ju lindë dhe pasioni dhe për këtë super perim. Panxhari i kuq është një nga ...

nga AgroWeb më 9 korrik 2016

Momenti më i gjelbër i mashurkave shqiptare

Mashurkat janë një prej perimeve të gjelbra më të shëndetshme për njeriun. Fatmirësisht korriku është një muaj i artë për mashurkat, pasi janë të sezonit dhe çmimi i tyre vjen në kuotat më të ulta. Tokat më pjellore të Shqipërisë me mashurka janë ato të Divjakës, por ...

nga AgroWeb më 2 korrik 2016

Stina e zjarrtë e perimeve të ballkonit

I dua shumë qershorin dhe korrikun, vetëm për një arsye domethënëse. Në këto muaj, të gjitha përpjekjet e mia për të pasur një copë kopshti në ballkon japin frytet e para. Dhe pa gënjeshtra, por kam marrë prodhim çdo javë me speca, kunguj të vegjël, barbunja e tranguj, ndërsa ajo që...

nga AgroWeb më 29 qershor 2016

Perimet shqiptare, një minierë e artë

Që bujqësia është kthyer në trend, në një minierë ari, kjo është e dukshme. Faktuar edhe nga shifrat në rritje. Viti 2015 duket se ka qenë një vit me bereqet për bujqësinë shqiptare. Prodhimtari që po kap rekorde në rritje, shtim të sipërfaqeve të mbjella, rritje të punësimit dhe shp&...

nga AgroWeb më 1 korrik 2016

Perimja fuqiplotë më elegante e stinës

Atë ose e do ose e shmang. Rrugë të mesme nuk ka. I kanë vënë shumë pseudonime, që nga gishtërinj femrash deri tek bima e viagrës, duke qenë se zgjeron arteriet, por një gjë është e sigurtë, bamja qëndron në majë të piramidës ushqimore si një super zarzavat. Origjina e bamjeve daton në...

nga AgroWeb më 5 dhjetor 2016

Thesaret e çmuara të tokave shqiptare

Perimet e nëntokës mund të duken jo shumë të bukura. Ato kanë lëkurë të trashë e të çuditshme me kërcenj të gjatë që shpërndahen me furi. Disa duken sikur të kenë zbritur nga hapësira. Shumë prej tyre injorohen nga konsumatori për shkak të reputacionit famëkeq në lidhje me...

nga AgroWeb më 24 maj 2016

Shpargu, një perim për mbretër, perandorë dhe sulltanë

Të qënit aristokrat kërkon para, tituj por edhe shije të veçantë krejt ndryshe nga preferencat dhe mundësitë e njerëzve të zakonshëm. Ndonjëherë të duket sikur ndasitë mes njerëzve të thjeshtë dhe aristokratëve janë të pakapërcyeshme përveç se kur bëhet fjalë pë...

nga AgroWeb më 14 maj 2016

Kënaqësia e Mbjelljes së Perimeve në Shtëpi

Ah tani ballkoni im ka marrë pamje të plotë! Domatet e trangujt janë rritur aq shumë, sa më bëjnë hije. Kanë filluar të nxjerrin kokrra, sidomos trangujt që janë bërë aq shumë sa ngjajnë si “rrush”. Tani jam në fazën e shijimit të luleshtrydheve, nga të cilat çdo ditë marr 8-...

nga AgroWeb më 10 maj 2016

Specat Djegës – Historikët e Kuq të Ballkoneve Shqiptare

Speci djegës është një nga produktet që vështirë të mungojë në tryezat shqipëtare. Ai na pëlqen se i bën gatimet pikante dhe të shijshme, por e marrim edhe inat kur pasi kemi prekur farat përcëlluese, harrojmë dhe vendosim duart mbi sy. Pavarësisht incidenteve të tilla të kuzhinës, speci djeg&...

nga AgroWeb më 1 maj 2016

Frutat dhe Perimet Që Ngjajnë Me Organet Njerëzore

Po t’i hedhim një sy formës sonë trupore dhe formës së frutave dhe perimeve do të shohim një ngjashmëri befasuese që provon më së miri shprehjen e mësipërme. Nëse shikon pjesën e brendshmë të karrotës nga larg do të duket sikur ajo i ngjan syrit. Sa më shumë t’i afrohesh, aq më...

nga AgroWeb më 29 prill 2016

Koha e Bizeleve të Gjelbërta

Bizelja e ditëve të sotme mendohet të ketë origjinën nga Azia Qendrore dhe Lindja e Mesme. Kultivimi i bizeles besohet të datojë mijëra vjet më parë, madje shkencëtarët pranojnë që bizelja të jetë një nga produktet e para të mbjella nga njeriu. Vetëm 5% e bizeleve shiten të freskëta, pjesa ...