nga AgroWeb më 10 korrik 2017

Mollët e Korçës Pushtojnë Tregun e Tre Kontinenteve

Përgjigjia më e mirë mbi dilemën nëse janë apo jo cilësore prodhimet shqiptare vjen nga shifrat zyrtare mbi eksportin e prodhimeve “Made in Albania”. Shembull i qartë në këtë drejtim është zgjerimi i eksportit të mollëve të famshme të Korçës, të cilat prej dy vitesh kanë pushtuar...

nga AgroWeb më 8 qershor 2017

Fiqtë e Freskët Shqiptarë Arrijnë në Treg

Fiqtë e kanë prejardhjen e lashtë nga Lindja e Mesme, por shtëpia e tyre natyrale gjendet në vendet e Detit Mesdhe dhe me krenari edhe në Shqipëri. Që nga lashtësia, koncepti i qytetërimeve për këtë frut dhe për pemën e tij, ka qenë ai i pemës së kënaqësisë, kjo prej ëmbëlsisë ...

nga AgroWeb më 23 shkurt 2017

Më të Freskëtat e Shkurtit dhe Ëmimet e tyre

Muaji shkurt vjen me lajme të reja për tregun e fruta-perimeve në Shqipëri. Sipas të dhënave nga tregu Agro-Ushqimor Tiranë, prodhimi vendas i portokalleve dhe shegëve ka përfunduar, ndaj këto fruta importohen nga Greqia me çmimet respektive 60-90 lek/kg për portokallet dhe 200 lek/kg për shegët. Greqia mbetet partneri ...

nga AgroWeb më 22 dhjetor 2016

Ëmimet dhe Origjina e Produkteve në PragFesta

Si përherë, në prag të festave edhe shpenzimet e familjeve shqiptare rriten për produktet ushqimore. Por dilema qëndron gjithmonë e njëjtë, nëse duhet t’i besojmë produkteve shqiptare apo atyre të huaja. Në këtë fazë të vitit, në muajin dhjetor, janë të shumta zonat e Shqipërisë që ofrojnë fruta-...

nga AgroWeb më 14 nëntor 2016

Standard Cilësie - Vezë me Omega3 në tregun shqiptar

Askush nuk ka dyshime. Veza është një ndër produktet që mbart vlera të jashtëzakonshme ushqyese renditur në listën e 10 super-ushqimeve dhe nuk ka mëngjes më të këndshëm se vezët, sido të jenë të gatuara. Por, a e keni pyetur veten se cila vezë është më e vyera? A e dini se cila vezë ...

nga AgroWeb më 21 shkurt 2017

Lëngu i Shegës - Esenca Naturale e Jetës

Vlerat e lëngut të shegës për shëndetin në përgjithësi dhe lëkurën në veçanti janë të pamohueshme. Në fakt, ngritja në piedestal e shegës është krejt e justifikueshme. Ajo na jep një nga lëngjet më të mira për njeriun. Shega renditet në listën e shkurtër të...

nga AgroWeb më 3 korrik 2016

Larg vapës me shalqinin e Shqipërisë

Qershori dhe Korriku mund të quhen ndryshe Muajt Kombëtarë të Shalqinit, këtij fruti të kuq, të ëmbël e të freskët, epitoma e verës perfekte. Gjatë këtyre muajve, prodhimi i shalqinit në vend arrin kulmin. Shalqini është padyshim fruti më i konsumuar në Shqipëri ndjekur nga pjepri dhe vedeni. ...

nga AgroWeb më 3 gusht 2017

Lulediellat e Praruara të Shqipërisë

Pranojeni ose jo, farat e lulediellit janë mënyra më perfekte për të kaluar kohën. E kush nuk ka përtypur fara vjedhurazi në orën e mësimit poshtë bankës apo në shtëpi teksa shihnit televizor? Vështrimit qortues të mësueses i shtohej edhe breshëria me të këqiat që rendiste mamaja që nga, &...

nga AgroWeb më 21 nëntor 2016

Koha për një Shqipëri Organike

Kur drejtori i Përgjithshëm i FAO-s, Jose Graziano Da Silva vizitoi Tiranën në dhjetorin e vitit të kaluar ai ishte shumë i qartë: “Shqipëria duhet të marrë masa për të patur një tokë prodhuese dhe të investojë në bujqësinë organike”. Fjalët e Da Silva duket se nuk humbën në ...

nga AgroWeb më 26 gusht 2015

Të sigurosh të ardhmen e bujqësisë

I pashpresë, me ujin deri në gju i përmbytur me tufën e tij të deleve. Imazhi i fshatarit dhe deleve të tij në fshatin Darzez afër Fierit bëri xhiron e mediave ndërkombëtare në fillim të muajit shkurt kur jugu i Shqipërisë u përmbyt, në një nga katastrofat më të mëdha që kishte parë ...

nga AgroWeb më 1 korrik 2015

Shifra Rekord të Bujqësisë Shqiptare

216 ferma shtetërore. Ky ishte numri total i fermave, që Shqipëria numëronte si trashëgimi e para viteve 90, falë reformës që kolektivizoi të gjithë tokën bujqësore shqiptare. Në 1991, pas shpalljes së pavlefshmërisë së titujve të vjetër të pronësisë, bujqësia shqiptare ende vuan nj&...

nga AgroWeb më 30 qershor 2015

Një gotë Shqipërie

Në biznesin e verës, vetëm dy njerëz kanë rëndësi: prodhuesi dhe shijuesi. Për hir të së vërtetës shqiptarët nuk shquhen si konsumatorë të mëdhenj të verës, por si ndër krijuesit më të vjetër të saj. Gjurmët e traditës shqiptare të verëtarisë shkojnë deri...

nga AgroWeb më 15 maj 2015

Teknologji Moderne për Rritjen e Prodhimit

Skena e fermerit të kohës së shkuar që lëron tokën me parmendë, ndërkohë që i shkon djersa çurg nuk duket aspak ndjellëse, madje as në rast kur e shohim në rehatinë e shtëpisë aty nga kolltuku në ndonjë film apo dokumentar bardhë e zi. Ndoshta kjo është dhe arsye sepse të rinjtë...