nga AgroWeb më 5 gusht 2017

Mrekullitë Kurative të Farave të Shalqinit

Ngrënia e shalqinit është një proces që sfidohet nga farat e shumta të tij. Zgjedhja është e qartë. Ose duhet t’i pështysh ose t’i hash. Cilëndo prej këtyre alternativave të zgjidhni, ajo që duhet të dini është se farat e shalqinit kanë një pasuri vlerash, të cilat kur t’i lexoni ...

nga AgroWeb më 26 korrik 2017

Mbroni Zemrën me Lëngun e Shalqinit dhe Kastravecit

Lëngu i shalqinit dhe kastravecit është një nga më të shëndetshmit dhe më freskuesit që mund të pini gjatë stinës së verës. Ky lëng i lehtë, por i mprehtë në shije do t’ju mbajë të hidratuar në ditët e nxehta. Shalqini është një nga frutat që shuan etjen më ...

nga AgroWeb më 17 korrik 2017

Glikoja e Shalqinit - Si ta Përgatisni në Shtëpi

Shqipëria është e njohur për glikotë e saj të mrekullueshme me fruta, por edhe me perime si patëllxhani apo edhe domatet, por ajo që pëlqehet veçanërisht, jo vetëm nga shqiptarët, por edhe nga të huajt është reçeli apo glikoja e shalqinit. Glikoja u ofrohet miqve me të hyrë në shtëpi dhe &...

nga AgroWeb më 7 korrik 2017

Konkurrenca në Rajon Godet Fort Eksportin e Fruta Perimeve Shqiptare

Greqia dhe Maqedonia, dy nga konkurrentët më të fortë të eksporteve shqiptare në rajon po shfrytëzojnë me kënaqësi panikun artificial të përhapur së fundmi në mediat shqiptare mbi përdorimin e hormoneve dhe stimulantëve tek frutat dhe perimet shqiptare duke goditur rëndë eksportin e tyre. Pak javë m&...

nga AgroWeb më 24 qershor 2017

Super Ushqimet e Shëndetshme të Verës

Mundësitë për të shijuar këtë stinë të vitit janë të panumërta. Noti, kampingu, plazhi apo mbrëmjet verore të shoqëruar me ushqimet e zgarës janë disa prej aktiviteteve më të preferuara gjatë verës. Por nga ana tjetër kjo stinë shoqërohet me probleme nga më të ndryshme sh&...

nga AgroWeb më 8 qershor 2017

Evropa kërkon mini-shalqinjtë shqiptarë- Ballkani të mëdhenjtë

Shqipëria është ndër kampionët botërore të konsumit për frymë të shalqinjve me 146.93 kg për person. Dhe jo vetëm kaq. Shalqinjtë shqiptarë janë ndër më të kërkuarit në Ballkan por edhe në vendet e BE-së. Sipas të dhënave, vetëm nga Divjaka çdo ditë, rreth 600 ...

nga AgroWeb më 18 janar 2017

Shalqinjtë në Shqipëri - Në verë eksportohen në dimër importohen

Shqiptarët janë konsumuesit më të mëdhenj për frymë të shalqinjve në botë me 146.93 kilogramë për person, sipas statistikave ndërkombëtare. Kjo duhet të jetë arsyeja që edhe pse është kulmi i acarit në treg gjenden dhe madje shiten ende shumë shalqinj. Të pyetur nga AgroWeb.org, treg&...

nga AgroWeb më 27 qershor 2017

Efektet Çudibërëse të lëngut të shalqinit

Nuk është çudi që shalqini është një frut që të bën mjaft mirë. Studimet shkencore kanë treguar që ngrënia e shalqinit dhe për më tepër, pirja e lëngut të shijshëm të tij, ka vlera të jashtëzakonshme për organizmin e njeriut. Më poshtë do të gjeni gjashtë ...

nga AgroWeb më 10 gusht 2017

Asnjë Çudi - Shalqini i Verdhë është tip i ri në Shqipëri

Tradicionalisht tulin e frutit të shalqinit e kemi ndeshur të kuq, por tashmë duhet të mësohemi edhe me surprizën e re. Hap një shalqi njëlloj të gjelbër nga jashtë dhe brenda të del i verdhë. Deri tani jemi mjaftuar me tulin e flaktë që na ka ngacmuar qiellzën, por kemi harruar një detaj: shalqini i kuq ka nj&...

nga AgroWeb më 4 gusht 2017

Vaji i Farave të Shalqinit - Vlerat dhe Vetitë

Përveç cilësisë dhe shijes së veçantë të shalqinit të kultivuar në Shqipëri, ka edhe një tjetër risi. Një tjetër përdorim është edhe vaji esencial i farave të këtij fruti. Është një vaj plot vlera që përthithet nga farat e këtij fruti të jashtëzakonshë...

nga AgroWeb më 3 korrik 2016

Larg vapës me shalqinin e Shqipërisë

Qershori dhe Korriku mund të quhen ndryshe Muajt Kombëtarë të Shalqinit, këtij fruti të kuq, të ëmbël e të freskët, epitoma e verës perfekte. Gjatë këtyre muajve, prodhimi i shalqinit në vend arrin kulmin. Shalqini është padyshim fruti më i konsumuar në Shqipëri ndjekur nga pjepri dhe vedeni. ...

nga AgroWeb më 10 mars 2017

Mbillet Fruti i Kuq - Kampion i Shqipërisë

Pranvera është kohë e ngjeshur pune për fermerët shqiptarë. Pikërisht në Mars është koha kur ndër të tjera, nis përgatitja e mbjelljes së shalqinjve.  Josif Gorreja, një prej prodhuesve të mirënjohur të fidanëve në Divjakë, thotë për AgroWeb.org se ka disa teknika të ...

nga AgroWeb më 18 gusht 2015

Njerëzimi, si i ka modifikuar produktet prej vitit 1600

Kryeveprat e piktorëve të mëdhej përbëjnë shpesh bazë të mirë referimi për ngjarje të mëdha historike, për kulturën e popujve apo portrete të personaliteteve të rëndësishëm. Mbase nuk e keni menduar, por nëse gërmoni ndër piktura të shekujve të mëparshëm mund të ...

nga AgroWeb më 30 korrik 2015

Shalqinjtë shqiptarë ëmbëlsojnë botën

“Kush ka ngrënë një thelë shalqi e kupton fare mirë se me çfarë ushqehen ëngjëjt”, shkruan Mark Twain. Duket qartë se shkrimtari i ka pasur pikë të dobët shalqinjtë dhe më të drejtë, sepse është fruti që na fut më shumë në ngasje në ditët e nxehta me ëmb&...