nga AgroWeb më 2 dhjetor 2016

Bajame në Mjaltë - Bashkimi për Jetën

Një nga ëmbëlsirat më të shijshme natyrale gjendet padyshim në kombinimin e mjaltit me bajamet. Këto të fundit përzihen natyralisht me nektarin e ëmbël të mjaltit ndërkohë që mjalti përthith dhe përvetëson shijen arrore të patjetërsueshme të bajames. Nëse konsumoni një lugë me ...

nga AgroWeb më 29 nëntor 2016

Fistikët, Arrorët Magnetikë dhe Vetitë Unike

Një pemë fistiku kërkon 10 deri në 12 vjet të prodhojë kokrrat e para, por fatmirësisht këto arrorë nuk janë sezonalë dhe mund t’i gjejmë gjatë gjithë vitit. Fistikun e gjejmë në disa lloje, me ose pa lëvozhgë, të ëmbëlsuar ose të kriposur. Lëvozhga e mbron fistikun nga dë...

nga AgroWeb më 3 dhjetor 2016

Gjethet e Kungullit Plot Minerale Jetësore

Gjethet e kungullit janë të ngrënshme madje shumë të shijshme. Në shumë vende të botës, gjethet e kungullit janë pjesë e dietës së përditshme. Shija e tyre është e ngjashme me shpargun, brokolin dhe spinaqin. Duke qenë se këto gjethe janë një burim i mirë ushqimor, ato konsumohen gjër&...

nga AgroWeb më 28 nëntor 2016

Shegë Plus Hurma - Formula fituese për zemrën

Shegët janë pa dyshim një frut i lavdishëm. Por edhe simotrat e tyre nga Lindja e Mesme siç janë hurmat e arabisë janë po aq të shijshme dhe të shëndetshme. Kur kombinohen bashkë, shegët dhe hurmat ofrojnë një formulë fituese në betejën e vazhdueshme kundër sëmundjeve të zemrës. Mjafton ...

nga AgroWeb më 18 nëntor 2016

Gjethet e panxharit, të gjelbrat më të shëndetshme

E zakonshme për tregjet e fshatarëve, por e rrallë për tryezën e konsumatorëve. Nëse endesh në tregjet e hapura, shikon gjethe të bëra bashkë, të cilat nuk janë ndonjë barishte që e njeh. Vetëm nëse pyet dhe kupton që bëhet fjalë për gjethe panxhari, arrin në përfundimin që derit...

nga AgroWeb më 1 dhjetor 2016

Si t’i shpëtosh grackës së ushqimeve të përpunuara

Ushqimet e përpunuara po manipulojnë shqisën tonë të shijes, duke sabotuar mirëqenien tonë dhe duke na bërë të biem pre e ushqimeve të pashëndetshme. Disa prej ekspertëve më në zë të ushqimit shpjegojnë se më pare, njerëzit e merrnin shijen dhe aromën e ushqimeve nga bimët dhe shtazorë...

nga AgroWeb më 15 nëntor 2016

Efektet e Super Hënës në Organizëm

Mite dhe legjenda në të gjithë botën tregojnë për efektet që hënat e plota mund të kenë mbi qëniet e gjalla dhe sidomos mbi njerëzit dhe organizmin e tyre. Shumë njerëz besojnë se hëna ndikon në mënyra sekrete mbi botën të njerëzve. Por a ka të vërteta në efektet e SuperHë...

nga AgroWeb më 16 nëntor 2016

Bullguri - Një burim i plotë mineralesh

Drithi i bullgurit mund të mos jetë zgjedhja juaj e parë, por do të habiteni kur të mësoni se sa shumë vlera ka ai. Bullguri është një drith që përmirëson tretjen, stimulon rritjen dhe zhvillimin, qarkullimin e gjakut, gjumin, parandalon sëmundjet kronike dhe mbron sistemin imunitar. Bullguri është pjesë e ...

nga AgroWeb më 6 nëntor 2016

Lëngu i Specit - Pija Energjike Natyrale

Lëngu i specit duhet të përfshihet patjetër në dietën tuaj. Duke shtrydhur specat e freskët, do të merrni prej tyre të gjithë mineralet, vitaminat, antioksidantët dhe fitonutrientët në një dozë të vetme që do të fuqizojë organizmin tuaj. Specat janë të pasur me ushqyes që e mbajnë ...

nga AgroWeb më 27 tetor 2016

Xhenxhefili - Të Mirat e Pafundme dhe Vetitë Speciale

Xhinxheri ose xhenxhefili konsiderohet si një prej bimëve më të shijshme dhe më të shëndetshme të planetit, vlerat e të cilit shkojnë përtej një stine të vetme, por shtrihen përgjatë gjithë vitit. Xhenxhefili është një antioksidant i fuqishëm që pastron trupin nga helmet. Sipas kërkimeve ...

nga AgroWeb më 29 tetor 2016

Vera e shegës, joshja e re e kokrrave të kuqe

Përdorimet e shegës në kuzhinë janë të shumta. Por a e dinit se shega përdoret edhe për përgatitjen e verës? Shumë njerëz janë të apasionuar pas kësaj vere, sepse ka një shije fantastike. Madje, kur zbulon vlerat e panumërta të shegës dhe përmbajtjen e antioksidantëve, atëherë pë...

nga AgroWeb më 19 tetor 2016

Ushqime të shpejta dhe të shëndetshme për të gjithë

Fëmijët nuk i rezistojnë dot ushqimeve të shpejta pa vlera shëndetësore, por AgroWeb.org do t’ju mësojë se si të përgatisni ushqime të shpejta që janë të shëndetshme për të vegjël e për të rritur. Recetat e mëposhtme janë shumë të lehta për t’u përgatitur n...

nga AgroWeb më 29 tetor 2016

Kujdes me kombinimin e ushqimeve - 7 Parimet kryesore

Para pak kohësh, dola për drekë me një mikun tim, ekspert ushqimesh. Pikë së pari, më lejoni t’ju them që ngrënia e një vakti me një ekspert të tillë është një praktikë e komplikuar, duke nisur nga përzgjedhja e restorantit dhe menusë e më tej. Së dyti, pasi kanë kaluar 10 minuta ...

nga AgroWeb më 18 tetor 2016

Hirra - Ndoshta më e mirë se qumështi

Më kujtohet si tani mërzitia që pësonte nona ime, kur ajo shishe qumështi për të cilën kishte mbajtur rradhë që në 5 të mëngjesit, teksa zjente, pritej. Pasi e linte të ftohej, e kullonte, dhe lëngun e tejdukshëm na e jepte ta pinim ne (unë kuptohet s’e duroja dot) ndërsa ajo që mbetej një ...

nga AgroWeb më 21 tetor 2016

Përfitimet e Pafundme nga Lëngu i Mandarinës

Kjo është stina e mandarinave. Ky frut i shijshëm pak më i vogël se portokalli mund të hahet në formën e tij të plotë ose të shtrydhet. Lëngu i mandarinës është shumë i freskët dhe hidratues. Mandarinat e Xarrës, Borshit dhe Sarandës kanë një shije që të sjellin ndërmend ver&...

nga AgroWeb më 1 nëntor 2016

Hikrra, një ushqim i mrekullueshëm dhe i nënvlerësuar

Po të pyesësh çdo student rus që studion jashtë vendit, mbi produktin e vetëm që do të merrnin nga shtëpia, është e sigurt që përgjigjia që do të marrësh është: hikrra. Nëse vizitoni dyqanet me specialitete Ruse, të cilat i gjen në çdo kryeqytet Evropian (sidomos në ato vende ku ...

nga AgroWeb më 9 nëntor 2016

7 manipulimet e rrezikshme të ëmbëlsuesve artificialë

Ëmbëlsira apo kalori? Dilema e një jete të tërë për ata që janë të kujdesshëm me peshën, por edhe për shëndetin e mirë. Zgjidhjen shpesh e shohim tek ëmbëlsuesit artificialë të cilët supozohet të na japin të gjithë vlerat e sheqerit, pa dëmet anësore. Ëmbëlsuesit...

nga AgroWeb më 9 tetor 2016

Magjia e gjelbër e Pazisë

Vlerat shëndetësore të pazisë janë me të vërtetë të shkëlqyera. Në to përfshihet aftësia për të rregulluar nivelet e sheqerit në gjak, parandaluar disa lloje kanceri, përmirësuar tretjen, forcuar sistemin imunitar, për të ulur temperaturën, luftuar inflamacionin, ulur tensionin e gjakut, ...

nga AgroWeb më 23 shtator 2016

Ana e errët e taurinës, rreziku në një kanaçe!

Gjatë viteve të fundit, bota është përfshirë në rrethin vicioz të pijeve energjike, me shumë kafeinë dhe substanca sintetike. Konsumimi i pijeve me kafeinë që premtojnë “energji” është rritur ndjeshëm në 10 vitet e fundit. Sipas studimeve, pijet energjike përbëjnë 20% të produkteve ...

nga AgroWeb më 17 shtator 2016

Vetitë e Ribes - Rrushit të Zanave

A keni dëgjuar ndonjëherë për një frut pylli që ngjan si një shalqi i vogël dhe ka shijen e një rrushi të hidhur? Po flasim për atë që në latinisht quhet Ribes Uva, e që njihet në Shqipëri si Rrush frëngu, Rrush serezi ose Rrushi i dhelprës. Në Rusi, fundi i verës përkon me çeljen ...

nga AgroWeb më 14 tetor 2016

Vlerat e Panjohura të Farave të Selinosë

Farat e selinosë janë përdorur në mjekësinë popullore të vendeve lindore për shekuj me rradhë. Këto fara të vogla ngjyrë kafe të errët kanë një aromë të fortë, por të këndshme. Ato kanë një sërë përbërësish të shëndetshëm siç janë ...

nga AgroWeb më 31 gusht 2016

Dëllinja, pastruesi magjik i veshkave dhe mushkërive

Kam qenë fare e vogël kur disa miq të gjyshit tim, të cilët jetonin në fshatin Kus, poshtë Qafë Krrabës, na sillnin thasë me fruta të kuqe të vogla, që disa kohë më pas mësova se quheshin dëllinja. Deri në dimër familja ime nxirrte si për qërasje një broke me lëngun e tyre, lëng...

nga AgroWeb më 23 gusht 2016

5 Dëmet në Shëndet që Shkakton Kondicioneri

Shumica prej nesh i jemi mirënjohës kondicionerit, sidomos në rastet kur temperaturat janë tepër të larta dhe është e pamundur të mos djersish edhe pas një dushi të ftohtë. Ajri i ftohtë dhe i thatë i kondicionuar sjell shumë freski në minutat e para, por më pas vëren se të kanë kapur të ...

nga AgroWeb më 11 gusht 2016

Të panjohurat e lëngut të freskët të qershive

Nuk ka njeri që të mos jetë i marrosur pas qershisë. Kur vjen stina e qershive, është e pamundur të mos hutohesh nga larmia e nuancave të të kuqes në treg. Ai mal me kokrra qershie bën që të shkojë goja lëng sa herë që u kalon pranë. Qershitë janë një frut fantastik. Por edhe lëngu i tyre ...

nga AgroWeb më 24 korrik 2016

15 Këshilla Bio për një Verë të Shëndetshme

Vera ka ardhur! Tani jemi më shumë të frymëzuar për të udhëtuar dhe kaluar kohë me miqtë. Tani, shumë prej nesh e dëgjojnë thirrjen magjike të detit në brigjet e Adriatikut apo të Jonit, ndërkohë që ka disa të tjerë që shijojnë freskinë e maleve shqiptare. Lexoni më poshtë ...

nga AgroWeb më 22 prill 2016

Nëse Qëndron Ulur, Shkurton Jetën

Ti që po lexon këtë artikull besoj ndihesh shumë mirë aty ku je ulur. Të pëlqen rehati apo jo? Epo çohu shpejt, sepse duke qëndruar ulur po shkatërron shëndetin tënd. Lajmin mund ta lexosh edhe në këmbë. Pothuaj në çdo javë, një studim nxjerr në pah rreziqet që vijnë nga qëndrimi...

nga AgroWeb më 8 shtator 2016

Njihu me Mineralin Vital Për Organizmin Njerëzor

Silikoni njihet si mineral i bukurisë me shumë përfitime shëndetësore. Silikoni jo vetëm që forcon indet lidhore dhe kockat, por është i dobishëm edhe për fortësinë dhe shëndetin e thonjve, flokëve dhe lëkurës. Vlerat shëndetësore të silikonit luajnë një rol të rëndësish&...

nga AgroWeb më 16 prill 2016

Produktet Që Të Bëjnë Gati Për Stinën e Diellit

Forma e mirë është një mision i vështirë. Kombinimi i aktivitetit fizik dhe dietës së duhur ushqimore është çelësi i një trupi të shëndetshëm dhe në formë. Sa i përket dietës, është e rëndësishme të zgjedhim ato ushqime që përmbajnë fibra për të ...

nga AgroWeb më 26 gusht 2016

Produktet e Vërteta Natyrale të Jetëgjatësisë

    Një sërë studimesh kanë treguar se njerëzit, të cilët konsumojnë rregullisht fruta të thata arrore kanë më pak rrezikshmëri ndaj të gjitha rasteve të sëmundjeve me rreth 23% të rriskut, krahasuar kjo me njerëzit të cilët nuk i konsumojnë. Arrorët janë një ushqim ...

nga AgroWeb më 5 janar 2016

Ngjyrat Më të Freskëta të Janarit

Pasi i premtuat vetes që në vitin 2016 do të ushqeheni shëndetshëm, gjëja e parë që bën është të shkosh të psonisësh në pazar për ushqime të shëndetshme. Por në tregun e këtyre ditëve të para të vitit ato që të përshëndesin janë disa domate të sfilitura, ...