nga AgroWeb më 1 janar 2017

Perime natyrale për t'u pirë në kupë

Shtrydhja e perimeve është një proces që shoqërohet me shumë vlera për shëndetin, për faktin e vetëm se perimet janë të pasura me ushqyes. Disa perime janë shumë më të mira dhe më të pasura me ushqyes, fakt ky që i bën ato kandidatët e duhur për t'u servirur si lëng në krahasim ...

nga AgroWeb më 14 janar 2017

Viti i ushqimeve ngjyrë vjollcë - 2017

Nёse keni provuar ndonjёherё shparg me ngjyrё vjollcё ose pure me hudhёr tё zezё, atёherё përgatituni. Viti 2017 sipas ekspertёve do tё jetё viti i tendencave tё reja mё fantastike qё keni dёgjuar. Njё nga ngjyrat mё interesante përsa sa i pёrket ushqimeve pёr këtë vit ёshtё padyshim ajo vjollcё. Ndaj, nuk ёshtё çudi qё nё vitin 2017 tё ...

nga AgroWeb më 7 janar 2017

A duhen ndaluar reklamat e patatinave në Shqipëri?

Britania e Madhe ka vendosur tё ndalojё reklamat mbi ushqimet e shpejta nё tё gjitha mediat pёr fёmijё, njё vendim historik qё synon tё adresojё obezitetin e fёmijёve. Rregullorja e re e miratuar nga autoritetet britanike nёnkupton qё pёr herё tё parё edhe rrjetet sociale dhe mediat online do tё futen nё njёjtёn kategori me televizionet, ku kushtet e reklamimit tё ...

nga AgroWeb më 29 dhjetor 2016

10 vlerat e jashtëzakonshme të mjaltit të tërfilit

Mjalti i tërfilit është një nga produktet më të shëndetshme për njeriun. Pasi bletët ushqehen vetëm me nektarin e ëmbël të kësaj bime, ato prodhojnë një mjaltë shumë të shëndetshëm. Në një lugë me mjaltë tërfili gjenden 64 kalori. Ky mjaltë përmban proteina n&...

nga AgroWeb më 29 dhjetor 2016

Veshtulla, bima që shkatërron qelizat kancerogjene

Veshtulla është një bimë parazite që rritet në degët e pemëve të tjera. Në folklorin Evropian, veshtulla konsiderohet si një bimë magjike, afrodiziak dhe simbol i pjellorisë. Veshtulla, emri Latin i së cilës është Viscum Album, është përdorur prej kohësh si bimë mjekësore. Në koh...

nga AgroWeb më 26 dhjetor 2016

Vlerat fantastike të luleve të portokallit

Lulet e portokallit janë kryevepër jo vetëm në kuzhinë por edhe në mjekësinë popullore. Zonat qendrore dhe jugore të Shqipërisë janë të pasura me agrume dhe veçanërisht portokalle. Meqenëse tani është stina e tyre AgroWeb.org ju sugjeron të shfrytëzoni vlerat e panumërta të tonikut me l&...

nga AgroWeb më 17 dhjetor 2016

Kalçium - Produktet Natyrale Me Mineralin Jetik

Kalçiumi është një nga mineralet më të nevojshëm për trupin e njeriut. Përveç vlerave të pamohueshme për forcimin e kockave dhe dhëmbëve, kalçiumi mban enët e gjakut të shëndetshme dhe rregullon tensionin e gjakut. Dozat aq të nevojshme të kalçiumit, i janë atribuar kryesisht ...

nga AgroWeb më 2 dhjetor 2016

Bajame në Mjaltë - Bashkimi për Jetën

Një nga ëmbëlsirat më të shijshme natyrale gjendet padyshim në kombinimin e mjaltit me bajamet. Këto të fundit përzihen natyralisht me nektarin e ëmbël të mjaltit ndërkohë që mjalti përthith dhe përvetëson shijen arrore të patjetërsueshme të bajames. Nëse konsumoni një lugë me ...

nga AgroWeb më 29 nëntor 2016

Fistikët, Arrorët Magnetikë dhe Vetitë Unike

Një pemë fistiku kërkon 10 deri në 12 vjet të prodhojë kokrrat e para, por fatmirësisht këto arrorë nuk janë sezonalë dhe mund t’i gjejmë gjatë gjithë vitit. Fistikun e gjejmë në disa lloje, me ose pa lëvozhgë, të ëmbëlsuar ose të kriposur. Lëvozhga e mbron fistikun nga dë...

nga AgroWeb më 3 dhjetor 2016

Gjethet e Kungullit Plot Minerale Jetësore

Gjethet e kungullit janë të ngrënshme madje shumë të shijshme. Në shumë vende të botës, gjethet e kungullit janë pjesë e dietës së përditshme. Shija e tyre është e ngjashme me shpargun, brokolin dhe spinaqin. Duke qenë se këto gjethe janë një burim i mirë ushqimor, ato konsumohen gjër&...

nga AgroWeb më 28 nëntor 2016

Shegë Plus Hurma - Formula fituese për zemrën

Shegët janë pa dyshim një frut i lavdishëm. Por edhe simotrat e tyre nga Lindja e Mesme siç janë hurmat e arabisë janë po aq të shijshme dhe të shëndetshme. Kur kombinohen bashkë, shegët dhe hurmat ofrojnë një formulë fituese në betejën e vazhdueshme kundër sëmundjeve të zemrës. Mjafton ...

nga AgroWeb më 18 nëntor 2016

Gjethet e panxharit, të gjelbrat më të shëndetshme

E zakonshme për tregjet e fshatarëve, por e rrallë për tryezën e konsumatorëve. Nëse endesh në tregjet e hapura, shikon gjethe të bëra bashkë, të cilat nuk janë ndonjë barishte që e njeh. Vetëm nëse pyet dhe kupton që bëhet fjalë për gjethe panxhari, arrin në përfundimin që derit...

nga AgroWeb më 1 dhjetor 2016

Si t’i shpëtosh grackës së ushqimeve të përpunuara

Ushqimet e përpunuara po manipulojnë shqisën tonë të shijes, duke sabotuar mirëqenien tonë dhe duke na bërë të biem pre e ushqimeve të pashëndetshme. Disa prej ekspertëve më në zë të ushqimit shpjegojnë se më pare, njerëzit e merrnin shijen dhe aromën e ushqimeve nga bimët dhe shtazorë...

nga AgroWeb më 15 nëntor 2016

Efektet e Super Hënës në Organizëm

Mite dhe legjenda në të gjithë botën tregojnë për efektet që hënat e plota mund të kenë mbi qëniet e gjalla dhe sidomos mbi njerëzit dhe organizmin e tyre. Shumë njerëz besojnë se hëna ndikon në mënyra sekrete mbi botën të njerëzve. Por a ka të vërteta në efektet e SuperHë...

nga AgroWeb më 16 nëntor 2016

Bullguri - Një burim i plotë mineralesh

Drithi i bullgurit mund të mos jetë zgjedhja juaj e parë, por do të habiteni kur të mësoni se sa shumë vlera ka ai. Bullguri është një drith që përmirëson tretjen, stimulon rritjen dhe zhvillimin, qarkullimin e gjakut, gjumin, parandalon sëmundjet kronike dhe mbron sistemin imunitar. Bullguri është pjesë e ...

nga AgroWeb më 13 janar 2017

Lëngu i Specit - Pija Energjike Natyrale

Lëngu i specit duhet të përfshihet patjetër në dietën tuaj. Duke shtrydhur specat e freskët, do të merrni prej tyre të gjithë mineralet, vitaminat, antioksidantët dhe fitonutrientët në një dozë të vetme që do të fuqizojë organizmin tuaj. Specat janë të pasur me ushqyes që e mbajnë ...

nga AgroWeb më 27 tetor 2016

Xhenxhefili - Të Mirat e Pafundme dhe Vetitë Speciale

Xhinxheri ose xhenxhefili konsiderohet si një prej bimëve më të shijshme dhe më të shëndetshme të planetit, vlerat e të cilit shkojnë përtej një stine të vetme, por shtrihen përgjatë gjithë vitit. Xhenxhefili është një antioksidant i fuqishëm që pastron trupin nga helmet. Sipas kërkimeve ...

nga AgroWeb më 29 tetor 2016

Vera e shegës, joshja e re e kokrrave të kuqe

Përdorimet e shegës në kuzhinë janë të shumta. Por a e dinit se shega përdoret edhe për përgatitjen e verës? Shumë njerëz janë të apasionuar pas kësaj vere, sepse ka një shije fantastike. Madje, kur zbulon vlerat e panumërta të shegës dhe përmbajtjen e antioksidantëve, atëherë pë...

nga AgroWeb më 19 tetor 2016

Ushqime të shpejta dhe të shëndetshme për të gjithë

Fëmijët nuk i rezistojnë dot ushqimeve të shpejta pa vlera shëndetësore, por AgroWeb.org do t’ju mësojë se si të përgatisni ushqime të shpejta që janë të shëndetshme për të vegjël e për të rritur. Recetat e mëposhtme janë shumë të lehta për t’u përgatitur n...

nga AgroWeb më 29 tetor 2016

Kujdes me kombinimin e ushqimeve - 7 Parimet kryesore

Para pak kohësh, dola për drekë me një mikun tim, ekspert ushqimesh. Pikë së pari, më lejoni t’ju them që ngrënia e një vakti me një ekspert të tillë është një praktikë e komplikuar, duke nisur nga përzgjedhja e restorantit dhe menusë e më tej. Së dyti, pasi kanë kaluar 10 minuta ...

nga AgroWeb më 18 tetor 2016

Hirra - Ndoshta më e mirë se qumështi

Më kujtohet si tani mërzitia që pësonte nona ime, kur ajo shishe qumështi për të cilën kishte mbajtur rradhë që në 5 të mëngjesit, teksa zjente, pritej. Pasi e linte të ftohej, e kullonte, dhe lëngun e tejdukshëm na e jepte ta pinim ne (unë kuptohet s’e duroja dot) ndërsa ajo që mbetej një ...

nga AgroWeb më 12 janar 2017

Përfitimet e Pafundme nga Lëngu i Mandarinës

Kjo është stina e mandarinave. Ky frut i shijshëm pak më i vogël se portokalli mund të hahet në formën e tij të plotë ose të shtrydhet. Lëngu i mandarinës është shumë i freskët dhe hidratues. Mandarinat e Xarrës, Borshit dhe Sarandës kanë një shije që të sjellin ndërmend ver&...

nga AgroWeb më 1 nëntor 2016

Hikrra, një ushqim i mrekullueshëm dhe i nënvlerësuar

Po të pyesësh çdo student rus që studion jashtë vendit, mbi produktin e vetëm që do të merrnin nga shtëpia, është e sigurt që përgjigjia që do të marrësh është: hikrra. Nëse vizitoni dyqanet me specialitete Ruse, të cilat i gjen në çdo kryeqytet Evropian (sidomos në ato vende ku ...

nga AgroWeb më 9 nëntor 2016

7 manipulimet e rrezikshme të ëmbëlsuesve artificialë

Ëmbëlsira apo kalori? Dilema e një jete të tërë për ata që janë të kujdesshëm me peshën, por edhe për shëndetin e mirë. Zgjidhjen shpesh e shohim tek ëmbëlsuesit artificialë të cilët supozohet të na japin të gjithë vlerat e sheqerit, pa dëmet anësore. Ëmbëlsuesit...

nga AgroWeb më 30 dhjetor 2016

Magjia e gjelbër e Pazisë

Vlerat shëndetësore të pazisë janë me të vërtetë të shkëlqyera. Në to përfshihet aftësia për të rregulluar nivelet e sheqerit në gjak, parandaluar radikalet e lira, përmirësuar tretjen, forcuar sistemin imunitar, për të ulur temperaturën, luftuar inflamacionin, ulur tensionin e gjakut, ...

nga AgroWeb më 12 dhjetor 2016

Ana e errët e pijeve energjike, rreziku në një kanaçe!

Gjatë viteve të fundit, bota është përfshirë në rrethin vicioz të pijeve energjike, me shumë kafeinë dhe substanca sintetike. Konsumimi i pijeve me kafeinë që premtojnë “energji” është rritur ndjeshëm në 10 vitet e fundit. Sipas studimeve, pijet energjike përbëjnë 20% të produkteve ...

nga AgroWeb më 17 shtator 2016

Vetitë e Ribes - Rrushit të Zanave

A keni dëgjuar ndonjëherë për një frut pylli që ngjan si një shalqi i vogël dhe ka shijen e një rrushi të hidhur? Po flasim për atë që në latinisht quhet Ribes Uva, e që njihet në Shqipëri si Rrush frëngu, Rrush serezi ose Rrushi i dhelprës. Në Rusi, fundi i verës përkon me çeljen ...

nga AgroWeb më 14 tetor 2016

Vlerat e Panjohura të Farave të Selinosë

Farat e selinosë janë përdorur në mjekësinë popullore të vendeve lindore për shekuj me rradhë. Këto fara të vogla ngjyrë kafe të errët kanë një aromë të fortë, por të këndshme. Ato kanë një sërë përbërësish të shëndetshëm siç janë ...

nga AgroWeb më 5 janar 2017

Dëllinja, pastruesi magjik i veshkave dhe mushkërive

Kam qenë fare e vogël kur disa miq të gjyshit tim, të cilët jetonin në fshatin Kus, poshtë Qafë Krrabës, na sillnin thasë me fruta të kuqe të vogla, që disa kohë më pas mësova se quheshin dëllinja. Deri në dimër familja ime nxirrte si për qërasje një broke me lëngun e tyre, lëng...

nga AgroWeb më 23 gusht 2016

5 Dëmet në Shëndet që Shkakton Kondicioneri

Shumica prej nesh i jemi mirënjohës kondicionerit, sidomos në rastet kur temperaturat janë tepër të larta dhe është e pamundur të mos djersish edhe pas një dushi të ftohtë. Ajri i ftohtë dhe i thatë i kondicionuar sjell shumë freski në minutat e para, por më pas vëren se të kanë kapur të ...