nga AgroWeb më 13 janar 2017

Trëndafili shkëmbor - bima e mendjes, trupit dhe shpirtit

Trëndafili shkëmbor, një bimë e lashtë mjekësore me origjinë Greke i është rikthyer famës. Trëndafili shkëmbor, i cili konsumohet si çaj, është tre herë më i shëndetshëm se sa çaji jeshil, duke mbrojtur qelizat nga plakja e parakohshme, eliminuar metalet e rënda nga organizmi, madje duke ...

nga AgroWeb më 12 janar 2017

Vjollca, lulja bujare me vlera e Shqipërisë

Vjollca është një lule të cilës i thurin lavde jo vetëm për bukurinë e saj. Ajo është një lule që përdoret shumë në kurat mjekësore popullore sidomos gjatë stinës së ftohtë dhe virozave. Shurupi i lule vjollcës arrin të shërojë fytin e lënduar nga gripi dhe të ftohtit ...

nga AgroWeb më 12 janar 2017

Perimet e gjelbra, mburoja e shëndetit të mirë

Perimet janë bërë të pandashme për konsumatorin shqiptar sepse i bëjnë mirë shëndetit. Megjithatë të paktë janë ata që janë të mirëinformuar mbi vlerat e jashtëzakonshme dhe specifike që perimet, sidomos ato me ngjyrë të gjelbër, kanë për shëndetin tonë. Të gjitha...

nga AgroWeb më 5 janar 2017

Llojet më të mira të Aloe Verës

Ajo njihet si bima e pёrjetёsisё dhe simbol i parajsёs. Vlerat e Aloe Verёs janё tё mrekullueshme dhe me siguri lexuesit e AgroWeb.org janё tё mirёinformuar. Kёtё bimё tё mrekullueshme mund ta kultivoni edhe nё shtёpinё tuaj dhe ta keni gati pёr urgjenca si gёrvishtje, çarje apo djegie. A e dinit se nga bima e Aloe Verёs mund tё pёrfitoni shumё jo vetëm nga p&...

nga AgroWeb më 30 dhjetor 2016

Nga ferma në tryezë, a humbin vlerat e perimeve?

Sa herë mendojmë teksa gatuajmë, si të gjejmë forma që të mos i ziejmë apo pjekim perimet, pasi vlerat ushqyese i ikin. Madje i hamë edhe ‘të gjalla”, pra të pagatuara ndonjëherë, si spinaqin që kemi nisur ta bëjmë sallatë, apo të përdorim zierjen me avull që i ruan edhe më shum&...

nga AgroWeb më 9 janar 2017

Frutat dhe perimet që ju ndihmojnë kundër gripit dhe të ftohtit

Dimri është edhe stina e virozave. Kjo stinë mund të jetë e ashpër ndaj organizmit. Sado të përpiqesh ta shmangësh, gripi dhe i ftohti duket se e gjejnë gjithnjë rrugën për të të kapluar. Megjithatë, ekspertët janë të mendimit se të ngrënit shëndetshëm është një vler&...

nga AgroWeb më 23 dhjetor 2016

Vlerat dhe Vetitë Surprizë të Orizit të Zi

Orizi i zi, i njohur ndryshe si orizi i ndaluar, ëshë një drithë i lashtë me vlera shëndetësore befasuese, madje më të larmishme se të gjitha varietet e tjera të orizit. Orizi i zi përmban sasinë më të lartë të antioksidantëve, proteinave dhe fibrës dietetike në krahasim me orizët e tjerë...

nga AgroWeb më 15 janar 2017

T’i mbijetosh dimrit me vitaminën D

Shumë prej nesh kanë filluar të ndiejnë pasojat e dimrit. Ditët po shkurtohen dhe momentet diellore që i kërkojmë me ngulm pakësohen ndjeshëm. Zgjimi në mëngjes është gjithnjë e më i vështirë, lodhja më e madhe dhe produktiviteti në punë plot mangësi. Irritimi kap majat dhe ndihesh sikur e...

nga AgroWeb më 2 dhjetor 2016

Produktet e Natyrës Që Sjellin Ritëm Dinamik

Efekti anësor i kafeve të tepërta dhe i kafeinës në veçanti është zhveshja e organizmit tuaj nga lëndët ushqyese shumë të çmuara. Kjo sjell dehidratimin e trupit dhe varësi nga kafeina, e cila të merr dhe të jep energji sipas cikleve të saj. Kafeja ka të mirat e saj, por ka edhe ulje - ngritje që ...

nga AgroWeb më 11 tetor 2016

Enciklopedia e Vitaminave

Një video lajm shpjegues nga AgroWeb.org me të gjitha të dhënat e nevojshme mbi praninë dhe fuqinë e Vitaminave tek produktet e natyrës. ...

nga AgroWeb më 18 shtator 2016

Vitamina P - Përbërësi i Panjohur i Frutave dhe Perimeve

Keni dëgjuar ndonjëherë për vitaminën P? Sado e pazakontë të tingëllojë, kjo vitaminë është në fakt një grupim flavonoidësh, të cilët në vetvete janë pigment që prodhojnë ngjyrën e verdhë, të kuqe ose vjollcë e blu tek bimët. Së bashku me ngjyrat, këto ...

nga AgroWeb më 2 shtator 2016

Kumbulla - Burim i Vitaminave dhe Mineraleve

Kumbullat janë fruta jashtëzakonisht të shijshme dhe të preferuara nga konsumatori shqiptar. Kumbulla i përket familjes botanike Rosaceae që përfshin pjeshkat, kajsitë dhe nektarinat. Kumbullat i gjejmë në ngjyra dhe forma të ndryshme në plot 2000 varitetete. Në vendin tonë, prodhimi më i lartë i kumbullave vë...

nga AgroWeb më 16 gusht 2016

Idealet organike që ju mbrojnë nga dielli

Këshilla kryesore që dëgjojmë gjatë verës është të mbrohemi…të mbrohemi fort nga dielli. Kremrat kundër diellit duhet të jenë me faktor të lartë, por ndonjëherë sado të kujdesshëm të jemi, dielli na përvëlon. Pasojat e djegies i shohim vetëm në shtëpi kur dalim para ...

nga AgroWeb më 21 gusht 2016

Multivitaminat, të dobishme apo të tepërta?

Shqiptarët janë me fat. Ne kemi një qasje të bollshme tek frutat dhe perimet e pasura me vitamina, falë kushteve bujqësore, tokave pjellore dhe klimës së mirë. Së fundmi, konsumatorët po marrin në konsideratë marrjen e suplementevëve të vitaminave për një shëndet të mirë. A është kjo nj&...

nga AgroWeb më 8 nëntor 2016

Sallata e Ujit - Vlerat dhe Vetitë e barishtes unike

Keni dëgjuar për purqarkun, shelpin ose sallatën e ujit? Kjo barishte rritet pranë pellgjeve dhe burimeve të ujit, madje shpesh anashkalohet edhe pse është pjesë e së njëjtës familje botanike si ajo e lakrës dhe rukolës. Kjo barishte tërheqëse dhe e shijshme ka gjethe të rrumbullakëta të vogla, të ...

nga AgroWeb më 12 janar 2017

Barishtet e karrotave, fantastike për shëndetin

Keni dëgjuar për barishtet e karrotave? Janë ato bishtat e gjatë që formojnë një mburojë të gjelbër mbi karrotë. Shumë prej konsumatorëve preferojnë t’i shkulin ato, me shpresën që karrota do të peshojë më pak. Por arsyeja është e gabuar. Barishtet duhen hequr nga karrota për t&...

nga AgroWeb më 4 qershor 2016

Bima e Pafundësisë Në Shtëpinë Tënde - Aloe Vera

Për Egjiptianët ajo ishte bima e përjetësisë, ndërsa për gjithë të tjerët është bima e parajsës. Ka shumë arsye përse Aloe Vera konsiderohet një bimë me vlera të pamohueshme shëndetësore. Shumë prej lexuesve tanë e mbjellin Aloe Verën në shtëpitë e tyre për t&rsquo...

nga AgroWeb më 8 dhjetor 2016

Të thatat mahnitëse të rrushit

Kur është hera e fundit që ke ngrënë rrush të thatë? Ky fryt i thatë dhe i ëmbël ka qenë shoqërues i yni gjatë gjithë jetës. Këto kokrra të vogla të shijshme ngjyrë ari, të gjelbër apo të zeza, në varësi të metodës së tharjes së tyre, janë të ...

nga AgroWeb më 21 maj 2016

Nektarinat, një thesar vitaminash

Atë e shohim zakonisht të strukur krah pjeshkave. Këto të fundit perceptohen si “motra e madhe” e nektarinës. Këto dy fruta janë të ngjashme por edhe shumë të ndryshme. Ndryshimi fillestar është që pjeshka ka push ndërsa nektarina ka një lëkurë më të lëmuar. Nektarinat si pjeshkat kan&...

nga AgroWeb më 18 maj 2016

Lajthia, zonja e shëndetit të mirë

Lajthitë kanë një vend primar në fronin e arrorëve që na shtojnë jetën. Popullariteti i tyre nuk shuhet kurrë. Lajthitë janë të shijshme. Janë të vogla por bëjnë një punë të jashtëzakonshme. Shqipëria është e bekuar me pemishte lajthish nga Veriu në Jug dhe nga Perëndimi n&...

nga AgroWeb më 26 tetor 2016

Supervlerat Natyrale të Stikave të Pishave

Mbledhja e farave të pishës ndodh mes vjeshtës dhe pranverës, nga tetori deri në maj ndaj AgroWeb po të sjell të gjithë vetitë e freskisë së tyre karakteristike. Stikat e pishës konsiderohen si farat të sofistikuara të kuzhinës mbarëbotërore. Ato përdoren në përgatitjen e ëmbëlsirave, ...

nga AgroWeb më 20 dhjetor 2016

Sekretet e Trumzës - Barishtja që ngjall zili

Tufat e gjelbra të trumzës të rreshtuara mes barishteve të tjera janë nga më tërheqëset për syrin, por mbi të gjitha vlerësohen si magnet natyral i vlerave mirëbërëse për organizmin e njeriut. E freskët apo e thatë, trumza mbetet një nga dhuratat më të spikatura të natyrës dhe AgroWeb po ...