nga AgroWeb më 3 dhjetor 2016

Omega 3 - Kampioni Natyral i Shëndetit

Acidet yndyrore Omega 3 luftojnë inflamacionin, mbajnë nën kontroll mpiksjen e gjakut, ulin tensionin e gjakut dhe trigliceridet. Ato konsiderohen si një kampion i vërtetë mes acideve yndyrore të pranishme në produktet e natyrës. Vlerat e Omega 3 për organizmin Yndyrnat në gjak (trigliceridet). Acidet yndyrore Omega 3 ulin nivelet e larta t&...

nga AgroWeb më 2 dhjetor 2016

Kajota - Vlerat e rralla të perimes dardhë

A keni vënë re në tregjet shqiptare një perime të re që ngjan si një dardhë por ka shijen e kungullit? Kjo perime mban emrin Kajota, por ndryshe njihet edhe si perimja dardhë dhe në treg kushton rreth 300 lekë. Kjo perime është pjesë e familjes botanike që përfshin edhe trangullin dhe kungujt. Bima e kësaj ...

nga AgroWeb më 1 dhjetor 2016

Artemisia - Bima e Perëndeshës së Hënës

Bima e Artemisias e ka origjinën në Azi, e megjithatë ajo rritet anë e mbanë botës, ashtu si edhe në Shqipëri. Ajo ka gjetur përdorim të gjërë në mjekësinë tradicionale kineze, ndërkohë që çajrat e përgatitur nga gjethet e thara të kësaj bime janë përdorur për trajtimin e ...

nga AgroWeb më 29 nëntor 2016

Fistikët, Arrorët Magnetikë dhe Vetitë Unike

Një pemë fistiku kërkon 10 deri në 12 vjet të prodhojë kokrrat e para, por fatmirësisht këto arrorë nuk janë sezonalë dhe mund t’i gjejmë gjatë gjithë vitit. Fistikun e gjejmë në disa lloje, me ose pa lëvozhgë, të ëmbëlsuar ose të kriposur. Lëvozhga e mbron fistikun nga dë...

nga AgroWeb më 1 dhjetor 2016

Lëng kumbulle për rininë e zemrës

Lëngu i kumbullës është një dozë e fuqishme vitaminash, mineralesh dhe ushqyesish. Lëngu i kumbullës ndihmon në trajtimin e një sërë diagnozash dhe simptomash e problemesh me shikimin, tretjen, diabetin, osteoporozën e të tjerë. Më poshtë, do të gjeni të listuara nga AgroWeb.org, 5 përfitimet ...

nga AgroWeb më 3 dhjetor 2016

Gjethet e Kungullit Plot Minerale Jetësore

Gjethet e kungullit janë të ngrënshme madje shumë të shijshme. Në shumë vende të botës, gjethet e kungullit janë pjesë e dietës së përditshme. Shija e tyre është e ngjashme me shpargun, brokolin dhe spinaqin. Duke qenë se këto gjethe janë një burim i mirë ushqimor, ato konsumohen gjër&...

nga AgroWeb më 28 nëntor 2016

Shegë Plus Hurma - Formula fituese për zemrën

Shegët janë pa dyshim një frut i lavdishëm. Por edhe simotrat e tyre nga Lindja e Mesme siç janë hurmat e arabisë janë po aq të shijshme dhe të shëndetshme. Kur kombinohen bashkë, shegët dhe hurmat ofrojnë një formulë fituese në betejën e vazhdueshme kundër sëmundjeve të zemrës. Mjafton ...

nga AgroWeb më 27 nëntor 2016

Salca më natyrale e domates bëhet në shtëpi

Salca e domates e bërë në kushtet e shtëpisë është krejt ndryshe, madje më e shijshme dhe më me shumë vlera se ato që blini në dyqan. Për përgatitjen e një salce të tillë të nevojitet pak kohë, por salca e bërë vetë do t’u japë një shije më të thellë dhe t&...

nga AgroWeb më 24 nëntor 2016

Degëzat e Bredhit - Çaji Unik i Dimrit

Me afrimin e fundvitit, dëshira më e madhe është të zbukurojmë bredhin e Vitit të Ri, por a e dini se gjethet halore të bredhit mund të pihen si çaj? Patjetër që po, madje ky çaj ka vlera të padiskutueshme për organizmin. Halat e freskëta të bredhit lëshojnë një lëng të lehtë me ...

nga AgroWeb më 24 nëntor 2016

Vlerat e Shtatë Vajrave Bimorë

Trajtimet e lëkurës nëpërmjet vajrave esencialë bimorë janë në modë kohët e fundit. Çdo markë e famshme ka linja të personalizuara vajrash esencialë që shënjestrojnë nevojat e ndryshme të çdo lëkure. Gjithnjë kam qenë dashamirëse e përdorimit të vajrave esencialë n&...

nga AgroWeb më 24 nëntor 2016

Qepët e Njoma - Vlerat e Forta Kundër Dimrit

Qepët e njoma nuk duhet të mungojnë në tryezë, sidomos kur ato janë të stinës. Muajt e Nëntorit dhe Dhjetorit janë koha e duhur për të përdorur këto perime, pasi janë prodhime të stinës dhe gjenden me çmimet e tyre më të lira. Sipas burimeve të AgroWeb.org në Tregun Agro-Ushqimor të...

nga AgroWeb më 26 nëntor 2016

Çaji magjik i pishave për një mendje të mprehtë

Pishat e hijshme të vendit tonë nuk janë vetëm për zbukurim. Në 200 gramë gjethe halore të tyre gjejmë 136 mg vitaminë C. Ato përmbajnë edhe vitaminë A, B1, B2, B3, kalcium, hekur, fosfor, kalium dhe sodium. Nëse këto ushqyes nuk mjaftojnë, atëherë duhet të dini që këto hala të mprehta ...

nga AgroWeb më 23 nëntor 2016

Bajamet Shqiptare - Natyralet që zgjasin jetën

Një grusht bajamesh në ditë është ndihma më e mirë që mund t’i japësh organizmit sidomos gjatë dimrit. Vetë Shqipëria është e bekuar me pemë të bajames, të cilat gjithmonë e më tepër po rikthehen në vëmendjen e kultivuesve shqiptarë. Bajamet shqiptare gjenden të kultivuara...

nga AgroWeb më 22 nëntor 2016

Zbulimi i vlerave të fshehura të Lules së Shegës

Lulja e shegës ka një shije të mprehtë dhe të thartë, dhe si e tillë kombinohet më së miri me çajra të tjerë bimorë siç janë: mentja, kamomili, livando dhe trumza. Lulja e frutit, pra pjesa që i ngjason kurorës, nxirret në diell dhe thahet. Ajo bëhet pluhur dhe hidhet në ujë të ...

nga AgroWeb më 18 nëntor 2016

Gjethet e panxharit, të gjelbrat më të shëndetshme

E zakonshme për tregjet e fshatarëve, por e rrallë për tryezën e konsumatorëve. Nëse endesh në tregjet e hapura, shikon gjethe të bëra bashkë, të cilat nuk janë ndonjë barishte që e njeh. Vetëm nëse pyet dhe kupton që bëhet fjalë për gjethe panxhari, arrin në përfundimin që derit...

nga AgroWeb më 18 nëntor 2016

Shegë, Xhinxher, Agrume - Kombinimi i Jetës

Aroma delikate e shijes së portokallit lidhet në mënyrë të përkryer me intensitetin e shegës, ndërsa prania e nuancave pikante të xhenxhefilit dhe athësia e limonit i jep këtij kombinimi nota magjike. Ky kombinim vlerash është një zgjidhje e përkryer për të të dhuruar shumë dinamizëm, për t&...

nga AgroWeb më 19 nëntor 2016

Si të Përgatisësh Uthull me Bimë Medicinale

Cila është gjëja e parë që të vjen ndërmend kur lexon për uthullën? Me siguri sallata. Ndoshta harroni, por ky lëng ka vlera terapeutike të cilat shumëfishohen nëse uthulla natyrale (siç është ajo e mollës) bie në kontakt me barishtet. Kur këto dy produkte bien në kontakt me njëra tjetrë...

nga AgroWeb më 16 nëntor 2016

Bullguri - Një burim i plotë mineralesh

Drithi i bullgurit mund të mos jetë zgjedhja juaj e parë, por do të habiteni kur të mësoni se sa shumë vlera ka ai. Bullguri është një drith që përmirëson tretjen, stimulon rritjen dhe zhvillimin, qarkullimin e gjakut, gjumin, parandalon sëmundjet kronike dhe mbron sistemin imunitar. Bullguri është pjesë e ...

nga AgroWeb më 8 nëntor 2016

Aloe Vera dhe Mjaltë Kundër Dimrit

A ke menduar se sa shumë të duhet Aloe Vera edhe gjatë muajve më të ftohtë? Aloe Vera përmban veti antibakteriale dhe antivirale që parandalojnë rritjen e mikro-organizmave përgjegjës për infeksionet e frymëmarrjes. Kur merren me sasi të barabartë të mjaltit, Aloe Vera gjithashtu heq dhimbjet e fytit dhe qetëson r...

nga AgroWeb më 7 nëntor 2016

Vaj Ulliri me Limon - Receta Mrekullibërëse Mesdhetare

Kur zgjoheni në mëngjes, a ndiheni të lodhur dhe pa energji? Nëse përgjigjia është po, atëherë jeni në vendin e duhur për të zbuluar se si të nisni ditën me më shumë gjallëri. Sipas tekreti qëndron tek këto dy ushqime fanastike. Mjafton të shtrydhni një limon dhe ta përzieni me një ...

nga AgroWeb më 5 nëntor 2016

Si të bësh Verë Luleshtrydhesh vetë në shtëpi

Një libër, një gotë verë, kohë e bukur dhe muzika e preferuar. Kjo është formula e një dite të mirë. Një verë e mirë, sjell paqe edhe në shpirtrat më të trazuar. Ndërsa një verë luleshtrydheje bën më shumë se aq. Le të zbulojmë së bashku sekretet e këtij lë...

nga AgroWeb më 6 nëntor 2016

Lëngu i Specit - Pija Energjike Natyrale

Lëngu i specit duhet të përfshihet patjetër në dietën tuaj. Duke shtrydhur specat e freskët, do të merrni prej tyre të gjithë mineralet, vitaminat, antioksidantët dhe fitonutrientët në një dozë të vetme që do të fuqizojë organizmin tuaj. Specat janë të pasur me ushqyes që e mbajnë ...

nga AgroWeb më 7 nëntor 2016

Fuqia e Dyfishtë e Portokalleve të Kuqe

Portokallet e kuqe aq të shijshme, të njohura në Shqipëri si portokallet-shegë, janë streha perfekte e një sërë vlerash ushqimore. Një frut me të mira të dyfishta. Këto portokalle me tul të kuq i gjen në shumë tregje, ndaj duhet të lexoni patjetër për super vlerat që gjenden tek to. Çfar&...

nga AgroWeb më 2 nëntor 2016

Luleshtrydhja e Egër - Fruti Alpin Magjik për Organizmin

Luleshtrydhja e egër ka emrin botanik të Fragaria Vesca. Popuj të ndryshëm e njohin atë si luleshtrydhja alpine, luleshtrydhja e maleve, luleshtrydhja e egër, luleshtrydhja e druve apo e pyjeve. Në Shqipëri rritet në zonën e dushkut e të ahut, në toka të kultivuara. Në Pukë gjendet më me shumicë në Të...

nga AgroWeb më 27 tetor 2016

Xhenxhefili - Të Mirat e Pafundme dhe Vetitë Speciale

Xhinxheri ose xhenxhefili konsiderohet si një prej bimëve më të shijshme dhe më të shëndetshme të planetit, vlerat e të cilit shkojnë përtej një stine të vetme, por shtrihen përgjatë gjithë vitit. Xhenxhefili është një antioksidant i fuqishëm që pastron trupin nga helmet. Sipas kërkimeve ...

nga AgroWeb më 24 tetor 2016

Lulja e Blirit - Arma e Fortë Bimore

Lulet e blirit që prej lashtësisë njiheshin si lulet ku fshihen rrezet e diellit. Gjethet e kësaj peme lulëzojnë prej fillimit të pranverës e deri në vjeshtë. Rritet në pyje, shkurre dhe sidomos në zonat e dushkut dhe të ahut. Në Shqipëri, aromën dehëse të blirit do ta ndjeni edhe në rrugët e ...

nga AgroWeb më 15 tetor 2016

Lëngu i Shegës - Esenca Naturale e Jetës

Vlerat e lëngut të shegës për shëndetin në përgjithësi dhe lëkurën në veçanti janë të pamohueshme. Në fakt, ngritja në piedestal e shegës është krejt e justifikueshme. Ajo na jep një nga lëngjet më të mira për njeriun. Shega renditet në listën e shkurtër të...

nga AgroWeb më 11 tetor 2016

Vera e ngrohtë - Pija e lumturisë

Tani që i kemi thënë lamtumirë ditëve me temperatura të larta, mund të gjejmë ngushëllim tek vera e ngrohtë, pija që dalëngadalë ngroh jo vetëm trupin, por edhe shpirtin. Po, është e vërtetë që nuk duhet të abuzojmë me alkolin, por vera e nxehtë nuk mund të përfshihet në k&...

nga AgroWeb më 24 shtator 2016

Koha e Arrave - Të freskëta nga pemishtet shqiptare

Vjeshta është koha kur frutat e arrës fillojnë dhe mblidhen. Arrat e freskëta fillojnë rrugën e tyre nga lëvozhgat e gjelbra dhe drejt tregjeve vendase apo të huaja. Për kultivuesit e arrave kjo periudhë është kohë feste. Arrat e kanë këtë magji. Ato janë mënyra e natyrës për të na treguar...

nga AgroWeb më 21 shtator 2016

Hithra Sa Përvëluese Aq Shëruese

Ajo të përvëlon që me prekjen e parë, por pavarësisht drithërimës është e pamundur të heqësh dorë prej saj. Në Shqipëri përdorimin më të shpeshtë e gjen tek bashkësia e lakrave të egra si mbushje në gatimet e byrekut, por edhe të zier si sallatë. Por hithrat janë pë...