nga AgroWeb më 17 janar 2017

E ngrirë është më e mirë

Ngrirja e frutave është një proces që ju lejon t’i hani ato në kohën e dëshiruar pa u shqetësuar për prishjen e tyre. Për më tepër, ngrirja e frutave lejon konsumimin e tyre pavarësisht stinës. Megjithatë, konsumatori përballet me shqetësimin se mos ngrirja shkatërron vitaminat dhe ushqyesit aq të ...

nga AgroWeb më 16 janar 2017

Lulet dhe Rrënjët Mirëbërëse të Karrotës së Egër

Këtu në AgroWeb kemi mësuar shumë për të gjitha llojet e bimëve dhe luleve. Kemi mësuar gjithçka për lulet e dashurisë. Tani është koha të mësoni për lulen e turpit. Kështu i thërrasin karrotës së egër në Korçë. Kjo bimë me vendlindje në Evropë gjendet edhe n&...

nga AgroWeb më 13 janar 2017

Rubini i kuq, bima e çmuar kundër tensionit të lartë

Rubini i kuq është një bimë mjekësore që është përdorur në alternativat popullore të shërimit prej shekujsh. Rubini i kuq pjesë e familjes botanike Hibiscus sabdariffa është përdorur si laksativ, por edhe për të trajtuar sëmundjet nervore dhe ato kardiake. Rrubini i kuq shitet në paketime të ...

nga AgroWeb më 16 janar 2017

Shija Mahnitëse e Mini Mandarinave Shqiptare

Ato janë të mprehta në ëmbëlsinë e tyre dhe konsumohen gjërësisht në dimër dhe në pranverë. Mini Mandarinat ose siç quhen Mandarinat kumkuat janë pjesë e familjes botanike Rutaceae. Shija e tyre është e ngjashme me agrumet e tjera, por ndryshe nga ato, këto mandarina mund të hahen të plota me ...

nga AgroWeb më 9 janar 2017

Lakra e Kuqe - Tri Herë Më Me Vlerë Se e Bardha

I thonë Lakra e Kuqe, por në të vërtetë ngjyra e saj është një vjollcë e thellë e ndezur, shija e së cilës të befason qiellzën. Lakra e kuqe është pjesë e tryezës sonë, jo vetëm për festa. Nëse mendoni që lakra e kuqe me lakrën e bardhë ndryshojnë vetëm nga ngjyra...

nga AgroWeb më 17 janar 2017

Fuqia Kurative e Nenexhikut të Egër

Nenexhiku i egër është një nga erëzat më të preferuarat të stinës, jo vetëm për vlerat mjekësore, por edhe për shijen dhe aromën që përcjell. Gjethet e nenexhikut të egër janë përdorur që në lashtësi dhe aroma e tyre gjithnjë ka simbolizuar mikpritjen në shumë kultura. ...

nga AgroWeb më 9 janar 2017

Përfitimet Unike nga Çaji i Rigonit Shqiptar

Gjethet e bimës mesdhetare të rigonit që i përket familjes botanike Oreganum vulgare përdoren të njoma dhe të thara, por mund të grihen dhe të përdoren edhe në çaj. Përveç aromës së tyre të fortë, gjethet e rigonit përmbajnë 40 përbërës aktivë mjekësorë. Këto ...

nga AgroWeb më 30 dhjetor 2016

Stina e traditës së mishit të thatë pastërma

Dimri është stina e mishit të thatë, ose siç njihet ndryshe: pastërmasë. Banorët e shumë prej zonave të thella malore të Shqipërisë e thajnë mishin e tyre të preferuar për ta pasur dhe përdorur gjatë ditëve dhe netëve të ftohta të dimrit, kur furnizimi me ushqim ose mish është ...

nga AgroWeb më 30 dhjetor 2016

Nga ferma në tryezë, a humbin vlerat e perimeve?

Sa herë mendojmë teksa gatuajmë, si të gjejmë forma që të mos i ziejmë apo pjekim perimet, pasi vlerat ushqyese i ikin. Madje i hamë edhe ‘të gjalla”, pra të pagatuara ndonjëherë, si spinaqin që kemi nisur ta bëjmë sallatë, apo të përdorim zierjen me avull që i ruan edhe më shum&...

nga AgroWeb më 30 dhjetor 2016

Vlerat Mjekësore të Aguliçes

Aguliçja e familjes botanike Primula officinalis është një barishte e vogël që rritet në Azi dhe Evropë. Kjo bimë rritet zakonisht nëpër male, kodrina dhe lëndina dhe gjendet e përhapur në zona të ndryshme të Shqipërisë. Në mjekësinë shqiptare popullore njihet si lulja gjashtegishta. Ajo nuk...

nga AgroWeb më 29 dhjetor 2016

10 vlerat e jashtëzakonshme të mjaltit të tërfilit

Mjalti i tërfilit është një nga produktet më të shëndetshme për njeriun. Pasi bletët ushqehen vetëm me nektarin e ëmbël të kësaj bime, ato prodhojnë një mjaltë shumë të shëndetshëm. Në një lugë me mjaltë tërfili gjenden 64 kalori. Ky mjaltë përmban proteina n&...

nga AgroWeb më 29 dhjetor 2016

Veshtulla, bima që shkatërron qelizat kancerogjene

Veshtulla është një bimë parazite që rritet në degët e pemëve të tjera. Në folklorin Evropian, veshtulla konsiderohet si një bimë magjike, afrodiziak dhe simbol i pjellorisë. Veshtulla, emri Latin i së cilës është Viscum Album, është përdorur prej kohësh si bimë mjekësore. Në koh...

nga AgroWeb më 29 dhjetor 2016

Gjethet e Fikut të Detit rrisin cilësinë e jetës

Gjethet e fikut të detit janë një lloj barishte që mblidhet nga fruti-perim që të huajt e njohin si “dardha me gjemba”. Këto gjethe janë në ngjyrë të gjelbër ose vjollcë dhe janë të mëdha sa pëllëmba e dorës. Trashësia e këtyre gjetheve është njësoj si e specave apo ...

nga AgroWeb më 29 dhjetor 2016

Terapitë Me Vajin Esencial të Pishave

Vaji i pishёs ofron njё sёrё vlerash shёndetёsore. Ky vaj ёshtё thuajse pa ngjyrё, por me pak nuanca tё sё verdhёs. Nё varёsi tё pishёs, vaji esencial mund tё ketё njё aromё tё freskёt, tokёsore dhe pyjore. Vaji i pishёs nxirret nga distilimi i gjetheve halore. Vlerat e vajit tё pishёs Vaji i pishёs lufton mikrobet, infeksionet, mykun, reumatizmёn dhe dhimbjet nervore...

nga AgroWeb më 23 dhjetor 2016

Ngjyrat surprizë të karrotave të reja shqiptare

Karrotat renditen në listën e perimeve të pëlqyera nga konsumatorët dhe shumë pak njerëz mund të mos tërhiqen nga ato. Vlerat shëndetësore dhe ushqimore të saj janë të njohura, por karrota ka edhe disa surpriza që AgroWeb i zbulon për ju. Në Shqipëri, zonat ku karrotat kultivohen më shumë janë...

nga AgroWeb më 23 dhjetor 2016

Vlerat dhe Vetitë Surprizë të Orizit të Zi

Orizi i zi, i njohur ndryshe si orizi i ndaluar, ëshë një drithë i lashtë me vlera shëndetësore befasuese, madje më të larmishme se të gjitha varietet e tjera të orizit. Orizi i zi përmban sasinë më të lartë të antioksidantëve, proteinave dhe fibrës dietetike në krahasim me orizët e tjerë...

nga AgroWeb më 21 dhjetor 2016

Mashurkat e Freskëta - Dhurata e Fundvitit

Mashurkat janë një prej perimeve të gjelbra më të shëndetshme për njeriun. Tokat më pjellore të Shqipërisë me mashurka janë ato të Divjakës, por kjo perime gjithshtu kultivohet gjerësisht edhe në të gjithë zonën e Lushnjës dhe të Fierit, por edhe në Përmet, Tiranë, Elbasan dhe ...

nga AgroWeb më 28 dhjetor 2016

Gjembgomari, bima misterioze me vlera mjekësore

Gjembgomari është një bimë që lulëzon dhe që i përket familjes botanike të luledeles. Kjo bimë nxjerr një lëng të ngjashëm me qumështin, i cila i jep asaj të gjithë ushqyesit e shëndetshëm që përdoren për trajtimin e sëmundjeve kronike të mëlçisë dhe ...

nga AgroWeb më 28 dhjetor 2016

Kundër efekteve të Dimrit me lëngun e Kivit

Kivi është një frutat më të mira për konsumatorët. Në këmbim të pak kalorive, ky frut të jep një sasi të jashtëzakonshme ushqyesish, mineralesh dhe vitaminash. Në krahasim me frutat e tjera, kivi është një burim i shkëlqyer i vitaminës C. Vlerat e kivit përftohen jo vetëm duke konsumuar ...

nga AgroWeb më 20 dhjetor 2016

Sekreti i Anasonit, bimëve të ndryshme që ndajnë të njëjtin emër

Gjithnjë kam menduar që një erëz në formën e bukur të yllit që mban emrin Anason, ishte përbërësi kryesor i Uzos Greke ose Absinthit Francez. Në të gjitha gjuhët që njoh, kjo erëz mban emrin e Anisës, ose ndryshe në Shqipëri e njohin Anason. Së fundmi zbulova që në fakt janë dy bim&...

nga AgroWeb më 25 dhjetor 2016

7 fakte interesante për thjerrëzat

Thjerrëzat janë pjesë e pandashme e kuzhinës në çdo cep të botës. Qytetërime të ndryshme i kanë përdorur thjerrëzat si burim ushqimor, madje studimet arkeologjike kanë pranuar që thjerrëzat janë përdorur për ushqim që nga Epoka e Gurit. Thjerrëzat kanë pak kalori dhe janë të ...

nga AgroWeb më 24 dhjetor 2016

Kaperi - Kokrrat e vogla të fuqisë së madhe

Kaperin mund ta gjeni nëpër raftet e mjaft pikave të shitjes dhe supermarketeve në Shqipëri. Ato zakonisht shiten të paketuara në kavanozë të vegjël, të mbushur me lëng të kriposur ose në uthull. Kaperi, një nga asortimentet më të rëndësishme të gatimeve mesdhetare është gonxhja e një...

nga AgroWeb më 1 janar 2017

Poleni Përballë Propolis - Cila Më e Mirë

Poleni i bletës është një produkt natyral që nxirret nga shumica e bimëve me lule, vlerat e të cilave janë të mrekullueshme për organizmin tonë. Këto vlera vijnë si pasojë e vitaminave, enzimave dhe mineraleve që gjenden tek poleni. Konsumi i polenit ul lodhjen dhe rrit kapacitetin intelektual. Për më tepër...

nga AgroWeb më 26 dhjetor 2016

Vlerat fantastike të luleve të portokallit

Lulet e portokallit janë kryevepër jo vetëm në kuzhinë por edhe në mjekësinë popullore. Zonat qendrore dhe jugore të Shqipërisë janë të pasura me agrume dhe veçanërisht portokalle. Meqenëse tani është stina e tyre AgroWeb.org ju sugjeron të shfrytëzoni vlerat e panumërta të tonikut me l&...

nga AgroWeb më 19 dhjetor 2016

Vlerat e mëdha të luledeles së vogël

Vendlindja e luledeles është Evropa dhe Azia Perëndimore, por tani ajo rritet në çdo cep të globit. Lëndinat e Shqipërisë janë të veshura me lulet e bukura të bardha, të cilat kohët e fundit janë bërë pjesë e gatimeve, garniturave dhe recetave të ndryshme të kulinarisë shqiptare. Luledelja ...

nga AgroWeb më 17 dhjetor 2016

Kalçium - Produktet Natyrale Me Mineralin Jetik

Kalçiumi është një nga mineralet më të nevojshëm për trupin e njeriut. Përveç vlerave të pamohueshme për forcimin e kockave dhe dhëmbëve, kalçiumi mban enët e gjakut të shëndetshme dhe rregullon tensionin e gjakut. Dozat aq të nevojshme të kalçiumit, i janë atribuar kryesisht ...

nga AgroWeb më 16 dhjetor 2016

Lëngu Magjik i Aloe Vera

Bima e Aloe Verës është një nga kurat më të fuqishme që natyra ofron, sepse ajo arrin të shërojë organizmin si nga jashtë ashtu edhe nga brenda. Nuk besohet të ketë njeri që nuk ka dëgjuar ose lexuar për përfitimet që vijnë nga xheli i Aloe Verës, por kohët e fundit lëngu i bimës ka ...

nga AgroWeb më 15 dhjetor 2016

Çaji me Mese Arrash - Rizbulimi i vlerave

Shumë prej lexuesve të AgroWeb.org janë në dijeni për vlerat shëruese të arrave. Të paktë janë ata që dinë për vlerat unike të meseve të arrave, pjesa e brendshme e tyre, që pas qërimit të arrave përgjithësisht hidhet bashkë më levozhgat. Meset e arrave për shumë njerëz ...

nga AgroWeb më 16 dhjetor 2016

Nerënxa - Agrumja shqiptare me vlera të mëdha

Nerënxa rritet në zonat e Mesdheut dhe është shumë e përhapur në Shqipëri, veçanërisht në Elbasan dhe në jug të vendit. Nerënxa është një pemë që i përket familjes botanike Rutaceae dhe mbetet pjesë e agrumeve. Lëkura e jashtme e frutit thahet pas heqjes së shtresës s&...

nga AgroWeb më 10 dhjetor 2016

Udhëtim Pikant Mes Erëzave dhe Barishteve Shqiptare

Kristofor Kolombi nuk u nis të kërkonte Amerikën për metale apo gurë të çmuar. Ai u nis të gjente vend ku kultivohej piper. Mesazhi që përcjell ky shembull është se sa e rëndësishme ka qenë për qytetërimet e ndryshme për të zbuluar shije dhe aroma të reja, jo vetëm për të pasurimin ...