nga AgroWeb më 3 dhjetor 2016

Omega 3 - Kampioni Natyral i Shëndetit

Acidet yndyrore Omega 3 luftojnë inflamacionin, mbajnë nën kontroll mpiksjen e gjakut, ulin tensionin e gjakut dhe trigliceridet. Ato konsiderohen si një kampion i vërtetë mes acideve yndyrore të pranishme në produktet e natyrës. Vlerat e Omega 3 për organizmin Yndyrnat në gjak (trigliceridet). Acidet yndyrore Omega 3 ulin nivelet e larta t&...

nga AgroWeb më 2 dhjetor 2016

Produktet e Natyrës Që Sjellin Ritëm Dinamik

Efekti anësor i kafeve të tepërta dhe i kafeinës në veçanti është zhveshja e organizmit tuaj nga lëndët ushqyese shumë të çmuara. Kjo sjell dehidratimin e trupit dhe varësi nga kafeina, e cila të merr dhe të jep energji sipas cikleve të saj. Kafeja ka të mirat e saj, por ka edhe ulje - ngritje që ...

nga AgroWeb më 2 dhjetor 2016

Kajota - Vlerat e rralla të perimes dardhë

A keni vënë re në tregjet shqiptare një perime të re që ngjan si një dardhë por ka shijen e kungullit? Kjo perime mban emrin Kajota, por ndryshe njihet edhe si perimja dardhë dhe në treg kushton rreth 300 lekë. Kjo perime është pjesë e familjes botanike që përfshin edhe trangullin dhe kungujt. Bima e kësaj ...

nga AgroWeb më 30 nëntor 2016

Shqipëria së shpejti me një Bursë Bujqësore

Një Bursë Bujqësore që do të jetë mbrojtësi më i mirë i interesave të fermerëve, si edhe i konsumatorëve që blejnë në pikën fundore. Kështu e ka cilësuar Ministri i bujqësisë Edmond Panariti platformën e re që do të jetë online së shpejti dhe e aksesueshme nga kushdo. Gjat&...

nga AgroWeb më 30 nëntor 2016

Zbutja e hurmave të forta në shtëpi

Hurmat farëbardha janë një frut i veçantë dhe që jo gjithmonë përmbush të gjitha shijet e një konsumatori të zakonshëm të mësuar me shijen perfekte të hurmave farëzeza. Në Shqipëri, pemët e hurmave janë nga më të përhapurat në oborret e shtëpive, por gjenden edhe plot ...

nga AgroWeb më 2 dhjetor 2016

Bajame në Mjaltë - Bashkimi për Jetën

Një nga ëmbëlsirat më të shijshme natyrale gjendet padyshim në kombinimin e mjaltit me bajamet. Këto të fundit përzihen natyralisht me nektarin e ëmbël të mjaltit ndërkohë që mjalti përthith dhe përvetëson shijen arrore të patjetërsueshme të bajames. Nëse konsumoni një lugë me ...

nga AgroWeb më 29 nëntor 2016

Fistikët, Arrorët Magnetikë dhe Vetitë Unike

Një pemë fistiku kërkon 10 deri në 12 vjet të prodhojë kokrrat e para, por fatmirësisht këto arrorë nuk janë sezonalë dhe mund t’i gjejmë gjatë gjithë vitit. Fistikun e gjejmë në disa lloje, me ose pa lëvozhgë, të ëmbëlsuar ose të kriposur. Lëvozhga e mbron fistikun nga dë...

nga AgroWeb më 1 dhjetor 2016

Lëng kumbulle për rininë e zemrës

Lëngu i kumbullës është një dozë e fuqishme vitaminash, mineralesh dhe ushqyesish. Lëngu i kumbullës ndihmon në trajtimin e një sërë diagnozash dhe simptomash e problemesh me shikimin, tretjen, diabetin, osteoporozën e të tjerë. Më poshtë, do të gjeni të listuara nga AgroWeb.org, 5 përfitimet ...

nga AgroWeb më 27 nëntor 2016

Seria e Mashtrimeve Ushqimore - Lëng Portokalli i Paketuar

Të qënit të mprehtë dhe syhapur, janë shpesh virtyte të nevojshme për çdo konsumator sidomos në kohët e sotme kur përballesh me një mori produktesh të pavërteta apo falso. Të gjithë e kanë të thjeshtë ta kapin mashtrimin në raste si ato të çantave “firmato” që ...

nga AgroWeb më 3 dhjetor 2016

Gjethet e Kungullit Plot Minerale Jetësore

Gjethet e kungullit janë të ngrënshme madje shumë të shijshme. Në shumë vende të botës, gjethet e kungullit janë pjesë e dietës së përditshme. Shija e tyre është e ngjashme me shpargun, brokolin dhe spinaqin. Duke qenë se këto gjethe janë një burim i mirë ushqimor, ato konsumohen gjër&...

nga AgroWeb më 28 nëntor 2016

Shegë Plus Hurma - Formula fituese për zemrën

Shegët janë pa dyshim një frut i lavdishëm. Por edhe simotrat e tyre nga Lindja e Mesme siç janë hurmat e arabisë janë po aq të shijshme dhe të shëndetshme. Kur kombinohen bashkë, shegët dhe hurmat ofrojnë një formulë fituese në betejën e vazhdueshme kundër sëmundjeve të zemrës. Mjafton ...

nga AgroWeb më 27 nëntor 2016

Salca më natyrale e domates bëhet në shtëpi

Salca e domates e bërë në kushtet e shtëpisë është krejt ndryshe, madje më e shijshme dhe më me shumë vlera se ato që blini në dyqan. Për përgatitjen e një salce të tillë të nevojitet pak kohë, por salca e bërë vetë do t’u japë një shije më të thellë dhe t&...

nga AgroWeb më 24 nëntor 2016

Qepët e Njoma - Vlerat e Forta Kundër Dimrit

Qepët e njoma nuk duhet të mungojnë në tryezë, sidomos kur ato janë të stinës. Muajt e Nëntorit dhe Dhjetorit janë koha e duhur për të përdorur këto perime, pasi janë prodhime të stinës dhe gjenden me çmimet e tyre më të lira. Sipas burimeve të AgroWeb.org në Tregun Agro-Ushqimor të...

nga AgroWeb më 24 nëntor 2016

Çfarë e shkakton hidhësinë e trangullit?

Trangujt e freskët janë përbërësi kryesor i shumë sallatave të shijshme dhe ushqyese. Por çfarë ndodh kur trangulli që ne përdorim për sallatë është i hidhur? A e keni pyetur veten se nga vjen hidhësia e trangullit? Zakonisht trangujt e sapokëputur dhe të stinës janë të shijshëm, plot l...

nga AgroWeb më 28 nëntor 2016

Trahanaja shqiptare nga tradita në ditët e sotme

Gjatë ditëve të ftohta të dimrit, një pjatë trahana dhe e shijshme do të japë ngrohtësinë që kërkon. Trahanaja është një pjesë e pandashme e traditës së Shqipërisë ndonëse origjina e saj është në vendet e Lindjes. Trahanaja konsumohet kryesisht për mëngjes ose në ...

nga AgroWeb më 26 nëntor 2016

Çaji magjik i pishave për një mendje të mprehtë

Pishat e hijshme të vendit tonë nuk janë vetëm për zbukurim. Në 200 gramë gjethe halore të tyre gjejmë 136 mg vitaminë C. Ato përmbajnë edhe vitaminë A, B1, B2, B3, kalcium, hekur, fosfor, kalium dhe sodium. Nëse këto ushqyes nuk mjaftojnë, atëherë duhet të dini që këto hala të mprehta ...

nga AgroWeb më 24 nëntor 2016

Epoka e bujqësisë organike. Po Shqipëria?

Agro-ekologjia është gurthemeli i një bujqësie të qëndrueshme. Bëhet fjalë për shkencën dhe praktikën e aplikimit të koncepteve, principeve dhe njohurive ekologjike për planifikimin dhe administrimin e fermave të qëndrueshme. Agro-ekologjia ofron një gamë të gjerë zgjidhjesh për sulmet dhe presionet...

nga AgroWeb më 23 nëntor 2016

Bajamet Shqiptare - Natyralet që zgjasin jetën

Një grusht bajamesh në ditë është ndihma më e mirë që mund t’i japësh organizmit sidomos gjatë dimrit. Vetë Shqipëria është e bekuar me pemë të bajames, të cilat gjithmonë e më tepër po rikthehen në vëmendjen e kultivuesve shqiptarë. Bajamet shqiptare gjenden të kultivuara...

nga AgroWeb më 23 nëntor 2016

Rikthehet Gripi i Shpendëve - Ministria e Bujqësisë bllokon importin

Alarm për rrezikun e mbërritjes në Shqipëri të gripit të shpendëve. Ministria e Bujqësisë deklaron se Shqipëria është e rrezikuar dhe ka urdhëruar nga sot 23 Nëntor, 2016 bllokimin e importit të shpendëve nga vendet e prekura. Ministria e Bujqësisë ka urdhëruar Autoritetin Kombëtar të Ushqimit...

nga AgroWeb më 30 nëntor 2016

Sipas stinës edhe të mbjellat në ballkon

Iku koha e artë e të mbjellave në ballkon. Tani me uljen e temperaturave, duhet ndryshuar strategji në të mbjellat, pra është analogji me shprehjen ‘sipas vendit dhe kuvendi’. Aktualisht në ballkonin tim kam mbjellë domate qershi, qepë të njoma, hudhra, rreth 8 rrënjë bizele, majdanoz dhe kopër. Edhe pse kujdesem p...