Si Të Përgatisni Çokokrem Krejt Lehtë Në Shtëpi

Më ishte kthyer gati në makth dalja me tim bir në supermarket dhe koshi që mbushej kryesisht me çokokrem, qumësht me kakao, çokollata, akullore po me kakao.

I donte e më vinte keq të mos ia merrja, plus që pediatri më tha se deri sa i ha ushqimet e tjera, s’kisha pse e pengoja të merrte dhe këto.

Aspak të shëndetshme

Teksa kërkoja në internet për çokokremin, u terrorizova. Përbërësit më të shumtë të saj, ishin vaji i palmës dhe sheqeri i bardhë, ndërkohë që kakao dhe lajthitë zinin një vend minimal.

Pra im bir ishte dendur në sheqer e vaj palme. Kështu vendosa ta bëj vetë në shtëpi, duke qenë se përbërësit janë tepër të thjeshtë e gjenden gjithkund.

Pas shumë tentativave që më çalonin kryesisht te copëtimi i bajameve arrita të bëj çokokremin perfekt.

E nëse juve keni të njëjtin problem, po ju tregoj mënyrën si bëhet një çokokrem i shëndetshëm. Kryesisht masën e përbërësve e përzgjedh me sy, por si për fillim duhet kjo recetë.

Përbërësit:

80 gram lajthi

100 ml qumesht

60 gram sheqer ngjyrë e kaftë

100 gram çokollatë e zezë

2 lugë gjalpë

Në fillim pjek lajthitë për 10 minuta në furrë të paranxehur, ndërsa në një tenxhere shkrij çokollatën me qumështin. Më pas lajthitë e pjekura i fus në mikser.

Duan pak punë për t’u copëtuar se shpesh ngelin thërrime-thërrime dhe fëmijët nuk e pëlqejnë. Për t’i dhënë pak ndihmë në mikser shtoj edhe sheqerin e kuq (apo ndryshe sheqerin kaf) e më pas 2 lugë gjalp.

Vazhdoj t’i përzjej për disa minuta. Më pas i shtoj çokollatën e shkrirë në qumësht duke mos ndalur së përzjeri.

Pasi të gjithë përbërësit shkrihen me njëri tjetrin, i fus në enën e çokokremit të supermarketit, të cilën e ruaj sepse maskoj çokokremin e bërë në shtëpi.

Im bir është ende i vogël dhe duhet të vazhdojë të besojë se të gjitha ushqimet që sheh në market apo TV janë të mira.

Pasi ftohet për dy-tri orë, e le po kaq kohë edhe në frigorifer dhe është gati për përdorim. Ndërkaq edhe për akulloret përdor sërish çokokremin tim dhe është mjaft e lehtë.

Në mikser fus gjysëm kavanozi çokokrem, i shtoj qumësht dhe një paketë vanilje. Pasi i miksoj, mbush format e gatshme dhe i vendos në akull.

Kështu të paktën dy kërkesat më të zakonshme të fëmijës tim i zgjidh në mënyrën më të shëndetshme për të.

Jo vetëm çokokrem

Të njëjtën gjë kam nisur të bëj edhe me patatinat. Në këtë rast përdor patate të freskët të prerë hollë me renden thikë, të cilat i kripos, i hedh një pikë vaj ulliri dhe i pjek në furrë me 200 gradë deri sa të zverdhen e të bëhen krokante.

Mos harroni që maskimi i paketimit është i nevojshëm edhe në këtë rast, sepse fëmija është më inteligjent sa ne e mendojmë./AgroWeb.org  

*Rezarta Delisula është zëvendës-kryeredaktore e Gazetës Shqiptare dhe punon si gazetare që prej vitit 1998. Përgjatë karrierës profesionale 17 vjeçare, shkrimet e saj kanë prekur më së shumti çështjet sociale dhe problematikat mjedisore. E apasionuar pas produkteve organike dhe kultivimit të tyre, Rezarta është veçanërisht e interesuar për jetesën e gjelbër. Ky artikull është shkruar ekskluzivisht për agroweb.org.

Speca Me Gjizë Në Tavë Balte – Nga Tradita e Sofrës Shqiptare

Në ka një pjatë shqiptare që të hap menjëherë oreksin dhe nepsin për ta shijuar, ajo është fërgesa, sidomos e përgatitur në tavë balte, një traditë e hershme e kuzhinës shqiptare.

Traditë e Shqipërisë së Mesme kryesisht, por e gatuar me mjeshtëri nga amvisat në të gjitha trevat shqiptare, fërgesa mbetet një nga recetat më të shijshme të kuzhinës tradicionale shqiptare.

Fantastike për të shoqëruar faktet e drekave apo darkave, në ditë festash, gëzimesh familjare apo edhe ditë të zakonshme, fërgesa i shton shije çdo gatim sidomos atyre tradicionalë shqiptare.

Kjo recetë mund të kombinohet në mënyrë të shkëlqyer me bukë të thekur, supa dhe byrekë të ndryshëm, sallata të stinës etj

AgroWeb.org u sugjeron më poshtë recetën e përgatitjes së fërgesës shqiptare krejt lehtë në shtëpi.

Përgatitja e Fërgesës Tradicionale  

Përbërësit

4-5 kokrra domate

4-5 speca te gjelbër ose kuq

4 thelpinjë hudhër

Kripë

Piper

Vaj ulliri

3 kokrra vezë

6 lugë gjizë

Spec djegës

Majdanoz

Përgatitja

Pastrojmë me ujë të rrjedhshëm domatet dhe specat.

Specat i presim në rrathë të hollë ose në shirita.

Vendosim një tigan të madh në zjarr. Shtojmë vaj ulliri dhe shtojmë specat. Shtojmë hudhrat e grira ose të shtypura dhe i lëmë bashkë të skuqen për disa minuta.

Domatet i grijmë në rende për t’i bërë si pure ose i kalojmë në mikser.

Purenë e domateve e shtojmë tek tigani ku kemi specat.

Hedhim kripë dhe i lëmë të zjejnë derisa salca të jetë bërë e trashë dhe vaji ullirit të dalë në sipërfaqe.

Në këtë moment , fërgesën e heqim nga zjarri, i shtojmë gjizën e e kavërdisim.

Më pas shtojmë tre vezët e rrahura, i përzjejmë mirë, shtojmë piperin djegës dhe majdanozin e grirë hollë.

Të gjithë masën, pasi e kemi përzjerë mirë e vendosim në një tavë balte dhe e fusim në furrë të parangrohur për 10 minuta duke e kavërdisur disa herë. Ose në mungesë të tavës së baltës pasi hidhni gjizën vendoseni sërish në zjarr duke e lënë për 4-5 minuta duke e kavërdisur. /AgroWeb.org

Petulla Topolake Nga Duart e Nënave Shqiptare

Fantastike për mëngjes dhe shoqëruese të këndshme për drekë, petullat mbeten një nga gatimet speciale jo vetëm për familjen por edhe miqtë e të afërmit.

Nëse ka një kërkesë drejt nënave apo gjysheve për të gatuar diçka të mirë e të shijshme, padyshim në krye të listës së gatimeve shqiptare janë petullat.

Vështirë t’u rezistosh! Të ngrohta me pak mjaltë shija e tyre e plotë të përfshin tërësisht.

AgroWeb.org u sugjeron më poshtë një recetë fantastike të përgatitjes së petullave topolake krejt lehtë në shtëpi.

Përbërësit

2 lugë kafeje me maja buke

Një filxhan çaji me ujë të ngrohtë

Gjysmë filxhan çaji me qumësht të ngrohtë

Një lugë gjellë sheqer

Një lugë çaji kripë

Një lugë gjelle gjalpë ose vaj ulliri

3 kokrra vezë

4 filxhanë çaji me miell

Gjysmë filxhan çaji me mjaltë

Vaj për skuqje

Kanellë

Përgatitja

Hidhni majanë në një tas ku më parë keni hedhur ujin e vakët. Uji nuk duhet të jetë më i nxehtë se 40 gradë.

Lërini për 5 minuta derisa majaja të shkrihet tërësisht në ujin e ngrohtë derisa uji të nisë të trashet në një masë pak të shkumëzuar.

Në një tas të madh, shtoni qumështin e ngrohtë, sheqerin, kripën dhe përzjejini të gjitha bashkë. Shtoni majanë dhe përzjejini derisa të masa të bëhet homogjene.

Rrihni vezët, bashkë me gjalpin, shtoni miellin dhe trazojini mirë derisa të krijohet një brumë i butë. Mbuloheni tasin ku keni brumin me një pecetë të pastër kuzhine dhe lëreni të pushojë për 30 minuta.

Pas gjysmë ore përzjejeni sërish brumin dhe mbuloheni sërish me pecetë duke e lënë të pushojë edhe për 30 minuta të tjera.

Në një tigan përzjeni mjaltin me një gjysmë filxhani çaji me ujë, lëreni të zjejë për pak minuta.

Hiqeni nga zjarri dhe lëreni shurupin e mjaltit që të ftohet.

Në një tigan ngrohni vajin në zjarr. Mbani afër sobës një tas me ujë dhe një lugë. Do t’iu duhet për të krijuar formën e rrumbullakët të petullave.

Merrni dy lugë gjelle të njomura me ujë nga brumi dhe vendosni në pëllëmbën e thatë të dorës.

Rrotulloni brumin përmes lugës derisa të përftohet forma e rrumbullakët.

Ky proces duhet të bëhet shumë shpejt në të kundërt brumi do ngjitet në duar.

Më pas hidhini petullat e rrumbullakëta në vajin e nxehtë dhe skuqini. Lerini të skuqen për dy apo tre minuta duke i kthyer nga të dyja anët.

Kur t’i hiqni petullat  nga tigani vendosini në një pjatë me letër kuzhine në mënyrë që letra të përthithë yndyrën.

Vendosini petullat në një tas dhe spërkatini me shurupin e mjaltit të përgatitur më parë si dhe me pak pluhur kanelle. Servini të ngrohta. /AgroWeb.org

Si Të Përdorni Frutat dhe Perimet Për Rininë e Lëkurës

Frigoriferi është streha më e mirë e disa prej recetave ideale për kujdesin e lëkurës.

AgroWeb.org u sugjeron më poshtë disa metoda efikase në përpilimin e disa maskave të thjeshta nga ushqime të freskëta që i bëjnë lëkurës një transformim të mirëfilltë.

Maska për lëkurë të thatë

Përbërësit

Një Avokado

2 Lugë gjelle me kos

Një lugë gjelle me vaj ulliri

Një lugë gjelle me mjaltë

Kjo maskë e pasur me acide yndyrore omega-3 forcon qelizat e lëkurës.

Falë mjaltit dhe kosit, fytyra do të jetë më e tendosur dhe e butë.

Maskë për lëkurat problematike

Përbërësit

Një banane

Gjysëm luge çaji me sodë  buke

Gjysëm luge çaji me shafran indie

Nëse lëkura juaj është problematike dhe ka tendencën të ketë akne të shumëta, atëherë provojeni këtë maskë.

Bananet janë të pasura me vitaminë A që rigjallëron qelizat dhe pastron poret.

Shafrani shkatërron bakteret që shkaktojnë akne, ndërsa soda e bukës përthith yndyrën e tepërt në lëkurë.

Maskë për lëkurë të ashpër

Përbërësit:

Gjysëm kastraveci i bërë pelte

Çerek gote me qumësht

Një lugë gjelle me mjaltë

Një lugë gjelle me sheqer kaf

Kastraveci largon skuqjet.

Për më tepër, ai përçon një aromë freskie sa do ju duket sikur jeni në një qendër estetike.

Kjo maskë e zbut lëkurën ndjeshëm vetëm pas një përdorimi.

Maskë për lëkurë të ndjeshme

Përbërësit:

Një lugë gjelle  me kos

Një lugë çaji me mjaltë

Një lugë çaji me kakao pluhur

Lëkurat e ndjeshme kanë tendencën të përjetojnë më shumë skuqje.

Kosi është baza e maskave të suksesshme.

Ai është i pasur me probiotikë dhe proteina që qetësojnë lëkurën.

Mjalti ngushton puret dhe largon infeksionet.

Kakaoja përmban flavonolë qetëson lëkurën nga irritimet e ndryshme.

Maska për lëkurë të yndyrshme

Përbërësit

Gjysëm filxhani me tërshërë të gatuar e të ftohtë.

Një vezë

Një lugë gjelle me lëng limoni.

Acidi tek lëngu i limonit largon yndyrën e tepërt dhe qelizat e vdekura ndërsa tërshëra e zbut lëkurën dhe heq skuqjen.

Maskë për lëkurë me njolla

Përbërësit

Një kungull dimri nga ato që rritet në vreshta.

Kungulli duhet bërë pelte në një mikser

Një lugë gjelle me mjaltë

Dy pika nga vaji i pemës së çajit

Kjo maskë jo vetëm që largon aknet por edhe nxit prodhimin e kolagjenin.

Mjalti në veçanti zbardh lëkurën.

Maska duhet bërë një herë në javë.

Maska për lëkurë të lodhur

Përbërësit

Lëngu i një limoni

Dy lugë gjelle me sheqer

Një lugë gjelle me vaj ulliri

Me këtë maskë fytyra juaj do të jetë e freskët dhe e qetë.

Limoni dhe sheqeri do të ndihmojnë në largimin e qelizave të vdekura.

Vaji i ullirit do të hidratojë lëkurën dhe do t’i japë shëndetin dhe freskinë e munguar./AgroWeb.org

 

 

Simite Me Susam Për Të Kënaqur Nepsin dhe Oreksin

Simitet me susam janë suvenirë që shumë prej nesh i kujtojmë me ëndje gjatë udhëtimeve të ndryshme në vendet fqinjë.

Këto simitë rrethore, krokante që kënaqin shqisat e shijes gjenden në variante dhe përmasa të ndryshme nga Stambolli deri në Liban.

Simitet e veshura me fara susami janë gatuar për herë të parë në Stambollin e lashtë në vitet 1500.

Ato gatuhen lehtë dhe serviren me djathtë, kastravec, domate e ullinj  ose veçmas.

Në këtë artikull do të mësoni se si t’i bëni këto simite në rehatinë e shtëpisë suaj, pa patur nevojë të kryeni një udhëtim turistik.

Simitet me Susam Krejt Lehtë Në shtëpi

Përbërësit

1 lugë gjelle me maja

1 lugë çaji me sheqer

500 gramë miell shumë përdorimësh dhe pak më tepër.

185 ml pekmez

300 gramë fara susami

Përgatitja

Shkrijeni majanë në një enë të mbushur me 60 ml ujë të ngrohtë.

Shtoni sheqerin dhe enën vendoseni në një vend të ngrohtë për 5 minuta deri në momentin që bulëzat arrijnë në sipërfaqe.

Më pas shtoni 310 ml ujë të ngrohtë.

Përzieni miellin me një lugë e gjysmë kripë.

Shtoni masën e majasë dhe përziejeni me duar deri sa të formohet brumi.

Transferojeni brumin nga ena në një sipërfaqe të sheshtë e të pudrosur me miell.

Punojeni brumin me duar për 10 minuta deri sa të jetë i butë dhe elastik.

Jepini brumit formën e një topi dhe vendoseni në një enë të lyer me vaj.

Mbulojeni me napë dhe lëreni të qëndrojë në një vend të ngrohtë për një orë ose deri sa të vijë.

Merrni tepsitë dhe vendosni sipër tyre letrat e pjekjes.

Merreni brumin dhe vendoseni në sipërfaqen e pudrosur e ndajeni në 10 kuleçë të vegjël e të barabartë.

Përzieni pekmezin me 80 ml ujë në një enë të madhe.

Farat e susamit vendosini në një pjatë të madhe.

Punojini kuleçët një e nga një duke u dhënë formën gjarpëroshe 55 cm të gjatë.

Paloseni shiritin në dysh dhe më pas punojeni në ajër deri sa t’i jepni formën rrethore.

Ngroheni furrën në 220 gradë.

Secilin prej rrathëve lyejeni me masën e pekmezit, lëreni të thahet dhe më pas zhyteni në farat e susamit.

Vendosini në tepsi dhe lërini të qëndrojnë në një vend të ngrohtë për 20 minuta.

Më pas futini në furrë dhe piqini për 17 minuta ose deri sa të marrin ngjyrë të artë.

Hiqini nga furra dhe lërini të ftohen pakëz.

Simitet duhen ngrënë brenda ditës ose në të kundër bëhen shumë të fortë./AgroWeb.org

Si të Përdorni Bimët Mjekësore Kundër Ankthit dhe Stresit

Keni dëgjuar për ‘Herbalizmin’? Tingëllon një fjalë e çuditshme, por në të vërtetë ka të bëjë me përdorimin e barishteve dhe erëzave në kura shëndetsore.

Kjo kulturë shumë shekullore ka pasur në zemër të saj bimët më të mira për të kuruar shumë sëmundje.

Gjatë studimit të kësaj kulture, ekspertët e AgroWeb.org vendosën të ndajnë me ju disa prej thesareve më të mira të fshehura të natyrës të cilat e mbrojnë shëndetin e njeriut dhe luftojnë sëmundjet.

Roli i bimëve mjekësore në shëndetin e mendjes është studiuar, testuar dhe pranuar si nga ekspertët mjekësore ashtu edhe nga përdoruesit e këtyre bimëve.

Rezultatet e këtyre bimëve janë shumë të mira, dhe vetëm falë shkencës moderne dhe teknologjisë, këto kura të lashta kanë marrë famën e merituar.

Bimët mjekësore dhe medikamentet  

Bimët mjekësore ofrojnë efekte të ngjashme me medikamentet farmaceutike, por me më pak efekte anësore.

I vetmi problem, nëse mund të quhet i tillë, është se funksionojnë më ngadalë se medikamentet, edhe pse efektet e bimëve janë më afatgjata. Kjo është arsyeja përse bimët mjekësore shpesh anashkalohen.

Bimët mjekësore kundër sëmundjeve të mendjes

Lule basani dhe sanëza janë dy nga barishtet më të mira që përdoren për shëndetin e mendjes. Studimet shkencore kanë treguar se këto bimë kanë cilësi të jashtëzakonshme për të përmirësuar shëndetin e trurit.

Këto bimë rekomandohen dhe përdoren gjërësisht në ditët e sotme. Lule basani përdoret për të trajtuar rastet e depresionit të një niveli mesatar. Sanëza nga ana tjetër përdoret kundër ankthit dhe pagjumësisë.

Bimët mjekësore rekomandohen jo vetëm nga mjekët, ekspertët e ndryshëm, por edhe nga psikologët. Sipas tyre, bimët mjekësore mund të përdoren për të parandaluar sulmet që i kanosen trurit gjatë përditshmërisë.

Sidoqoftë, mos u përpiqni të vetë-diagnostikoheni apo vetë-kuroheni. Lule basani për shembull bën mirë por edhe mund të shkaktojë dëme tek pacienti në varësi të diagnozës.

Bimë si kamomili mund t’ju qetësojnë pa asnjë efekt anësor. Kamomili konsumohet si çaj dhe rekomandohet në mbrëmje, ose si zëvëndësues për çajrat e tjerë me kafeinë.

Këto bimë përdoren në formë çaji me lule të thata.

Tabela e bimëve mjekësore dhe luleve të mira për mendjen

Hudhra – Ndihmon të Qetësojë Muskujt- Konsumohet e freskët apo e gatuar. Përdoreni edhe për t’i dhënë aromë vajrave.

Mentja – Ndihmon të qetësojë muskujt dhe kontraktimet nga gastriti. Konsumohet e freskët, çaj ose e gatuar.

Kamomili – Bimë qetësuese pa efekte anësore kundër depresionit, stresit, ankthit, irritimeve dhe pagjumësisë. Konsumohet si çaj.

Borziloku përmban vajra esencialë. Lufton inflamacionin. Përmban magnez dhe qetëson zemrën dhe enët e gjakut. Përdoret i freskët, çaj, në gatime ose për të aromatizuar vajra të ndryshëm.

Livandoja është analgjezik, ka efekt qetësues, zbut nervat dhe dhimbjet. Vaji esencial përdoret për të nxitur gjumin. Përdoret në terapitë e aromave, ndërsa në variantin e thatë përdoret si çaj ose si aromatizues ambienti

Majdanozi, ruan ekuilibrat hormonalë. Zbut irritimet dhe depresionin e ulët. Gatuhet ose konsumohet i freskët./AgroWeb.org

Sheqeri Apo Kripa – Cila Dëmton Më Shumë Shëndetin

Të gjithë e njohin shprehjen  “gjella me kripë e kripa me karar” duke reflektuar nevojën për të ngrënë shëndetshëm, por pa e tepruar.

Por kur vjen puna tek kripa apo sheqeri, është shumë e vështirë t’u rezistosh.

Kripa dhe sheqeri luajnë disa role thelbësore për shëndetin tonë.

Truri ka nevojë për sheqer që të prodhojë energji, ndërkohë që muskujt kanë nevojë për kripë, por roli i tyre në shfaqjen e disa sëmundjeve është domethënës, sidomos kur konsumohen me tepricë.

AgroWeb.org ju njeh me ndikimin e kripës dhe sheqerit në shëndet, ndaj mos hezitoni të lexoni më poshtë.

Sheqeri

Ekspertët janë të shqetësuar më shumë për sheqerin e rafinuar dhe ëmbëlsuesit shtesë se sa sheqernat natyralë që gjenden tek frutat.

Sipas tyre, vërtet qumështi dhe lëngjet 100% të frutave përmbajnë sheqerna dhe kalori të shtuara, por ato përmbajnë edhe vitamina, minerale, proteina (në rastin e qumështit) dhe polifenolë (në rastin e lëngjeve) të dobishme për njeriun.

Mëlçia është organi i parë që e thënë troç, tronditet nga sheqeri duke punuar fort dhe prodhuar një nivel të lartë fruktoze.

Kjo shkakton një zinxhir reagimesh të metabolizmit që, sipas studimeve, çojnë në rritjen e niveleve jo normale të kolesterolit, nivelit të lartë të tensionit të gjakut, dhjamosjen e mëlçisë, dhe sëmundjet e zemrës.

Kripa

Organizmi i njeriut ka nevojë për kripë për të rregulluar lëngjet dhe përcjellë shkarkimet elektrike mes qelizave.

Tek njerëzit e shëndetshëm, një sasi mesatare e kripës është lehtësisht e përpunueshme.

Sasitë e tepërta të kripës nga ana tjetër kërkojnë më shumë kohë por shoqërohen me probleme afatgjatë shëndetsore.

Sasia e rekomanduar ditore është më pak se 2,300 miligram ose një lugë çaji.

Por, shumica e njerëzve nuk ua vënë veshin rekomandimeve.

Ata konsumojnë mesatarisht 3,400 miligramë, shumë më tepër se një lugë çaji.

Për vite me rradhë, ekspertët kanë pohuar se kripa shkakton një tepricë lëngjesh të depozituara në organizëm dhe presion të gjakut në vena, gjë që çon në rritje të tensionit të gjakut.

Kjo e fundit është shkaktare e shumë problemeve shëndetsore që kanë të bëjnë me zemrën, veshkat dhe shikimin.

Cila është më e dëmshmja?

As kripa e as sheqeri nuk janë shumë të rrezikshme, për sa kohë konsumohen në nivele të vogla.

Por nëse i vendosim ballë-për-ballë, ekspertët mendojnë se sheqeri me tepricë ka një ndikim më negativ në shëndetin e përgjithshëm.

Ekspertët besojnë se kripa është thelbësore për funksionimin e organizmit, ndërsa sheqeri jo aq i domosdoshëm, e mbi të gjitha i zëvendësueshëm me ëmbëlsues natyralë si mjalti etj.

Një studim i vitit 2014 i publikuar në Journal Diabetology & Metabolic Syndrome zbuloi se nga ana tjetër, sheqeri mund të rrisë ndikimin negativ të kripës.

Nëse dëshironi të mbani nën kontroll dozat e sheqerit dhe kripës, AgroWeb.org ju sugjeron të përqëndroheni tek burimet ushqimore të karbohidrateve siç janë;

drithërat e plota, bulmet, frutat dhe qëndroni larg ushqimeve që përmbajnë sheqerna të rafinuar dhe përbërës të përpunuar./AgroWeb.org

Rukola Me Perime Për Një Sallatë Plot Shëndet e Shije

Sallatat janë ushqime që nuk kanë stinë.

Rukola, është një barishte e cila gjen përdorim në shumë receta të larmishme dhe shumëngjyrëshe sallatash.

Ajo përshtatet shumë mirë edhe me peshkun, mishin, makaronat dhe produktet e detit.

Në sallata, rukola përshtatet me mishin e bardhë të pulës, lulelakrën, qepën e kuqe, domaten, por edhe me frutat e ndryshme siç është luleshtrydhja apo boronica.

Kjo barishte, është e pasur me antioksidantë dhe vitaminë A që promovojnë shëndetin e organizmit dhe largojnë radikalet e lira.

Rukola përmban edhe vitaminat K dhe C që luftojnë inflamacionin dhe mbështesin sistemin imunitar duke shmangur rreziqet e infeksioneve.

Rukola ul rrezikun e formimit të gurëve në veshka dhe përmban shumë acid folik që e bën të nevojshme për gratë shtatzënë.

Sallata me rukola, avokado, kastravec dhe domate është e freskët, e shijshme dhe e lehtë.

Megjithatë, ajo është e pasur në shije dhe ofron shumë vlera të rëndësishme shëndetsore.

Përgatitja e Sallatës me Rukola e Perime në Shtëpi

Përbërësit

4-6 racione

2 avokado të prerë në kubikë

1 kastravec i prerë në feta

3 domate të prera

1 qepë e kuqe

1 tufë me rukola

2 lugë gjelle me vaj ulliri

2 lugë gjelle me lëng limoni

Kripë dhe piper

Djathë të bardhë

Udhëzimet

Merrni një enë sallate dhe kombinoni avokadon, kastravecin, domatet, qepët e kuqe dhe rukolën.

Përziejini lehtë së bashku me një lugë druri.

Në një pjatë tjetër rrihni së bashku vajin e ullirt dhe lëngun e limonit.

Më pas hidhjani sipër sallatës dhe në fund shtoni djathë të shkërmoqur të bardhë.

Sërvireni menjëherë.

Kjo sallatë mund të hahet veçmas ose si paraprirëse e një vakti me mish.

Si ta përfshini më shumë rukolën në dietën tuaj:

  • Shtojeni në salca të ndryshme për të përfituar shijen e mprehtë dhe therëse. • Përdoreni me produkte deti të gatuara në zgarë.
  • Prijeni hollë dhe hidheni në pica ose makarona përpara se t’i servirni.
  • Përdoreni në sallatë krah barishteve të tjera për një shije të shumëfishtë. • Përgatisni panine me djathë, rukola dhe domate.
  • Prijeni hollë dhe përdoreni në omletë, ose me djathë dhe patate të pjekur në furrë.
  • Shtojeni në përzierjet dhe shtrydhjet e frutave dhe perimeve për një lëng me shumë vlera.
  • Shtojeni në perimet e kavërdisura, makarona, supa, dhe salca./AgroWeb.org

Çaji i Borzilokut – Fuqi Natyrale Për Shëndetin e Mirë

Borziloku ka përbërës shërues kundër shumë sëmundjeve dhe duhet përdorur shpesh.

Natyrshëm mund të keni menduar se borziloku përdoret vetëm në gatime alla Italiane, por kjo bimë aromatike ka aftësi shëruese dhe të mira për shëndetin.

Që në lashtësi, njerëzit besonin se borziloku ka përbërës shërues kundër shumë sëmundjeve dhe duhet përdorur shpesh.

Më poshtë do të gjeni listën e 10 aftësive të borzilokut sipas AgroWeb.org

Kundër diabetit

Është shkencërisht e provuar që borziloku ul nivelin e sheqerit në gjak dhe parandalon diabetin.

Vajrat esencialë të borzilokut përmirësojnë funksionet e pankreasit dhe ndihmojnë në prodhimin efikas të insulinës.

Ndihmon pacientët që vuajnë nga artritti

Nëse jeni në kërkim të një përbërësi natyral që mbështet kyçet dhe kockat, atëherë përdorni çajin e borzilokut ose suplementë të tij. Pirja e rregullt e këtij çaji ndihmon kundër dhimbjeve të reumatizmës, artritit dhe osteoartritit.

Kundër dhimbjeve

Një studim i vitit 2005, tregoi se borziloku përmban eugenol, një përbërës i fuqishëm kundër dhimbjeve në të njëjtën mënyrë si medikamentet. Eugenoli nënshtron enzimat që shkaktojnë inflamacion dhe dhimbje.

Shëndeti dentar

Borziloku mund të përzihet me vaj arre kokosi. Pasta e përftuar mund të përdoret për larjen e dhëmbëve dhe gojës dhe shkatërron 99 përqind të baktereve që shkaktojnë erën e keqe të gojës, kavitet dhe probleme me mishërat.

Sistemi imunitar

Borziloku është i pasur me vitaminat C, A, magnez, hekur dhe kalium. Çaji i borzilokut përmban shumë antioksidantë që shkatërrojnë radikalet e lira të cilat janë përgjegjëse për shumë sëmundje kronike siç janë artriti dhe kanceri.

Rrugët e frymëmarrjes

Borziloku pastron rrugët e frymëmarrjes nga sekrecionet. Vajrat e tij janë antibakterialë dhe luftojnë infeksionet e mushkërive.

Borziloku shëron mushkëritë nga dëmet e shkaktuara prej turbekulozit dhe duhanit.

Gurët në veshka

Acidi acetik tek çaji i borzilokut shkrin gurët në veshka. Borziloku është një detoksifikues natyral dhe ul nivelet e acidit urik në trup.

Borziloku pastron veshkat nëpërmjet urinës. Lëngu i borzilokut mund të përzihet me mjaltin për të shkrirë gurët në veshka.

Kundër stresit

Borziloku lufton stresin dhe e ndihmon trupin të përshtatet me fenomene të tilla. Studimet kanë treguar se borziloku zbusin inflamacionin, qetësojnë nervat dhe ulin tensioned e gjakut.

Largon dhimbjet e kokës

Borziloku është i mrekullueshëm për të kuruar dhimbjen e kokës. Vajrat esencialë janë shumë të suksesshëm dhe efikasë për të ndalur dhimbjet e kokës, veçanërisht ato të shkaktuara nga tensioni.

Shëndeti i lëkurës

Borziloku zgjidh shumë probleme me lëkurën pa efekte anësore.

Shtypni disa gjethe dhe përdorini si kurë kundër pickimit nga insektet apo enzemës. Gjethet kanë përbërës të fortë kundër baktereve dhe mykut. Lajeni fytyrën me çaj borziloku kundër akneve dhe infeksioneve të tjera.

Çaji i borzilokut

Nëse dëshironi të përgatisni çaj për një shije ndryshe, përdorni 1 lugë çaji me borzilok dhe një gotë me ujë të valuar dhe lërini të qëndrojnë së bashku për një minutë

Nëse dëshironi të përgatisni çaj për të shfrytëzuar përfitimet mjekësore atëherë dyfishojeni dozën.

Hidhni dy lugë çaji me borzilok në një filxhan me ujë të zier.

Lërini të marrin valë së bashku për jo më shumë se 10 minuta.

Fikeni sobën dhe lëreni çajin të ftohet pak. Pijeni të ngrohtë./AgroWeb.org

 

Ushqimet dhe Humori i Mirë – Zbuloni Ushqimet Që Heqin Mërzitjen

Gjendja shpirtërore ka në mënyrë të pashmangshme lidhje me ushqyerjen.

Të gjithë studiuesit janë të mendimit se ushqimet që ne hamë ndikojnë direkt në ndjenjat tona, ndaj AgroWeb.org këshillon që të rishikoni pushtetin që ushqimet e shpejta kanë tek ju.

Të gjithë prej nesh, kemi ditë të mira dhe ditë të këqija dhe ushqyerja është patjetër një faktor i rëndësishëm në ndjenjat tona.

A mundemi ne të planifikojmë ushqyerjen tonë që të kemi një ditë të mirë? Patjetër që po.

Marrëdhënia mes ushqimit dhe humorit është e ndërlidhur nëpërmjet transmetuesve nervorë siç është serotonina dhe kimikateve organikë siç janë dopamina dhe norepinefrina.

Ushqimi ka një ndikim të drejtpërdrejtë në gjendrat hormonale në tru, duke influencuar sasinë e prodhimit të këtyre hormoneve.

Një studim i vitit 2015 i publikuar në revistën Nutritional Neuroscience ekzaminoi lidhjen mes ushqyerjes dhe luhatjeve të humorit tek të rriturit.

“Shkencëtarët mbajtën nën vëzhgim racionet ditore të drithrave, perimeve, frutave, produkteve të bulmetit dhe ato shtazore, përqindjen e energjisë të gjeneruar nga yndyrnat e ngopura si dhe sasinë ditore të kolesterolit dhe sodiumit.

Rezultatet konfirmuan që një ushqyerje me yndyrna të ngopura dhe shumë kalori shkaktonte depresion tek pjesëmarrësit”, thuhet në studimin e cituar nga Psychology Today.

Atëherë cilët janë ato ushqime që na gjallërojnë shpirtin apo ato që na prishin humorin? Le t’i hedhim një sy:

Gjatë tretjes, proteinat shpërbëhen në aminoacide. Transmetuesit nervorë që formohen me këto aminoacide na mbajnë zgjuar, rrisin nivelet e energjisë dhe e shfrytëzojnë plotësisht atë.

Peshku, mishi dhe shpendët renditen si ushqime me nivel të lartë proteinash.

Nëse nuk merrni mjaftueshëm aminoacide, atëherë do të prekeni nga depresioni. Po ashtu edhe nga humbja e përqendrimit, prishje të ekuilibrave hormonalë dhe çrregullime të gjumit.

Karbohidratet përshpejtojnë qarkullimin e gjakut dhe na ofrojnë qetësi. Studimet kanë treguar se njerëzit që mbajnë dietë për 2 javë duke ulur nivelin e karbohidrateve, përballen me rrezikun në rritje të depresionit pas përfundimit të dietës.

Ushqimet që përmbajnë karbohidrate janë buka, biskotat me kripë, makaronat, frutat dhe drithërat. Karbohidratet e mira janë ato që nuk përpunohen duke u zbardhur.

Studimet klinike kanë treguar që mungesa e acidit folik mund të shkaktojë depresion sepse ul nivelet e serotoninës në tru.

Studime të zgjeruara kanë provuar se pacientët që vuanin nga depresioni kishin nivele të ulëta të acidit folik në organizëm. Një racion me spinaq ose një gotë me lëng portokalli ka fuqinë të parandalojë depresionin.

Gjendja e mërzitjes rritet kur qelizat nuk reagojnë ndaj insulinës si pasojë e sheqernave dhe yndyrnave të tepërta. Shkencëtarët pranojnë që rezistenca ndaj insulinës shkakton depresion. Molla dhe rrushi janë të pasur me fruktozë.

Mjekët rekomandojnë të kini kujdes kur konsumoni këto fruta dhe të shmangni pijet me aciditet të lartë, kosët me shije të ndryshme shtesë, ëmbëlsirat, biskotat e thata, dhe drithërat. Ata rekomandojnë konsumimin e frutave me pak fruktozë siç janë luleshtrydhet.

Triptofani rrit serotoninën e njohur ndryshe si hormoni i lumturisë.

AgroWeb.org ju rekomandon të konsumoni arra, tërshërë dhe djathë që të plotësoni nevojën për triptofan.

Me rritjen e niveleve të hormonit të lumturisë, shuhet uria. Për më tepër, niveli i triptofanit bie gjatë çrregullimeve me gjumin dhe depresionin.

Çokollata përmban një susbstancë të quajtur phenylethylamine e cila ndërvepron me endorfinën.

Ka të dhëna shkencore që provojnë se çokollata ka një ndikim pozitiv në humorin e njeriut pavarësisht sasisë së madhe të sheqerit, yndyrës, kafeinës dhe substancës së lartpërmendur.

Sheqeri tek çokollata shkakton sekretimin e serotoninës ndërkohë që yndyrnat nxisin sekretimin e endorfinës. Ky kombinim shkakton një fenomen të njohur si “lumturia optimale e trurit.”

Kafeina tek çokollata ofron një ndikim të përkohshëm gjallërues tek njeriu./AgroWeb.org

Supë Frikase me Pulë – Shije nga Mjeshtëria e Amvisave Shqiptare

Supa frikase me pulë është një ndër traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare.

E përgatitur nën kujdesin dhe mjeshtërinë e nënave dhe gjysheve tona, kjo supë e lehtë, është fantastike për t’u gatuar për një vakt të shijshëm dreke.

Supa Frikase ka pak përbërës, mish pule, vezë, kos dhe erëza. Por të kombinuar së bashku në një recetë supe këto përbërës ofrojnë një pjatë shijeplotë që të kënaq stomakun dhe shpirtin.

Kjo supë është fantastike për t’u konsumuar sidomos në ditët e ftohta të dimrit.

Frikaseja me pulë është një pjatë ideale për të luftuar simptomat e virozave, gripit dhe të ftohtit.

Kjo pjatë shoqërohet në mënyrë fantastike me sallatat e freskëta të stinës, siç janë sallata jeshile, spinaqi, domatet e kastraveca.

Por gjithashtu, kjo supë është e mrekullueshme për t’u shoqëruar edhe me byrekë të ndryshëm shtëpie si dhe gatime të tjera tradicionale ose jo.

AgroWeb.org u sugjeron më poshtë një recetë të thjeshtë të përgatitjes së kësaj supe fantastike në shtëpi.

Përgatitja e Supës Frikase në Shtëpi

Përbërësit

Një pulë e vogël ose zog fshati

Një kokërr vezë

100 ml kos (në vend të kosit mund të përdorni edhe qumësht)

2 lugë gjelle miell

Dy lugë vaj ulliri vaj ulliri

Një lugë gjalpë

Kripë

Piper

Majdanoz

Lëngu i kokërr limoni

Përgatitja

Pastrojeni pulën mirë dhe lajeni me ujë të rrjedhshëm.

Më pas kriposeni dhe vendoseni në një tenxhere që të zjejë.

Ndërsa mishi i pulës është duke zjerë, në një tigan hidhni një lugë vaj ulliri dhe pak gjalpë. Shtoni miellin , lëreni të skuqet duke e përzjerë. Më pas hiqeni nga zjarri dhe hollojeni me pak nga lëngu i pulës (3-4 lugë).

Lëreni mënjanë dhe në një enë rrihni vezën dhe kosin. Hidhni aty edhe miellin dhe përzjeini bashkë derisa të njëtrajtësohen.

Pasi pula të ketë zierë, marrim lëngun dhe e hedhim në një tenxhere të thellë.

Shtojmë aty miellin me kosin dhe vezën, duke e përzierë vazhdimisht që të mos krijohen kokrra.

E vendosim tenxheren në zjarr të ngadaltë dhe e lëmë të zjejë për pak minuta duke vijuar ndërkohë ta përzjejmë.

Më pas pulën e zjerë, e presim në copa  dhe për më shumë shije mund ta skuqim me pak gjalpë para se ta shtojmë në tenxhere.

Në fund, supës i hedhim lëng limoni, piper dhe majdanoz të freskët të grirë hollë./AgroWeb.org

Luani i Zemrës, Bima Mbrojtëse e Jetës

Që në lashtësi, luani i zemrës është përdorur për të trajtuar rrahjet e çrregullta të zemrës të shkaktuara nga ankthi.

Grekët dhe Romakët e lashtë e vlerësonin luanin e zemrës sepse besonin që ai i shëronte nga shqetësimet fizike dhe emocionale të zemrës.

Emri botanik i luanit të zemrës është Leonurus cardiaca dhe përshkruan më së miri paraqitjen dhe përdorimin mjekësor të kësaj bime.

Leonurus do të thotë “bishti i luanit” sepse shumë njerëz mendonin se gjethet e bimës i ngjanin bishtit të luanit. “Cardiaca” do të thotë “për zemrën.”

Në Shqipëri, kjo bimë rritet e egër në natyrë.

Njerëzve u duket si një barishte e zakontë, por ata që sigurojnë të ardhura falë bimëve mjekësore, e konsiderojnë veten me fat kur e gjejnë luanin e zemrës, pasi ia dinë mjaft mirë vlerat.

Vlerat shëndetësore të luanit të zemrës

Substanca alkaloid lenourine që gjendet tek luani i zemrës qetëson muskujt dhe parandalon mpiksjen e gjakut. Ajo ul tensionin e gjakut dhe largon yndyrnat prej tij.

Disa prej vlerave më të shquara shëndetësore të luanit të zemrës janë :

Përdoret për kurimin e problemeve me zemrën

Aftësitë diuretike të luanit të zemrës shmangin kalcifikimin e arterieve dhe ulin hipertensionin. Luani i zemrës ul tensionin e gjakut sepse ka vitaminat A dhe C.

Ai përdoret edhe për të trajtuar sëmundjet kardiovaskulare, ul ritmet e larta të rrahjeve të zemrës, çrregullimet me zemrën dhe ul rrezikun e mpiksjes së gjakut.

Kjo bimë ul rrahjet e çrregullta të zemrës të shkaktuara nga stresi, tensioni apo ankthi.

Përdorimi i luanit të zemrës për këtë çrregullim është miratuar edhe nga Autoriteti Gjerman i Mjekësisë.

Hipertiroidizimi është një simptomë që shkakton rrahje të çrregullta të zemrës dhe Komisioni Gjerman shprehet se luani i zemrës mund të përdoret edhe kundër kësaj simptome.

Tonik për femrat

Luani i zemrës është një nga tonikët më të mirë bimorë për femrat.

Ka plot vlera për shqetësimet shëndetësore duke përfshirë edhe irritimin nervor.

 Çrregullimet e lëkurës

Ekstrakti i luanit të zemrës ndihmon për të trajtuar disa probleme me lëkurën siç janë dermatiti, ekzema dhe kruarjet e tepërta.

Kundër irritimit dhe problemeve me sytë

Luani i zemrës përdoret kundër kruarjeve, problemeve me sytë dhe parandalimin e mpiksjes së gjakut.

Lufton ethet, temperaturën dhe probleme të tjera të frymëmarrjes

Luani i zemrës parandalon ethet dhe temperaturën. Trajton kollën dhe simptomat e bronshitit.

Kundër edemës dhe problemeve me veshkat

Luani i zemrës përmirëson funksionet e veshkave dhe trajton edemën e shkaktuar nga problemet në këtë organ.

Shton oreksin

Luani i zemrës ka një shije të hidhur që nxit tretjen. Ajo duhet kombinuar me disa bimë të tjera aromatike në përgatitjen e një tretësire e cila duhet konsumuar me pika përpara çdo vakti.

Luani i zemrës është i dobishëm edhe kur pihet si çaj.

Shija e hidhur mund të zbutet duke shtuar erëza ose ëmbëlsues. Mjalti është një prej tyre.

Luani i zemrës kombinohet mirë edhe me trëndafilin e egër për përgatitjen e tonikëve të shëndetshëm të zemrës./AgroWeb.org

Perimet në Mëngjes – Pse Duhen Patjetër Për Shëndetin

Mëngjesi i mirë është gjysma e punës, ndaj edhe perimet duhen ngrënë në mëngjes.

Të dhënat shkencore provojnë që nëse shtoni perimet në mëngjes, do të keni plotësuar shumicën e rekomandimeve për një shëndet më të mirë.

A do të donit ta nisnit ditën plot ankth dhe stres? Me siguri jo!

Po të marrim në konsideratë faktin që një përqindje mjaft e ulët e shqiptarëve hanë shumë pak perime, atëherë duhet të gjejmë motivimin e duhur që të shtojmë dozat e ushqimeve të shëndetshme.

Vlerat e perimeve për mëngjes

Ngrënia e perimeve në mëngjes është mjaft e thjeshtë, e lehtë dhe e shijshme.

Vende të ndryshme të botës i kanë perimet pjesë të pandarë të mëngjesit.

Francezët për shembull hanë rregullisht kastravecë, domate dhe ullinj në mëngjes.

Në Spanjë, hanë sallatë perimesh në mëngjes.

AgroWeb.org rekomandon fort përvetësimin e kësaj tradite edhe në regjimin ushqimor të shqiptarëve.

Më poshtë do të gjeni disa receta të cilat do t’ju vijnë në ndihmë për të ngrënë sa më shumë perime në mëngjes

Brokoli me vezë të skuqur

Në fillim zjejmë për 10 minuta brokolit e ndara në lule të vogla.

Më pas në tigan hedhim dy lugë gjelle me vaj ulliri, e lëmë pak të nxehet dhe më pas hedhim vezët sy.

U hedhim pak kripë dhe i lëmë të skuqen pak apo shumë sipas preferencës.

Krepa me miell misri me spinaq dhe djathë të bardhë

Brumin e krepave e përgatisni me miell misri në vend të miellit të grurit.

Për mbushjen e nje krepe, në një tigan hidhni një grusht me spinaq.

Lëreni në zjarr sa të avullojë uji, hidhini pak kripë, vaj ulliri dhe thërrime djathi dhe mbushni krepën.

Omletë me spinaq dhe avokado

Grini një grusht me spinaq, gjysmë avokado të prerë në kubikë.

Hidhni në një tas dy vezë, pak kripë dhe rrihini fortë. Më pas shtoni spinaqin dhe avokadon dhe përzjejini bashkë.

Vendosni një tigan në zjarr. Hidhni pak vaj ulliri dhe shtroni omletën në tigan. Lëreni të skuqet mirë nga njëra anë dhe më pas kthejeni nga ana tjetër.

Vezë dhe spinaq

Grini një grusht me spinaq.

Vendosni një tigan në zjarr. Hidhni spinaqin e grirë hollë dhe lëreni sa të avullojë uji, hidhini më pas pak vaj ulliri, kripë dhe hidhni vezët sy që të skuqen.

Lulelakër të skuqur me vezë

Në fillim zjejmë për 10 minuta lulelakrat e ndara në lule të vogla.

Më pas në tigan hedhim dy lugë gjelle me vaj ulliri, e lëmë pak të nxehet dhe më pas hedhim lulelakrat dhe vezët sy.

U hedhim pak kripë dhe i lëmë të skuqen pak apo shumë sipas preferencës.

Ju mund të përzieni të gjithë perimet që ju pëlqejnë dhe të angazhoheni në krijime të reja në kuzhinë./AgroWeb.org

Brokoli – Formula Për një Biznes të Suksesshëm

Kur Valter Kalori nisi të bënte planin e tij të biznesit kishte në mendje dicka të vogël.

Por dy vjet më pas, Kalori e gjen veten me 2 hektarë të mbjellë me brokol.

Në fermën e tij në Divjakë, punëtorët nxitojnë të vjelin brokolin e freskët nga fusha, që pastrohet dhe bëhet gati për të dalë në treg.

Por sigurisht që për Kalorin ashtu si dhe për shumë fermerë të tjerë në Divjakë (zonë që njihet për kultivimin e brokolit) ky perim ka dhe shumë sfida.

“Ka dhe shumë madje. E para që nuk është se konsumohet nga shumë njerëz.

Pastaj është pjesa e eksperimentimin derisa të gjesh farën e duhur që të kesh dhe cilësinë e lartë”, thotë Kalori për AgroWeb.org.

Në Divjakë janë të shumtë ata që ka nisur të kultivojnë brokolin.

Kërkesat në rritje për të këtë produkt kanë bërë që dhe prodhimi të rritët dhe shqiptarët të mësohen ta duan akoma më shumë brokolin.

Madje sipas gojëdhënave, arbëreshët ose të parët shqiptarët të Italisë së Jugut kanë qenë kultivuesit më të flaktë të brokolit në Itali edhe pse Shqiptarët në Shqipëri e kanë zbuluar brokolin pas viteve 1990.

Arsyet për ta dashur këtë perime të gjelbër dhe plot vlera shëndetësore dhe ushqimore janë të panumërta por AgroWe.org i ka përmbledhur për ju.

Vlerat e Brokolit

Nëse dëshiron të marrësh një dozë të mirë vitaminë C, por nuk të pëlqejnë frutat, atëherë ha brokoli.

Perimja është e pasur me vitaminën e nevojshme. Një filxhan çaji me brokoli të grirë përmban të njëjtën sasi vitaminash si portokalli duke e bërë atë një antioksidant të mirëfilltë.

Brokoli është gjithashtu i pasur me vitaminën D dhe A, e rëndësishme në luftën kundër radikaleve tzë lira, por edhe vitaminën K.

Me këtë përmbajtje të lartë vitaminash, kalciumi, kaliumi dhe hekuri, brokoli mbron shëndetin e syve, lëkurën, lufton gurët në fshikëzën e urinës dhe mban dhëmbët dhe kockat të shëndetshme.

Brokoli ka një përbërës magjik që është më i efektshëm se sa të gjithë antibiotikët e tjerë kundër bakterit që shkakton ulçerën./AgroWeb.org

 

Përdorimet Fantastike të Vezës Përtej Kuzhinës

Veza përdoret kryesisht në gatime por ajo mund të shërbejë edhe për produkte dhe aktivitete në shtëpi dhe jashtë saj.

Veza për prerjet e lëkurës

Cipa e hollë e një veze të zier plotësisht ka aftësi shëruese sidomos nëse prisni gishtin apo dorën.

Ajo mund të përdoret edhe si një fashë e mirëfilltë.

Veza për ushqimin e lëkurës

Përzieni të verdhën e një veze me dy lugë çaji me mjaltë dhe formoni një pelte të hollë.

Vendoseni në fytyrë dhe pjesën e qafës dhe mbajeni për 10-15 minuta.

Më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Veza përmban lecithinë që e ushqen lëkurën.

Veza kundër insekteve te bimët

Lëvozhgën e vezës mund ta grini hollë dhe ta hidhni sipër sipërfaqeve të mbjella për të shmangur praninë e kërmijve, krimbave dhe insekteve të tjera.

Veza për pastrimin e lëkurës

E bardha e vezës është shumë e mirë për të pastruar fytyrat komplekse ose me yndyrë, për të trajtuar aknet dhe tendosur lëkurën.

Rrihni të bardhën e vezës me gjysëm luge çaji me lëng limoni dhe vendoseni në fytyrë.

Lëreni të thahet dhe më pas aplikoni një shtresë të dytë, e cila duhet të qëndrojë për 10 minuta.

Më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Veza në mbjellje

Lëvozhgat e vezës mund t’i përdorni për të mbjellë bimët e preferuara.

Përdorni një gjilpërë për të hapur një vrimë kullimi nga lëvozhga bosh.

Mbusheni atë me dhe’ e më pas vendosni farat deri sa të çelin filiza.

Veza si ngjitës natyral

Kur përthahet, proteina tek e bardha e vezës  shërben si ngjitës i fuqishëm, sidomos në letër.

Veza për fertilizim të bimëve

E bardha e vezës përmban kalçium, një mineral i dobishëm për domatet qershizë, patëllxhanët e të tjerë.

Mund ta përdorni për fertilizimin e bimëve.

Veza si burim kalçiumi

Piqini lëvozhgat boshe në furrë për 8 minuta.

Më pas bluajini dhe pluhurin shtojeni në lëngun e frutave që pini çdo ditë

Veza për një kafe më të mirë

Bluajeni kafenë bashkë me copëza të lëvozhgës dhe kafeja do të jetë më e ëmbël.

Veza për pastrimin e enëve

Veza e bluar është fantastike për pastrimin e enëve të palara dhe tubave të kuzhinës.

Veza si mbajtëse qirinjsh

Mund të vendosni qirinj të vegjël në lëvozhgën e vezës, në mënyrë që të mos pikojnë. Vezët me qirinj mund t’i vendosni në mbajtësen e vezëve për një pamje më interesante./AgroWeb.org

Produktet Helmuese që Rrezikojnë Shëndetin e Shqiptarëve

Toksinat në produktet e kujdesit vetjak

Ndoshta është e vështirë për një konsumator të njohë të gjithë përbërësit e produkteve të higjenës personale.

Për shembull, pasta e dhëmbëve përmban një neurotoksinë të quajtur fluor, e cila nuk duhet konsumuar nëse ka më shumë se 1600 njësi në etiketë për të rriturit.

Ndërsa sidomos për fëmijët, pasta e dhëmbëve në asnjë rast nuk duhet të përmbajë më shumë se 500 njësi sipas etiketës.

Shampot dhe produktet e tjera për fëmijë përmbajnë Sulfatin Laureth, një kimikat shumë i rëndë që shkakton alergji. Më e keqja nga të gjitha një bashkim substancash të aromës.

Ajo është një përzierje e mbi 3000 kimikateve të rënda të cilat kompanitë për fatin tonë të keq nuk janë të detyruara me ligj t’i tregojnë.

Toksinat në detergjentët larës

Detergjentët larës përmbajnë fosfor, enzima, amoniak, naftalinë, phenol dhe sodium nitilotriacetat. Të gjithë këto kimikate me emra të pakuptueshëm që shkaktojnë kruarje, njolla, tharje të lëkurës dhe problem me sinozitin.

Këto kimikate përthithen lehtësisht nga lëkura nëpërmjet çarçafëve dhe rrobave.

Për më tepër, të gjithë këto detergjentë që ne përdorim përmbajnë aroma. Ato në vetvete nuk janë asgjë tjetër veçse një kokteil parfumi i mijëra kimikateve të rrezikshme.

Produktet toksike të pastrimit dhe aromatizuesit e ajrit

Ekspertët thonë se disa prej përbërësve më të zakontë që gjenden në produktet e pastrimit të shtëpisë përfshijnë shumë kimikate siç janë: 2-BE (që shkakton probleme me fertilitetin) amoniak (që shkakton dëme tek veshkat dhe mëlçia) bojra qymyri (që shkaktojnë tumore dhe dëmtojnë sistemin nervor) dhe të famshmen aromë të “mirë”.

Aromatikët e ajrit përmbajnë aromë me bazë kimikatesh dhe ju mund ta zëvëndësoni me ujë dhe vajra esencialë natyralë.

Ndërsa nga ana tjetër limoni, soda e bukës dhe uthulla e bardhë janë ndër produktet më të përshtatshme për të garantuar higjienë pa rrezikuar sigurinë./AgroWeb.org

Ushqimet Më të Mira Kundër Kolesterolit

Stili i jetesës dhe ushqyerjes luajnë një rol të rëndësishëm në mbajtjen nën kontroll të kolesterolit.

Nëse vuani nga kolesteroli i lartë atëherë aktiviteti fizik, heqja dorë nga duhani dhe mbajtja e një peshe të shëndetshme mund të bëjnë një ndryshim domethënës.

Studimet e AgroWeb.org tregojnë se nëse ushqeheni me produkte që janë miqësore me zemrën, atëherë do të ulni natyralisht kolesterolin dhe do të pakësoni rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare.

Vaji i ullirit ekstra i virgjër

Studimet shpjegojnë se vaji i ullirit ekstra i virgjër është i mbushur me acide yndyrore mono-të-pangopura që parandalojnë aterosklerozën dhe ulin nivelet e kolesterolit.

Shtoni 10 gramë vaj ulliri ekstra të virgjër në ushqimet tuaja ditore dhe do të ndieni ndryshim. Vajin e ullirit mund ta përdorni në sallata, perime, peshk ose mish pule.

Avokado

Avokadot janë të pasura me acide yndyrore mono-të-pangopura dhe janë një burim i shkëlqyer i një substance bimore të quajtur beta-sitosterol që ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe uljen e niveleve të kolesterolit.

Përpiquni të shtoni avokadot në ushqimet tuaja. Me të mund të bëni një supë të shijshme ose sallatë.

Farat e linit

Farat e linit janë një burim i pasur me acide yndyrore omega 3, fitoushqyes dhe fibër. Ato ndihmojnë në uljen e rrezikut nga sëmundjet kardiovaskulare dhe të nivelit të kolesterolit.

Mënyra më e thjeshtë për të përfshirë farat e linit në ushqimin tuaj është t’i përzieni ato me lëngje me bazë qumështi ose me fruta dhe perime.

Hudhra

Disa studime mbi hudhrën dhe përbërësin e saj aktiv, alicinën, sugjerojnë se konsumi i rregullt ka ndikim domethënës në parandalimin e mpiksjes së gjakut dhe arteriosklerozës.

Ndaj nëse konsumoni dy ose tre thelbinj hudhër në ditë do të mund të ekuilibroni nivelet e kolesterolit.

Kakaoja pluhur

Kakaoja pluhur përmban flavanolë të cilët ndihmojnë jashtëzakonisht shëndetin kardiovaskular dhe funksionojnë si antioksidantë. Rrjedhimisht ato ulin nivelet e kolesterolit.

Mënyra më e thjeshtë për të shtuar kakaon në ushqyerjen tuaj ditore është në lëngjet me bazë frutash. Ose duke zëvëndësuar çokollatën në ëmbëlsirat e pjekura.

Tërshëra

Ulja e kolesterolit mund të jetë një mision shumë i thjeshtë nëse hani tërshërë në mëngjes.

Tërshëra përmban një substancë të njohur si beta-glukan që përthith kolesterolin e keq dhe e nxjerr atë nga trupi.

Mjaftojnë dy racione me tërshërë dhe kolesteroli i keq mund të ulet me 5% në 5 javë, pa ndikuar në kolesterolin e mirë.

Spinaqi

Perimet si spinaqi janë të pasura me luteinë, një substancë që ndihmon në uljen e rrezikut nga ataku në zemër duke parandaluar mpiksjen e gjakut. Shtoni të paktën 170 gramë spinaq ose barishte të tjera në sallata ose gatime të ndryshme dhe do të ndiheni më mirë.

Arrat

Mos hiqni dorë nga arrat. Studimet më të fundit kanë treguar që arrat munden të ulin kolesterolin e keq me 9 përqind. Kjo vlen nëse konsumoni 42 gramë arra 6 ditë në javë për një muaj./AgroWeb.org

Mjaltë Me Spec Djegës – Efektet Fantastike Për Organizmin

A e keni provuar ndonjëherë mjaltin me spec djegës?

Është i ëmbël dhe i zjarrtë. Ka një shije, e cila duket sikur të ka munguar gjithë jetën. Në lugën e parë, ëmbëlsia e mjaltit të zgjon qiellzën ndërkohë që pak çaste më vonë përjeton nxehtësinë e papërmbajtur të specit djegës. Thënë shkurt, një kombinim i jashtëzakonshëm.

Duke marrë në konsideratë faktin që specat qëndrojnë shumë pak në përqafimin e ëmbël të mjaltit të ngrohtë, djegësia që ata çlirojnë është befasuese dhe ndjellëse.

Ata që janë të dhënë pas mënyrave të shëndetshme të pastrimit të organizmit, do të gëzohen kur të mësojnë se mjalti me spec djegës është një metodë pastrimi shumë popullore e cila përpos të gjithave ndihmon në rënien në peshë.

Speci djegës është përdorur prej shumë kohësh kundër disa problemeve shëndetsore përfshirë këtu urthin, kllapinë, ethet, sëmundjet e stomakut, temperaturën, problemet me tretjen, fryrjet e stomakut, problemet me fytin, çrregullimet hormolane, të vjellat, bajamet dhe difterinë.

Detoksifikimi i organizmit nëpërmjet kësaj formule shpesh njihet si ‘dieta e lemonatës.’

Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni për vlerat dhe efektet e kësaj metode pastruese për organizmin.

Në mënyrë që ta kuptoni këtë metodë, duhet të dini që përbërësit janë ushqime natyrale të jetës së përditshme, ndaj nuk përbëjnë ndonjë rrezik për trupin.

Metoda e pastrimit ka të bëjë me ushqyerjen me lëngje.

Duhet të pini 1 lugë çaji mjaltë dhe spec djegës të tretur në një gotë ujë të ftohtë ose të vakët të paktën tetë herë në ditë.

Disa njerëz përdorin edhe limonin për një shije më të mirë.

E gjithë metoda e pastrimit synon të çlirojë trupin nga kthetrat e radikaleve të lira që akumulohen në trup dhe rikthimin në normalitet të sistemit tretës.

Nëse e pini limonatën në fjalë për tre deri në katër ditë, shëndeti juaj do të forcohet ndjeshëm. Sidoqoftë, është e udhës që të diskutoni për këtë çështje me mjekun dhe të mos ndërmerrni aktivitete fizike. Kura ka nevojë për pushim.

Si të përgatisni mjaltin me spec djegës

Përbërësit

1 filxhan me mjaltë

3 lugë çaji me speca djegës të grirë ose 5 speca të vegjël e të thatë të grirë.

Udhëzimet

Mjaltin dhe specat vendosini në një enë qelqi, të cilën duhet ta mbani futur në një tenxhere me ujë të valuar.

Përziejini specat dhe mjaltin ndërkohë që ngrohen për disa minuta duke rritur ngadalë temperaturën. Por duhet të kujdeseni që nxehtësia të mos jetë shumë e madhe sepse shkatërron enzimat mirëbërëse të mjaltit.

Fikeni zjarrin dhe lëreni enën me mjaltë të qëndrojë për 10 minuta. Më pas kullojeni mjaltin në një kavanoz qelqi.

Përveçse në formën e limonatës siç përmendëm më lart, mund ta përdorni këtë mjaltë në sallata, me djathë, mish, peshk ose perime.

Nëse jeni prekur nga të ftohtit, hidhni pak prej tretësirës në çajin tuaj me limon ose mente./AgroWeb.org

Përdorimet Fantastike të Sodës në Shtëpi – Ndiqeni Këtu

Soda e Bukës është një nga përbërësit më të jashtëzakonshëm përsa i përket shumë përdorimeve të saj në gjithë shtëpinë.

Pasi të lexoni udhëzimet ndiqni në fund të artikullit një video të shkurtër, të përgatitur nga Agroweb.org mbi përdorimet e sodës në shtëpi.

Soda ka efekte mrekullibërëse përtej asaj që njohim të gjithë, duke nisur nga heqja e njollave tek bardhësia e rrobave, pastrimi i enëve të kuzhinës, pastrimi i mobiljeve apo sendeve të ndryshme në shtëpi e deri tek  kujdesi për dhëmbët e higjena personale etj.

AgroWeb.org i’u liston më poshtë disa nga mënyrat e përdorimit të sodës së bukës në shtëpi.

Disa nga Metodat Efikase të Përdorimit të Sodës

-Pastë dhëmbësh në kushtet e shtëpisë

Përzieni pak sodë buke me vaj arre kokosi, vaj esencial menteje dhe me të mund të përgatisni një pastë dhëmbësh efikase kundër baktereve.

-Deodorant natyral

Përzieni sodën e bukës me niseshten e misrit dhe disa pika me vaj esencial livandoje dhe përdoreni pastën nën sqetulla.

-Eksfoliant

Soda e bukës largon qelizat e vdekura, shkatërron bakteret dhe e mban lëkurën të butë dhe të ushqyer.

-Kundër insekteve

Vendosni sodë buke në vendin ku insektet shfaqen më shpesh dhe shumë shpejt do të keni një ambient të çliruar nga insektet.

-Kundër aromave

Soda e bukës largon aromat e këqija në frigorifer dhe përçon shumë freski në të.

-Kundër njollave

Soda e bukës rekomandohet për heqjen e njollave dhe shkëlqimin e tenxhereve atëherë kur larësi ju lë në baltë.

-Kundër mushkonjave

Përzieni sodën e bukës me ujë dhe me të lyeni zonën ku ju kanë pickuar mushkonjat.

Më pas shpërlajeni me ujë të ftohtë.

-Pastrimi i tubave

Përdorni gjysëm filxhani me sodë buke dhe një filxhan me uthull.

Hidhni në lavaman një tenxhere me ujë të valuar dhe më pas salcën e uthullës dhe sodës së bukës.

Pas 30 minutash, lëshoni sërish ujë të nxehtë dhe tubat do të jenë të pastër./AgroWeb.org

Cilat Janë Vitaminat Jetike për 40 Vjeçarët

Çfarë të vjen ndërmend kur lexon për vitaminat?

AgroWeb.org ju rekomandon t’i perceptoni ato si një ushtri të mirëfilltë ushqyesish që mbrojnë organizmin nga simptomat më të këqija të plakjes.

Një regjim i mirë ushqimor është thelbësor në çdo moshë, por bëhet shumë i rëndësishëm pas moshës 40 vjeçare kur ‘rregullat e lojës’ ndryshojnë tërësisht.

Trupi nuk funksionon njësoj pas moshës 40 vjeç. Shtimi në peshë, sëmundjet e zemrës, diabeti dhe sëmundje të tjera kronike e kanë organizmin në shënjestër.

Një nga mënyrat më të mira për të qenë të shëndetshëm është të merrni vitaminat dhe ushqyesit e duhur dhe jo vetëm nga ushqimet por edhe suplementët.

Lista e Vitaminave 

Më poshtë do të lexoni për vitaminat më të rëndësishme që nuk duhet të mungojnë në regjimin tuaj ditor pas moshës 40 vjeçare.

Vitamina B12

Kur mbush 40 vjeç dhe i afrohesh të pesëdhjetave, vitamina B12 nuk duhet të mungojë.

Ajo është thelbësore për gjakun dhe trurin.

Kjo vitaminë gjendet tek produktet shtazore, të bulmetit dhe vezët, por suplementët janë të nevojshëm sepse me kalimin e moshës përthithja bëhet më e vështirë.

Merrni suplementë në sasinë 2.4 mg në ditë.

Kalçium

Kockat e njeriut përthithin shumicën e kalçiumit përpara moshës 30 vjeçare, por ky ushqyes luan një rol thelbësor në mirëmbajtjen e kockave gjatë gjithë jetës.

Ajo është e dobishme për funksionin e nervave, muskujve, zemrës dhe shumë reagimeve biokimike.

Nëse nuk merrni mjaftueshëm nga kjo vitaminë, atëherë organizmi e merr atë nga kockat dhe rrjedhimisht i dobëson ato.

Është e rëndësishme të mos e teproni me kalçiumin sepse mund të dëmtojë zemrën.

Personat e moshave 40-50 vjeç kanë nevojë për 1,000 mg kalçium në ditë.

Gratë mbi 50 vjeç  duhet të konsumojnë 1,200 mg në ditë.

Vitamina D

Vitamina D është e rëndësishme pas të dyzetave.

Mungesa e saj ka lidhje me diabetin, sëmundjet e zemrës, sklerozën, kancerin e gjirit dhe zorrës.

Vitamina D është e nevojshme edhe për përthithjen e kalçiumit.

Dielli është burimi më i mirë i kësaj vitamine por edhe suplementët.

Magnezi

Magnezi është i dobishëm për të rregulluar tensionin e gjakut, një aspekt i rëndësishëm për 40 vjeçarët të cilët pas këtij pragu janë më të rrezikuara nga tensioni i lartë i gjakut.

Mungesa e magnezit shkakton sëmundjet e zemrës, diabetin dhe inflamacion.

Nëse ushqeheni shëndetshëm, duhet të merrni të paktën 320 mg magnez në ditë.

Magnezi gjendet tek barishtet, bishtajoret, arrorët, farat dhe avokado.

Kujdes! Nëse e teproni me magnezin do të vuani nga diarea dhe të përzierat.

Kaliumi

Kaliumi luan një rol kryesor për mbajtjen e tensionit të gjakut.

Kaliumi ul rrezikun e goditjeve në tru.

Mjekët rekomandojnë të paktën 2 gramë kalium në ditë, në rastet që nuk vuani nga ndonjë sëmundje specifike.

Nëse e teproni me kalium atëherë duhet të tregoni kujdes sepse teprica e këtij minerali dëmton sistemin tretës dhe zemrën.

Kaliumi gjendet tek banania, patatja e ëmbël, fasulet dhe thjerëzat.

Omega-3

Nuk janë vitamina, por acidet yndyrore janë të rëndësishme për të kundërvepruar ndaj ndryshimeve negative në organizëm që vijnë si pasojë e moshës.

Studimet kanë konfirmuar se acidet yndyrore ulin tensionin e gjakut dhe kolesterolin e keq.

Këto acide mbrojnë zemrën dhe trurin.

Acidet yndyrore mund t’i gjeni tek peshku, arrat, farat e linit, barishtet e të tjerë. Suplementët janë të dobishëm gjithashtu.

Përpiquni të konsumoni të paktën 500 mg të këtyre acideve në ditë nëse jeni të shëndetshëm, 800 deri në 1,000 mg në ditë nëse vuani nga sëmundjet e zemrës dhe 2000 deri në 4,000 mg në ditë nëse keni nivel të lartë trigliceridesh.

Nëse jeni duke marrë ilaçe për hollimin e gjakut, konsultohuni me mjekun për dozën e saktë të acideve yndyrore.

Probiotikët

Probiotikët nuk janë as vitamina as minerale por janë të nevojshme për personat mbi 40 vjeç.

Probiotikët e mbajnë stomakun të shëndetshëm dhe ulin rrezikun e sëmundjeve të zemrës, goditjeve në tru dhe diabetit.

Probiotikët janë të dobishëm pas moshës 40 vjeçare kur masa muskulore tkurret dhe tendenca për të shtuar në peshë është më e madhe.

Probiotikët janë kultura të gjalla që gjenden kryesisht tek produktet e bulmetit siç është kosi./AgroWeb.org