nga AgroWeb më 11 gusht 2017

Arrat e Njoma, Ushqimi i Jetëgjatësisë

Momentet e fëmijërisë të kaluara tek gjyshja ose të afërmit në fshat mbeten më mbresëlënëset. Pjesë e këtyre momenteve janë padyshim pemët. E mbani mend shijen e mrekullueshme të arrave të njoma dhe gjurmët e lagështa që na linin nëpër gishta? Kujtimet mund të fashiten por shija e ...

nga AgroWeb më 22 gusht 2017

Glikoja e Arrës, Sekreti i Ëmbëlsisë Unike

Glikoja është një nga thesaret e panumërta të kuzhinës shqiptare. Ajo përgatitet nga fruta dhe perime të ndryshme të rritura në vend. Glikoja e arrës e cila përgatitet nga arrat e plota të njoma jeshile, është një nga më populloret, dhe ndiqet nga glikotë e qershisë së bardhë, patëllxhanit...

nga AgroWeb më 26 korrik 2017

Vlerat Magjike Për Shëndetin të Gjetheve të Arrave

Shqipëria njihet botërisht si pjesë bazike e vendorigjinës së pemës së arrës, e cila mbetet një nga prodhimet natyrale më të famshme të territoreve shqiptare. Rrethet me numrin më të madh të rrënjëve (mbi 10 000 rrënjë ), janë Tropoja, Dibra, Librazhdi, Puka, Korça, Pogradeci, ndërsa ...

nga AgroWeb më 24 qershor 2017

Super Ushqimet e Shëndetshme të Verës

Mundësitë për të shijuar këtë stinë të vitit janë të panumërta. Noti, kampingu, plazhi apo mbrëmjet verore të shoqëruar me ushqimet e zgarës janë disa prej aktiviteteve më të preferuara gjatë verës. Por nga ana tjetër kjo stinë shoqërohet me probleme nga më të ndryshme sh&...

nga AgroWeb më 24 gusht 2017

Ushqimi i Duhur për Kujtesë të Shkëlqyer

Truri është një makineri e fuqishme. Ai kontrollon çdo gjë: lëvizjet, mendimet, ndjenjat dhe reagimet me një shpejtësi marramendëse. Truri është gjatë gjithë kohës në punë, edhe kur jeni në gjumë. Kjo e bën trurin, organin më energji-dashës në të gjithë organizmin. Truri z&...

nga AgroWeb më 25 korrik 2017

Si të Aktivizoni Arrorët për Përfitime Maksimale

Farat dhe arrorët janë ushqime të shpejta, të thjeshta por shumë të shëndetshme, për shkak të larmisë së ushqyesve, fibrës dhe yndyrnave. Megjithatë, nëse jeni një dashamirës i të pjekurave, AgroWeb.org ju sugjeron t’i zëvëndësoni me arrorët e papërpunuar, sepse pjekja mund të ...

nga AgroWeb më 12 prill 2017

Ndryshimet e Vlerave - Arra e Zezë Apo Arra Kafe

Arrorët e Shqipërisë janë një krenari kombëtare. Vendi ynë është i pasur me arra të zeza dhe arra ngjyrë kafe, të cilat i përkasin familjes botanike Juglans, por ato që gjenden më shumë në vend janë arrat ngjyrë kafe. Po t’i hedhim një sy arrave të zeza dhe ngjyrë kafe, do të v...

nga AgroWeb më 11 shtator 2017

Mjaltë me Arra, Sekreti Unik i Mirëqenies

Mjalti me arra janë dy ushqime që jo vetëm plotësojnë por edhe përmirësojnë vlerat e njëri tjetrit. Ky kombinim nuk kërkon një lloj specifik mjalti, për sa kohë të jetë cilësor, megjithëse mjalti i gështenjës ofron nivelin më të lartë të antioksidantëve. Kombinimi i arrave me ...

nga AgroWeb më 17 mars 2017

Tregu i Marsit - Të Rejat e Freskëta dhe Ëmimet

Referuar të dhënave të sotme nga tregu Agro-Ushqimor Tiranë, frutat si portokallet dhe shegët, të cilat pëlqehen fort nga konsumatorët këto ditë të para të pranverës, importohen nga Greqia me çmimet respektive 70-90 lek/kg për portokallet dhe 260 lek/kg për shegët. Nga ana tjetër, fermerët shqiptare ...

nga AgroWeb më 22 gusht 2017

Produktet e Pasura me Fosfor, Vlerat dhe Vetitë

Fosfori është një ushqyes thelbësor për funksionin e duhur të qelizave, përthithtjen e kalciumit, për kocka dhe dhëmbë më të fortë si edhe për formimin e një molekule të quajtur ATP e cila i jep energji qelizave tona. Pamjaftueshmëria e fosforit mund të ulë oreksin, shkaktojë anemi, dhimbje ...

nga AgroWeb më 7 shtator 2017

Mrekullia Shëndetësore e Vajit të Arrave

Vaji esencial i arrës është një burim i shkëlqyer i acideve yndyrore Omega-3. Ky vaj përmban një sasi të lartë të fitoushqyesve dhe është një burim i konsiderueshëm i fosforit, seleniumit, zinkut, magnezit, kalciumit dhe hekurit. Ai ofron një sasi thelbësore vitaminash B2, B1, B3 së bashku me niacinën dhe ...

nga AgroWeb më 11 korrik 2017

Arrat si ëmbëlsirë e Alpeve bujare të Shqipërisë

Pasta e arrave është një ëmbëlsirë tradicionale shqiptare megjithëse nuk është shumë popullore në vendin tonë e aq më pak në botë. AgroWeb.org ka zbuluar së fundmi se ne nuk jemi të vetmit që jemi në dijeni për ekzistencën e kësaj ëmbëlsire fantastike. Pasta e arrave e ka ...

nga AgroWeb më 5 shtator 2017

Si ta Ruani Freskinë e Arrave Shqiptare

Shumica e arrorëve tanë të preferuar mblidhen në vjeshtë, ndaj ruajtja e mirë e tyre është e rëndësishme për t'i garantuar vlerat. E megjithatë duke qenë se përmbajtja vajore e arrorëve shkon nga 40-70 përqind, gjasat janë të larta që edhe arrorët të mos jenë përgjithmonë të...

nga AgroWeb më 17 dhjetor 2016

Mandarina dhe Klementina - Cili është dallimi?

Dikur dilnin në treg vetëm për festa. I gjenim nëpër dyqane vetëm për disa javë dhe më pas zhdukeshin nga tregjet për një vit të tërë. Por tani, mandarina është bërë pjesë e pandashme e tryezës sonë, falë prodhimit cilësor të zonave më jugore të Shqipërisë si ...

nga AgroWeb më 11 gusht 2017

Meset e Arrave - Rizbulimi i Vlerave

Shumë prej lexuesve të AgroWeb.org janë në dijeni për vlerat shëruese të arrave. Të paktë janë ata që dinë për vlerat unike të meseve të arrave, pjesa e brendshme e tyre, që pas qërimit të arrave përgjithësisht hidhet bashkë më levozhgat. Meset e arrave për shumë njerëz ...

nga AgroWeb më 6 maj 2017

Arra, Bajame dhe Kombinimet Speciale me Djathërat

Qoftë i butë ose i fortë, feta ose kaçkavall, djathi është përbërësi kryesor i tavolinave shqiptare. Shqiptarët konsumojnë rreth 11.5 kg djathë për frymë në vit. Rreth 30 përqind e qumështit të prodhuar në Shqipëri përdoret për prodhimin e 13 mijë tonëve djathë, që p...

nga AgroWeb më 6 shkurt 2017

Sekretet e Arrave të Freskëta Shqiptare

A i keni shijuar arrat e freskëta shqiptare? Shumica e arrave të importuara që ne gjejmë në treg janë të lara, të pastruara përpunuara dhe të thara me nxehtësi. Kjo është arsyeja përse këto arra duken kaq të bukura në krahasim me prodhimet shqiptare. Një gjë është e sigurt ama, arrat shqiptare...

nga AgroWeb më 17 korrik 2016

7 vlerat e pakrahasueshme të Arrëmyshkut

Arrëmyshku është streha perfekte e një sërë vlerash fantastike për shëndetin e njeriut. Kjo erëz shumë popullore në të gjithë botën, ka fituar famë pikërisht falë aftësisë për t’i dhuruar njeriut shëndet të shkëlqyer. Që në lashtësi, arrëmyshku është...

nga AgroWeb më 1 gusht 2017

Vaji i Arrave - Vaji i Çudirave Plot Shëndet

Shqipëria ndodhet në zonën e vendorigjinës së arrës, për pasojë është kultivuar në vendin tonë prej shumë kohësh. Arra e butë ka gjetur kushte të përshtatshme buzë përrenjve e në lugina ku ka më tepër lagështi tokësore dhe ajrore. Para viteve ‘90 numëroheshin rreth 620...

nga AgroWeb më 14 gusht 2017

Produktet e Vërteta Natyrale të Jetëgjatësisë

Një sërë studimesh kanë treguar se njerëzit, të cilët konsumojnë rregullisht fruta të thata arrore kanë më pak rrezikshmëri ndaj të gjitha rasteve të sëmundjeve me rreth 23% të rriskut, krahasuar kjo me njerëzit të cilët nuk i konsumojnë. Përdorimi i arrorëve është shumë i ...

nga AgroWeb më 26 dhjetor 2015

Arrat magjike të festave

Festat në Shqipëri kanë dy elemente pa të cilët zor se mund t’i quash festa: gjeli i detit i pjekur në furrë dhe bakllavaja. Ne në fakt do të shtonim dhe një element të tretë, të cilin e tentojmë sa e sa herë pa na u skuqur faqja fare. Pranojeni që edhe ju kur ishit të vegjël e keni zgjatur të pakt...

nga AgroWeb më 13 tetor 2016

Arrorët shqiptarë, një love story evropiane

Një nga ambasadorët më elitarë të Shqipërisë ka goxha reputacion në Europë. Madje mund të shkojmë aq larg sa të themi se evropianëve iu ka rënë në kokë për mysafirin me shije të spikatur që vjen nga Tropoja. Ata janë thjesht të mrekulluar, kur kalojnë me të netët e gjata t&...

nga AgroWeb më 23 qershor 2015

Arrorët, sekreti i jetëgjatësisë

Arrorët janë mënyra e natyrës për të na treguar se gjërat e mëdha vijnë në përmasa të vogla. Këto super frute që cëmbisen kaq kollaj janë nga më të shëndetshmit: të pasur me yndyrna të shëndetshme për zemrën, vitamina e minerale që ndihmojnë në parandalimin e s&...