nga AgroWeb më 31 gusht 2017

Avokado - Një Superfrut dhe Tre Përdorime Ideale

Avokado përmban 18 nga 22 aminoacidet e nevojshme për trupin e njeriut, por edhe shumë fibër. Rrjedhimisht ky frut është një mënyrë e mirë për të fuqizuar sistemin imunitar. Avokado bëhet më i fuqishëm nëse kombinohet me fruta të pasura me vitaminë C, siç janë limoni dhe ananasi. AgroWeb.org do t...

nga AgroWeb më 21 korrik 2017

Ananas dhe Kastravec - Receta me Supervlera

Prej shumë kohësh, AgroWeb.org ka ndarë me ju me dhjetëra receta për pije dhe ushqime të shëndetshme. Tani është koha të flasim për lëngun magjik të kastravecit me ananasin, dy produkte fantastike që mund t’i gjeni në çdo dyqan. Ky lëng është i ëmbël, freskues dhe me një nuanc&...

nga AgroWeb më 8 prill 2017

Si të bëjmë shufra me fruta të thata në shtëpi

Shufrat proteinike me fruta të thata janë një ushqim i shpejtë dhe i rëndësishëm, por shpesh ato që blihen në market përmbajnë përbërës të panevojshëm, siç është sheqeri që përcjell shumë kalori. Këto shufra të madhësive të ndryshme gjenden në shumë dyqane ...

nga AgroWeb më 7 gusht 2017

Arra e Kokosit: Zonja e Shëndetit të Shkëlqyer

Nëna Natyrë është jashtëzakonisht bujare me njerëzit edhe pse ata sillen keq. Ajo na ka ofruar një shportë të madhe me fruta dhe perime që na e pasurojnë jetën dhe shëndetin me vitamina, minerale dhe ushqyes që na japin një jetë të gjatë. Një frut në veçanti - arra e kokosit - ësht&...