nga AgroWeb më 24 korrik 2017

Gastriti dhe Urthi - Produktet dhe Zgjidhjet Natyrale Më të Vlefshme

Së paku një herë në jetën tuaj të gjithë kanë përjetuar djegie të stomakut, një shqetësim pak a shumë i zgjatur dhe tejet bezdisës. Ndjesia e djegies zakonisht ndodh në hyrjen e stomakut, në pjesën e poshtme të gjoksit. Acidet e stomakut mund të irritojnë të gjithë organizmin, sidomos me ...

nga AgroWeb më 23 gusht 2017

Bajamja e egër e Shqipërisë, arma e së ardhmes për shëndetin

Bajamet janë ndër arrorët më popullorë në vendin tonë dhe në mbarë botën. Ato mund t’i gjejmë në variantin e ëmbël ose të hidhur, në varësi të varietetit. Bajamet e ëmbla prodhohen nga një pemë specifike bajamesh (Prunus amygdalus var. dulcis) dhe nuk përmbajnë toksina. Bajamet ...

nga AgroWeb më 13 maj 2017

Vlerat Fantastike të Qumështit të Arrorëve

Vlerat ushqimore të qumështit me bazë bimore varen thellësisht nga bima, përpunimi dhe pasurimi i saj, thotë një studim ndërkombëtar i kohëve të fundit. Lajmi i mirë është që, sipas të njëjtit studim qumështi me bazë bimore, apo qumështi i arrorëve mund të jetë një alternativ&...

nga AgroWeb më 6 prill 2017

Mielli i Bajameve, Fuqia Pa Gluten

Mielli i bajameve përbëhet vetëm nga bajamet pa lëkurë dhe është një munduesi e shkëlqyer për pjekje dhe gatim. Ky miell është pa gluten, përmban pak karbohidrate, shumë fibra dhe proteina. Mielli i bajameve është i pasur me vitamina, minerale, hekur, riboflavin, magnez, kalium, kalcium dhe vitaminë E. Në ...

nga AgroWeb më 18 gusht 2017

Bajame në Mjaltë - Bashkimi për Jetën

Një nga ëmbëlsirat më të shijshme natyrale gjendet padyshim në kombinimin e mjaltit me bajamet. Këto të fundit përzihen natyralisht me nektarin e ëmbël të mjaltit ndërkohë që mjalti përthith dhe përvetëson shijen arrore të patjetërsueshme të bajames. Nëse konsumoni një lugë me ...

nga AgroWeb më 7 gusht 2017

Bajamet Shqiptare - Natyralet që Zgjasin Jetën

Një grusht bajamesh në ditë është ndihma më e mirë që mund t’i japësh organizmit. Vetë Shqipëria është e bekuar me pemë të bajames, të cilat gjithmonë e më tepër po rikthehen në vëmendjen e kultivuesve shqiptarë. Bajamet shqiptare gjenden të kultivuara në pemishte në ...

nga AgroWeb më 4 gusht 2017

Mrekullia e gjalpit organik të arrorëve dhe farave

E kemi dëgjuar shpesh. Gjalpi është i dëmshëm, veçanërisht për shkak të niveleve të larta të kolesterolit. A vlen e njëjta gjë për gjalpin e farave dhe atë të frutave arrorë? Kur jetoja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, më pëlqente që në mëngjes të shijoja një ...