nga AgroWeb më 17 shtator 2017

Spinaq dhe Banane - Burim Hekuri dhe Vitaminash

Spinaqi dhe bananet janë një kombinim në dukje i çuditshëm dhe që të vjen rrallë në mend. Por ngrënia e këtyre ushqimeve gjatë një vakti ofron vlera të shumëfishta. Ato përmbajnë disa ushqyes që përthithen shumë mirë nëse konsumohen së bashku. Ju mund t'i kombinoni në një ...

nga AgroWeb më 16 shtator 2017

Bananet e Thata më Mirë se Patatinat

Bananet e thata janë një variant shumë i shëndetshëm dhe i shijshëm i patatinave të zakonshme, të cila janë përzjerje e pluhurit të patateve me konservantë. Bananet e thata përbëjnë një ushqim të shpejtë që mund të shoqërohet me arrorë ose çokollatë. Një nga pë...

nga AgroWeb më 25 gusht 2017

Ushqimet e Pasura me Kalium - Mburoja e Zemrës

Nëse jeni në kërkim të një ushqimi të pasur me kalium, me siguri banania është zgjedhja juaj e parë, e ndoshta e vetmja. Por për fat të mirë, ushqimet e pasura me kalium janë të larmishme dhe të shumta. Përse kemi nevojë pë kalium Kaliumi është një elektrolit që na ndihmon të që...

nga AgroWeb më 31 gusht 2017

Avokado - Një Superfrut dhe Tre Përdorime Ideale

Avokado përmban 18 nga 22 aminoacidet e nevojshme për trupin e njeriut, por edhe shumë fibër. Rrjedhimisht ky frut është një mënyrë e mirë për të fuqizuar sistemin imunitar. Avokado bëhet më i fuqishëm nëse kombinohet me fruta të pasura me vitaminë C, siç janë limoni dhe ananasi. AgroWeb.org do t...

nga AgroWeb më 30 qershor 2017

Jo mjaltë për më të vegjlit - Arsyet për kujdes

Mjalti është një nga produktet më të vlefshme për njeriun dhe mbi të gjitha krejt natyral. Vlerat e tij e bëjnë shumë të natyrshme idenë e të ushqyerit të fëmijëve të vegjël me mjaltë. Por mjekët rekomandojnë fort që fëmijët nuk duhen ushqyer me mjaltë pa mbushur 1 vje&...

nga AgroWeb më 6 prill 2017

5 karbohidratet më të shëndetshme për të qenë në formë

Karbohidratet jo vetëm që plotësojnë shijen, por janë të domosdoshëm për funksionin normal të organizmin. Ato furnizojnë qelizat me glukozë dhe si rrjedhojë truri dhe muskujt janë më energjikë. Megjithatë, gjërat nuk janë aq të thjeshta. Karbohidratet ndahen në dy kategori: të rafinuara dhe t&...

nga AgroWeb më 2 shtator 2017

Ushqyesit Organikë të Bimëve - Kafe, Banane dhe Vezë

A keni dëgjuar për kopshtarinë organike dhe këshillat e panumërta që vijnë prej saj? Një prej këtyre këshillave ka të bëjë me fertilizimin apo ushqyesit. Nëse dëshironi lule tepër të bukura apo bimë të shëndetëshme, këshillohet zhytja e lëkurës së bananes, ose frutit të...

nga AgroWeb më 13 korrik 2017

Bananet e Kuqe dhe Llojet e Tjera të Frutit të Famshëm

Banania është fruti më popullor në botë. Ky frut i ëmbël dhe plot vitamina e minerale përdoret në të gjithë botën, jo vetëm në gatime por edhe në mjekësi. Bananja është e pasur me hekur dhe nxit prodhimin e hemoglobinës në gjak, ndaj ndihmon kundër anemisë. Ajo gjithashtu është e...

nga AgroWeb më 11 shkurt 2017

Ushqime të shpejta dhe të shëndetshme për të gjithë

Fëmijët nuk i rezistojnë dot ushqimeve të shpejta pa vlera shëndetësore, por AgroWeb.org do t’ju mësojë se si të përgatisni ushqime të shpejta që janë të shëndetshme për të vegjël e për të rritur. Recetat e mëposhtme janë shumë të lehta për t’u përgatitur n...

nga AgroWeb më 17 shtator 2016

Supervlerat e Lëkurës së Frutave dhe Perimeve

Gjëja e parë që të vjen të bësh kur dëshiron të hash një portokall është ta qërosh atë. Hapi i dytë është të hedhësh lëkurën në kosh. Epo, kjo është e gabuar, sepse shumë prej ushqyesve me vlera të frutave apo perimeve gjenden pikërisht tek lëkura. Për ...

nga AgroWeb më 4 gusht 2017

Gjithçka për probiotikët, bakteret e mira për shëndetin

Shumica e reklamave në televizion tregojnë që ne kemi shumë nevojë për probiotikët. Tregjet janë të mbushura me produkte të pasura me probiotikë. Mjekët gjthnjë sugjerojnë shoqërimin e antibiotikëve me probiotikë. A e dini se çfarë janë probiotikët? A kemi me të vërtetë nevoj&...

nga AgroWeb më 20 qershor 2017

Burimet Natyrale të Fuqisë Gjatë Verës

Burimi më i shëndetshëm i karbohidrateve janë produktet e papërpunuara apo të procesuara minimalisht si drithërat, zarzavatet, frutat dhe fasulet. Ndërkohë që karbohidrate të tjera përfshijnë bukën, qumështin, kokoshkat, patatet, biskotat dhe makaronat. Kur ne konsumojmë karbohidrate, sistemi ynë tretës i ...

nga AgroWeb më 7 gusht 2017

Mjekimet dhe Ushqimet Që Nuk Duhen Kombinuar Asnjëherë

Bananet, perimet e gjelbërta, qitroja dhe qumështi janë disa prej ushqimeve më të shëndetshme të dietës sonë, përveç në rastet kur marrim ilaçe. Këshillat mjekësore më të përsëritura janë që ilaçet nuk duhen përzier me alkol ose kafe, por së fundmi këshillohet që ...

nga AgroWeb më 9 prill 2017

Banania - Fruti i Lumturisë

    Banania mund të konsiderohet si një frut i nënvlerësuar në krahasim me frutat e tjera ekzotike, të cilat janë kthyer në trend. Por përfitimet e bananes janë të shumta. Banania është mjaft e shijshme. Ajo i jep trupit tonë të gjithë ato gjërat e mira për të cilat ka nevojë. Bananet ...

nga AgroWeb më 7 dhjetor 2015

Bananet - Vërtet drejt zhdukjes?

Nëse të pëlqejnë bananet apo edhe nëse thjesht i përdor ato si bazë e ëmbëlsirave të tua të shëndetshme, ka disa zhvillime shqetësuese për ty: ngjarjen që mediat e quajnë “Bananapokalipsi”, e ke te pragu i derës. Sipas lajmeve më të fundit, që prej vitit 2013, një tip kërpudhe ...

nga AgroWeb më 8 shkurt 2016

Karbohidratet, arsyeja pse jemi inteligjentë

    A e keni pyetur ndonjëherë veten se pse truri ynë është kaq inteligjent. Po, do të thoni ju, e kam në gen. Po, e vërtetë, por është dhe nga karbohidratet që konsumojmë. Një studim i ri ka treguar se karbohidratet janë arsyeja që qëndron pas zgjuarsisë tonë duke bërë që ...