nga AgroWeb më 12 korrik 2017

Si të Pastroni Siç Duhet Perimet dhe Frutat

Lexuesit e AgroWeb.org janë të mirëinformuar për rëndësinë e të ngrënit ushqime të pastra e pa kimikate. Tani që tregjet janë të mbushura me fruta dhe perime nga më të larmishmet, dëshira për t’i konsumuar menjëherë të vjen natyrshëm. AgroWeb.org do t’ju tregojë për disa ...

nga AgroWeb më 11 qershor 2017

Formula organike kundër barishteve të këqija

Jemi në stinën e vrës dhe kopshtet tuaj janë veshur me shumë ngjyra të luleve dhe perimeve më të dashura. Për fat të keq, bashkë me to vijnë edhe barishtet e këqija që kanë tendencën të pushtojnë dhe zaptojnë gjithçka që u del përpara. Barishtet e këqija rishfaqen sado të p&...

nga AgroWeb më 14 shtator 2017

Përfitimet e Jashtëzakonshme të Lëngut të Koprës

A ju vjen ndërmend një arsye se përse duhet ta shtrydhni koprën? Së pari, në 100 gramë kopër merrni 154% të dozës së nevojshme ditore të vitaminës A dhe 142% të vitaminës C. Kjo përmbajtje e bën koprën një nga barishtet më të mira për shëndetin e lëkurës. Vitaminat A dhe C ...

nga AgroWeb më 19 maj 2017

Barishtet e Lulëkuqeve - Të Gjelbrat me Vlera të Rralla

Edhe nëse nuk dini t'i dalloni me lehtësi bimët dhe barishtet e egra, nuk do të keni asnjë problem ta njihni kollaj lulëkuqen e dallon pasi të gjithë me siguri e kanë mbledhur në fëmijëri si lule për dekorim ose si pjesë e kurorës së pranverës. Muaji i Majit është koha më e mirë e vitit pë...

nga AgroWeb më 2 shtator 2017

Mbjellja e Rukolës Në Kushtet e Shtëpisë

Rukola është mbretëresha e barishteve të përdorura nga amvisat shqiptare, jo vetëm në shije por edhe në vlera. Si çdo barishte tjetër edhe rukola mund të rritet mirë dhe shëndetshëm në kushtet e shtëpisë. Në këtë artikull, AgroWeb.org do t’ju japë informacione të dobishme për...

nga AgroWeb më 3 prill 2017

Romaneska, Perimja e Re e Fermave Shqiptare

Romaneska është një nga perimet me interesante që mund të gjesh në treg. Ajo bie menjëherë në sy për shkak të formës dhe kurorës krejt jashtë të zakonshmes, e megjithatë ka shumë konsumatorë që hezitojnë ta përfshijnë në ushqimet e tyre të përditshme. Romaneska i pë...

nga AgroWeb më 17 shtator 2017

Barishtet dhe erëzat, vlerat në mjekësi dhe në gatim

Erëzat dhe bimët medicinale janë fantastike për t’i dhënë aromë, shije dhe vlera çdo ushqimi dhe jo vetëm. Këto dy produkte mund të duken e njëjta gjë, po dallimet mes tyre janë të mëdha. Librat e recetave të kuzhinës rekomandojne përdorimin e shumë erëzave, barishteve dhe bimëve ...

nga AgroWeb më 27 prill 2017

Efektet Speciale të Ëajit të LuleRradhiqes

Luleradhiqja përmban më shumë karoten se karota dhe është një burim i madh i vitaminave dhe mineraleve të ndryshme. Pjesët e gjelbra të luleradhiqes mund të përdoren në sallata, ndërsa vetë lulja thahet dhe përdoret për përgatitjen e çajit. Vitamina C është një antioksidant i fuqish&...

nga AgroWeb më 16 mars 2017

Bashkëjetesa në vazo - Barishtet më të mira për t'u rritur bashkë

Të kesh një kopësht të mirëfilltë, ku mund të rrisësh e kultivosh barishtet dhe perimet e preferuara është e mrekullueshme. Nuk ka gjë më të mirë se freskia, dhe barishtet arrijnë të gjallërojnë edhe gatimin më të zakonshëm. Për fat të keq, në kushtet e jetesës urbane, t&...

nga AgroWeb më 25 prill 2017

Perimet e Gjelbra, Mburoja e Shëndetit të Mirë

Perimet janë bërë të pandashme për konsumatorin shqiptar sepse i bëjnë mirë shëndetit. Megjithatë të paktë janë ata që janë të mirëinformuar mbi vlerat e jashtëzakonshme dhe specifike që perimet, sidomos ato me ngjyrë të gjelbër, kanë për shëndetin tonë. Të gjitha...

nga AgroWeb më 10 shtator 2017

Perimet Më Ideale Për T'u Shtrydhur

Shtrydhja e perimeve është një proces që shoqërohet me shumë vlera për shëndetin, për faktin e vetëm se perimet janë të pasura me ushqyes. Disa perime janë shumë më të mira dhe më të pasura me ushqyes, fakt ky që i bën ato kandidatët e duhur për t'u servirur si lëng në krahasim ...

nga AgroWeb më 14 korrik 2017

Si të kombinosh Vajin e Ullirit me Erëzat dhe Barishtet

Vaji i ullirit i përzier me erëza dhe barishte të ndryshme është fantastik për t'u përdorur, jo vetëm në sallata apo makarona, por edhe për t'u shijuar me bukën e preferuar, sidomos kur në kujtimet e secilit konsumator shqiptar buka e lyer me vaj ulliri zë një vend të veçantë. Këto përzierje të ...

nga AgroWeb më 10 dhjetor 2016

Udhëtim Pikant Mes Erëzave dhe Barishteve Shqiptare

Kristofor Kolombi nuk u nis të kërkonte Amerikën për metale apo gurë të çmuar. Ai u nis të gjente vend ku kultivohej piper. Mesazhi që përcjell ky shembull është se sa e rëndësishme ka qenë për qytetërimet e ndryshme për të zbuluar shije dhe aroma të reja, jo vetëm për të pasurimin ...

nga AgroWeb më 8 gusht 2017

Produktet e Natyrës Që Sjellin Ritëm Dinamik

Efekti anësor i kafeve të tepërta dhe i kafeinës në veçanti është zhveshja e organizmit tuaj nga lëndët ushqyese shumë të çmuara. Kjo sjell dehidratimin e trupit dhe varësi nga kafeina, e cila të merr dhe të jep energji sipas cikleve të saj. Kafeja ka të mirat e saj, por ka edhe ulje - ngritje që ...

nga AgroWeb më 30 qershor 2017

Gjethet e Kungullit Plot Minerale Jetësore

Gjethet e kungullit janë të ngrënshme madje shumë të shijshme. Në shumë vende të botës, gjethet e kungullit janë pjesë e dietës së përditshme. Shija e tyre është e ngjashme me shpargun, brokolin dhe spinaqin. Duke qenë se këto gjethe janë një burim i mirë ushqimor, ato konsumohen gjër&...

nga AgroWeb më 18 gusht 2017

Magjia e gjelbër e Pazisë

Vlerat shëndetësore të pazisë janë me të vërtetë të shkëlqyera. Në to përfshihet aftësia për të rregulluar nivelet e sheqerit në gjak, parandaluar radikalet e lira, përmirësuar tretjen, forcuar sistemin imunitar, për të ulur temperaturën, luftuar inflamacionin, ulur tensionin e gjakut, ...

nga AgroWeb më 25 korrik 2017

Bërdullaku, barishtja shqiptare e mirësisë

Bërdullaku është nga ato barishte që kur e sheh, të duket sikur të thotë “eja më ha.” E në fakt, gjethet dhe kërcenjtë janë joshës. Kjo barishte, që rritet nëpër lëndina dhe kopshte, është një thesar i vërtetë për njerëzit që janë në kërkim të...

nga AgroWeb më 23 qershor 2017

Lëpjeta - Vlerat Unike të Barishtes së Jetës

Lëpjeta renditet në rradhët e barishteve më të shëndetshme për njeriun. Ajo i ngjan shumë spinaqit, jo vetëm në vlera, por edhe në pamje. Lëpjeta ka gjetur përdorim të gjërë në trevat shqiptare së bashku me spinaqin dhe barishtet e tjera të egra në gatime tradicionale si byreku apo lakrori. Ajo &...

nga AgroWeb më 28 korrik 2017

Hithra Sa Përvëluese Aq Shëruese

Ajo të përvëlon që me prekjen e parë, por pavarësisht drithërimës është e pamundur të heqësh dorë prej saj. Në Shqipëri përdorimin më të shpeshtë e gjen tek bashkësia e lakrave të egra si mbushje në gatimet e byrekut, por edhe të zier si sallatë. Por hithrat janë pë...

nga AgroWeb më 21 korrik 2017

Mëllaga - Dhurata e Natyrës Shqiptare

Gjuetia për barishtet, perimet dhe frutat e egra duket se është kthyer në një trend në qytetet urbane të Shqipërisë, por në zonat rurale, kjo traditë ka zanafillën prej qindra vitesh. Banorët e këtyre zonave kanë zbuluar me kohë çdo gjë të ushqyeshme që ofron natyra bujare e Shqipërisë...

nga AgroWeb më 17 korrik 2017

Rukola - E gjelbra me vlera medikamentesh

Rukola është e pasur me vlera ushqimore dhe antioksidantë. Ajo është një burim i pasur me vitaminë A, fibër, vitaminë C, vitaminë K, folat, hekur, kalcium, fosfor, magnez, mangan dhe kalium. Në lashtësi, rukola përdorej për përgatitjen e një ‘ilaçi dashurie’ së bashku me barishte të tjera ...

nga AgroWeb më 7 gusht 2017

Si të Kultivoni Rozmarinë në Shtëpi

Rozmarina, e shijshme dhe ndjellëse, është një barishte të cilën mund ta rrisësh lehtë në kushtet e shtëpisë. Proçesi i rritjes së saj është mjaft i lehtë dhe siç thuhet rëndom “nuk ka nevojë për shkencë.” Sapo bima të zejë rrënjë, atëherë ajo do t&...

nga AgroWeb më 18 gusht 2017

Rradhiqet - Super Vlerat Pas Gjetheve të Hidhura

Rradhiqet janë bimë të egra fantastike. Ato renditen tek bimët e pasura me vitaminë K, një përbërës i fuqishëm anti inflamator dhe me efekt parandalues ndaj infeksioneve, sidomos në periudhën e pranverës kur organizmi ka shumë nevojë për vitamina. Shija e tyre e hidhur është si një perde pas së cil...

nga AgroWeb më 29 qershor 2017

Ëikorja e Egër - Magneti i Vlerave Natyrale

Çikorja është nga bimët e egra më të dashura për konsumatorët. Kjo bimë që rritet kudo dhe çel lule të bukura ngjyrë bojëqielli ka gjetur kryesisht përdorim të gjërë në kuzhinat shqiptare. Në Shqipëri, çikorja ka qenë dhe mbetet një nga barishtet e bahçeve dhe ...

nga AgroWeb më 19 maj 2016

Vetitë e Koprës Unike të Mesdheut

A e dinit që kopra përmban fibra thelbësorë, që jo vetëm ulin nivelin e kolesterolit, por edhe ndihmon në largimin e toksinave nga sistemi tretës. Kopra, kjo barishte e çmuar ka origjinën nga Mesdheu dhe Evropa Jugore. Shqipëria është një truall natyral për rritjen e koprës duke qenë një vend mesdhetar, por...

nga AgroWeb më 20 dhjetor 2016

Sekretet e Trumzës - Barishtja që ngjall zili

Tufat e gjelbra të trumzës të rreshtuara mes barishteve të tjera janë nga më tërheqëset për syrin, por mbi të gjitha vlerësohen si magnet natyral i vlerave mirëbërëse për organizmin e njeriut. E freskët apo e thatë, trumza mbetet një nga dhuratat më të spikatura të natyrës dhe AgroWeb po ...

nga AgroWeb më 13 maj 2016

Barishtja Mesdhetare Që Mahnit Shqiptarët

Majdanozi është një barishte mesdhetare e bukur dhe mjaft e shëndetshme. Ajo i jep ngjyrë gatimeve tona. Por mos mendoni se majdanozi përdoret thjesht për zbukurim. Fundja, majdanozi është rritur mbi tokë për më shumë se 2000 vjet dhe përfitimet që vijnë prej tij janë të shumta. Majdanozi ka qenë dhe ...

nga AgroWeb më 21 prill 2016

Hithra Sa Përvëluese Aq Shëruese

Ajo të përvëlon që me prekjen e parë, por pavarësisht drithërimës është e pamundur të heqësh dorë prej saj. Në Shqipëri përdorimin më të shpeshtë e gjen tek bashkësia e lakrave të egra si mbushje në gatimet e byrekut, por edhe të zier si sallatë. Por hithrat janë pë...

nga AgroWeb më 24 korrik 2017

Rigoni - Mrekullia e Maleve Shqiptare

Kjo bimë që mban emrin “Lumturia e Malit” rritet në Shqipëri gjatë gjithë vitin. Vendlindja e rigonit është në fakt Evropa, por ajo është përhapur ndjeshëm në shumë zona të botës. Shqipëria është një vend me fat që ka këtë bimë të egër si në veri...

nga AgroWeb më 11 gusht 2017

Kale - Barishtja e Hekurt me Super Vlera Shëndetësore

Një proverb thotë se çdo gjethe lakrash të egra që ti konsumon, shton një qelizë në pemën tënde të jetës. Kale njihet si ushqim për të varfërit, por tani është kthyer në një trend. Shumë njerëz e konsumojnë çdo ditë gjethet e lakrave të egra për t’u ndjerë...