nga AgroWeb më 5 shtator 2017

Shëruesja e Fortë Natyrale Që Rritet në Shqipëri

Pupëza ose Rudbekia është një lule në dukje e zakonshme, por në të vërtetë ka efekte shumë të fuqishme. Shkencëtarët dhe studiuesit botërorë e rendisin këtë bimë si një nga antibiotikët më të fortë natyralë. Pupëza ndihmon në mbrojtjen e shëndetit dhe pë...

nga AgroWeb më 15 gusht 2017

Kabunia e Beratit, Gostia Fisnike Ndër Shekuj

Kabunia, është një ëmbëlsirë shumë e shijshme, me aromë paksa mistike. Është një nga recetat që jo vetëm i ka rezistuar shekujve por me kalimin e kohës është lartësuar edhe më shumë për shijen autentike të saj. Në Shqipëri, Kabunia njihet si traditë e kuzhinës beratase, ...

nga AgroWeb më 18 gusht 2017

Lëvozhga Veze për Kocka dhe Dhëmbë të Forta

Lëvozhgat e vezës përmbajnë 90% kalcium, një mineral që gjendet me shumicë në organizëm, kryesisht në kocka dhe dhëmbë. Ky mineral është gjithashtu i rëndësishëm për muskujt, shëndetin nervor, aktivitetin e enzimave dhe formimin e qelizave. Në të vërtetë, organizmi ynë ka nevoj&...

nga AgroWeb më 29 gusht 2017

Vaji i Sherebelës në Kushtet e Shtëpisë

Ekspertët e bimëve mjekësore kanë vlerësimet më të mira për vajin esencial të sherebelës dhe aftësitë kuruese e shëruese të tij kundër mykut, mikrobeve, inflamacionit dhe baktereve. Ai luan një rol të rëndësishëm në mbrojtjen e lëkurës, pastrimin e saj, tretjen dhe uljen e temperatur&...

nga AgroWeb më 8 gusht 2017

Mini Patëllxhanët Shqiptarë, Fantastikë për Gliko

Mini patëllxhanët apo patëllxhanët bebe janë më të veçantat e përdorura në kuzhinën shqiptare. Ato janë porosia e veçantë e amvisave shqiptare tek fshatarët, të cilët sipas kërkesës i mbledhin këto perime kur ato janë në përmasa shumë të vogla. Kryesisht mini patë...

nga AgroWeb më 16 gusht 2017

Shurupi i Rrënjëve të Lëpjetës, Kura e Gjelbër për Shëndetin

Lëpjeta është një nga bimët më miqësore në kuzhinën shqiptare, e përdorur gjerësisht në përgatitjen e byrekëve të shtëpisë. Ajo rritet në natyrë të egër ose kultivohet në bahçet apo kopshtet e shtëpive. Ende në Shqipëri, kjo bimë fantastike për të mirat...

nga AgroWeb më 4 gusht 2017

Vlerat Çudibërëse të Bërthamës së Avokados

Avokadot renditen ndër frutat më të preferuara për shumë njerëz, por të paktë janë ata që e dinë se pjesa më e shëndetshme e tyre është pikërisht bërthama. Vlerat e saj kur kombinohen me ushqyes të tjerë mund të përmirësojnë cilësinë e jetës dhe të parandalojn&...

nga AgroWeb më 28 korrik 2017

Lulet e Magjishme që i Rezistojnë Thatësisë në Verë

Vera është një stinë shpërthyese dhe dorëlëshuar në bukuri. Bujaria e saj derdhet me hijeshi nëpër kopshtet dhe vazot tona. Lulet kokëulur të pranverës si lule vjollca janë delikate dhe shumë tërheqëse, por vera u jep jetë dhe gjallëri shumë luleve të tjera të cilat sjellin gëzim p&...

nga AgroWeb më 28 gusht 2017

Frutat me Bërthamë, të Çmuarat e Verës

Stina e frutave me bërthamë zgjat nga Qershori deri në Shtator, që do të thotë se jemi në mes të stinës së artë. Në përgjithësi, termi i frutit me bërthamë tregon një frut, pjesë e familjes së trëndafilit, tuli i të cilit rrethon një bërthamë të përmasave të ...

nga AgroWeb më 25 korrik 2017

Hakmarrja e Qepës. Përse na Bën të Qajmë

Qepët duken të padëmshme në pamje të parë, por ato janë perime që ia vështirësojnë punën çdokujt që guxon t’i prekë. Pas prerjes së parë, qepa arrin të transformohet në një ‘armë’ të mirëfilltë falë së cilës lotët rrjedhin lumë. A e ...

nga AgroWeb më 19 korrik 2017

Skandali i Racizmit Ushqimor në Evropë - Po Shqipëria?

Akuza të forta për racizëm ushqimor trondisin marrëdhëniet tregtare mes vendeve të Bashkimit Evropian, njofton AgroWeb.org. Ditën e sotme, Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico deklaroi se është koha që sllovakët të kenë të drejtën për të njëjtën cilësi të ushqimit sikurse evropianët ...

nga AgroWeb më 18 korrik 2017

Shkëmbimet tregtare me vendet e BE zënë 69% të gjithë tregtisë

Shkëmbimet tregtare me vendet e BE zënë 68,8 %, të gjithë tregtisë. Në Qershor 2017, eksportet drejt vendeve të BE-së zënë 78,3 % të eksporteve gjithsej dhe importet nga vendet e BE-së zënë 65,0 % të importeve gjithsej. Sipas raportit të Institutit të Statistikave ( INSTAT ), të publikuar këtë...

nga AgroWeb më 18 korrik 2017

Agrobizneset do të përfitojnë fonde të reja të BERZH-it

Fermerët dhe agrobizneset vendase do të përfitojnë fonde nga Programi për Mbështetjen e Agrobiznesit në Shqipëri mbështetur nga BERZH, me qëllim rritjen e aksesit në financime për fermerët vendas dhe agrobizneset. BERZH po ofron një instrument të ndarjes së riskut prej 25 milionë euro, i cili pritet të ...

nga AgroWeb më 10 korrik 2017

Mollët e Korçës Pushtojnë Tregun e Tre Kontinenteve

Përgjigjia më e mirë mbi dilemën nëse janë apo jo cilësore prodhimet shqiptare vjen nga shifrat zyrtare mbi eksportin e prodhimeve “Made in Albania”. Shembull i qartë në këtë drejtim është zgjerimi i eksportit të mollëve të famshme të Korçës, të cilat prej dy vitesh kanë pushtuar...

nga AgroWeb më 13 korrik 2017

Evropa Po Ndalon Paketimet me Personazhet e Fëmijëve. Po Shqipëria?

Ujë me Elsa të Frozen? Kos me Mickey Mouse? Biskota me Spiderman? Gjithçka e tillë po fillon të ndalohet rreptësisht në Evropë pasi cilësohet si reklamë mashtruese që nëpërmjet personazheve të parapëlqyer të fëmijëve t'i drejtojë sytë e të vegjëlve tek produktet aspak të shë...

nga AgroWeb më 5 korrik 2017

Shërbime Elektronike 24/7 – Sot një Realitet për Klientët e Bankës ProCredit

Intervistë me Znj. Adela Leka, Drejtoreshë e Përgjithshme e Bankës ProCredit.  Banka ProCredit, pjesë e Grupit ProCredit Holding, me seli në Frankfurt am Main-Gjermani, operon në Shqipëri prej vitit 1995. Që nga kjo periudhë banka është përmirësuar në mënyrë të vazhdueshme, duke u përqëndruar ...

nga AgroWeb më 28 gusht 2017

Çaji i Ftohtë Bimor- Freskia e Ditëve të Nxehta

Çaji i ftohtë luan një rol të rëndësishëm përtej freskisë që ofron. Ai largon stresin dhe përcjell minerale nga më interesantet dhe mirëbërëse për organizmin. Pas ujit, çaji është një ndër pijet më të konsumuara në botë. Në fakt, kjo ka shumë kuptim, ç...

nga AgroWeb më 24 qershor 2017

Super Ushqimet e Shëndetshme të Verës

Mundësitë për të shijuar këtë stinë të vitit janë të panumërta. Noti, kampingu, plazhi apo mbrëmjet verore të shoqëruar me ushqimet e zgarës janë disa prej aktiviteteve më të preferuara gjatë verës. Por nga ana tjetër kjo stinë shoqërohet me probleme nga më të ndryshme sh&...

nga AgroWeb më 12 qershor 2017

Vlerat befasuese shëndetësore të birrës

A e dinit se birra ka vlera kundër kancerit? Kështu pretendojnë shkencëtarët sipas të cilëve birra ul rrezikun e shfaqjes së sëmundjeve kardiovaskulare, rrit dendësinë e kockave, parandalon shfaqjen e sklerozës apo sëmundjeve koronare, ndihmon sistemin tretës, parandalon plakjen, trajton diabetin, gurët në tëmth, ...

nga AgroWeb më 10 qershor 2017

Mbrohu nga Dielli me Ushqimet e Duhura

Ushqyerja, kremrat kundër diellit dhe stili i jetesës janë pjesë e arsenalit të nevojshëm për të qenë të mbrojtur nga rrezet e dëmshme. Ekspertët e AgroWeb.org janë të mendimit se mbrojtja nga dielli mund të jetë shumë natyrale, sidomos nëse konsumoni fruta dhe perime të pasura me antioksidantë, t&...

nga AgroWeb më 8 gusht 2017

Tiparet Mirëbërëse të Çajit të Farave të Linit

Nëse ju pëlqejnë çajrat bimorë, atëherë zgjidhni farat e linit, të cilat kanë qenë pjesë e mjekësisë tradicionale për qindra vite me rradhë. Studimet e kohëve moderne tregojnë se përbërësit e farave të linit arrijnë të mbështesin shëndetin e zemrës, të ...

nga AgroWeb më 31 maj 2017

Të këqijat që vijnë nga dehidratimi

Uji është tejet i rëndësishëm për shëndetin tuaj. Nëse jeni vazhdimisht të hidratuar, nivelet e glukozës në gjak do të jenë të ulëta dhe në këtë mënyrë do të menaxhoni më mirë insulinën. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për diabetikët...

nga AgroWeb më 12 shtator 2017

Përdorimi Unik i Pijes Nga Gjethet e Ullirit

Një sërë studimesh shkencore kanë nxjerrë në pah që gjethja e ullirit rrit energjinë në organizëm, mban tensionin e gjakut nën kontroll, mbron sistemin kardiovaskular dhe atë imunitar. Gjethet e ullirit nisën të përdoreshin masivisht në vitet 1800, kryesisht për të ulur temperaturën. Si të pë...

nga AgroWeb më 26 korrik 2017

Tre Çajra Unikë nga Malet Shqiptare

Janë thesare të maleve të Shqipërisë. Shije dhe vlera unike që rigjenerojnë trupin dhe vitalizojnë organizmin. Janë tre çajra unikë që Shqipëria ka fatin t’i ketë. AgroWeb.org do t’ju njohë sot me çajin më të shijshëm dhe mirëbërës, një kombinim i çajit të ...

nga AgroWeb më 10 maj 2017

Sllovakia Shkatërron Mollët Serbe me Pesticide

Autoritetet zyrtare të Sllovakisë kanë njoftuar publikisht të gjitha vendet e Bashkimit Europian që pas analizave të hollësishme, se një sasi e madhe mollësh me origjinë nga Serbia rezultojne me prani të lartë pesticidesh shumë të rrezikshme. Në datën 4 Maj 2017, zyrtarët sllovake të kontrollit doganor kan&...

nga AgroWeb më 2 maj 2017

BERZH, mbështetje për SME-të me konsulencë, për të nxitur eksportin

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim në bashkëpunim me Rrjetin e Konsulentëve Shqiptarë (ACN) organizuan një forum biznesi për sipërmarësit në Shqipëri me temën “Si të mbështesim ndërkombëtarizimin e Ndërmarrjeve të Vogla dhe të Mesme“. Me fonde nga Bashkimi Evropian, BERZH po ...

nga AgroWeb më 30 qershor 2017

Të Ushqyerit Mbi të 60-tat - Vitaminat Janë Thelbësore

Gjatë kësaj moshe, femrat dhe meshkujt përballen me disa ndryshime psikologjike dhe fiziologjike. Këto ndryshime kanë një ndikim të drejtpërdrejtë në nevojat tona ushqimore. Trupi humb efikasitetin për të përthithur dhe përdorur vitamina dhe minerale. Përdorimi afatgjatë i ilaçeve e ul aftësinë e p&...

nga AgroWeb më 28 gusht 2017

Lakërishtet e Egra - Të Gjelbrat Shqiptare Plot Shëndet

Në Shqipëri, barishtet e egra të pasura me vlera kurative, kanë qenë dhe mbeten nga barishtet e bahçeve dhe parcelave të vogla dhe pjesë e përhershme e tregut të fshatarëve. Të tilla janë disa prej tyre si rradhiqet, çikorja dhe nena e gjelbër, të cilat gjejnë përdorim të rëndësishëm n...

nga AgroWeb më 31 gusht 2017

Zakonet e Dëmshme Që Sjellin Problemet e Kockave

Dëmtimi i kockave ndodh për një sërë arsyesh, por tre faktorët më kryesorë janë mosha, ushqyerja dhe stili i jetesës. Ndonëse pasojat e moshës nuk i kontrollojmë dot, tek ushqyerja dhe stili i jetesës, jemi akoma në kohë për të ndryshuar dhe për të vënë kontroll. Formimi i kockave ndodh ...

nga AgroWeb më 21 gusht 2017

Thesaret e Vlerave të Kajsive të Thata

Ka shumë arsye pse kajsitë futen në listën e ushqimeve më me vlerë! Ato ofrojnë shumë ushqyes që garantojnë një trup të shëndetshëm dhe të aftë të shmangë sëmundjet. Po të thatat i keni provuar? A e dini se ato kanë madje më shumë vlera se kajsitë e freskëta? Vlerat e ...