nga AgroWeb më 8 shtator 2017

Mrekullia e Shijes, Bukë me Rozmarinë dhe Ullinj

Momenti kur buka sapo del nga furra, avulli që ajo lëshon është një thirrje, të cilës i dorëzohesh symbyllur. Më pas, kombinimi me vaj ulliri ose me gjalpë me kripë është thjesht një dashuri me kafshatë të parë. Përgatitja e bukës mund të quhet një art më vete, sidomos kur në kët...

nga AgroWeb më 11 gusht 2017

Buka e Misrit, Receta e Dashur Shqiptare

Shumë e dashur në tryezat tona, si një ndër gatimet më të vjetra, tradicionale shqiptare, buka e misrit mbetet mes ushqimeve më të preferuara ashtu si dikur, edhe sot. Vërtet buka e mistrit është një recetë e njohur tipike shqiptare por shija e saj ndër vite ka magjepsur turistët e huaj që vizitojnë vendin ton&...

nga AgroWeb më 7 shtator 2017

A dimë çfarë blejmë? Llojet e bukës në treg dhe përbërja e tyre

Njerëzit e kanë konsumuar bukën që në periudhën parahistorike. Studimet tregojnë që njerëzit e lashtë e kanë bërë bukën duke përdorur niseshten nga rrënjët e bimëve, e duke e pjekur më pas në një gur të sheshtë në zjarr. Me praktikat që nisën në periudhat e më...

nga AgroWeb më 4 gusht 2017

Gjithçka për probiotikët, bakteret e mira për shëndetin

Shumica e reklamave në televizion tregojnë që ne kemi shumë nevojë për probiotikët. Tregjet janë të mbushura me produkte të pasura me probiotikë. Mjekët gjthnjë sugjerojnë shoqërimin e antibiotikëve me probiotikë. A e dini se çfarë janë probiotikët? A kemi me të vërtetë nevoj&...

nga AgroWeb më 30 nëntor 2016

Llojet e Bukës dhe Efekti në Organizëm

Furra e Bukës është ndoshta dyqani që një konsumator viziton më shumë në jetë. Zgjedhjet që të ofrohen aty janë të panumërta, që nga buka masive, buka e thekrit, buka e grurit, buka e fshatit, buka e zezë, buka e bardhë, buka me fara, simitet apo edhe franxhollat. Shqiptarët janë ndër konsumator&...

nga AgroWeb më 11 gusht 2015

Të vërtetat e hidhura të bukës sonë të përditshme

“Bukën tonë të përditshme falna sot”. Mizerja, mjerimi dhe vuajtja, nuk do ishin ngjizur kaq mirë nga Migjeni nëse novelën e drejtuar si një lutje ndaj Zotit nuk do ta brumoste me simbolin e traditës shqiptare: bukën. “Në rasë se ndonjë ditë, ashtu kot, të mungon dhe buka, ti merre për lojë, p&...