nga AgroWeb më 12 korrik 2017

Uthulla e Mollës, Çelësi i Formës së Organizmit

Një studim i kohëve të fundit sugjeron se njerëzit që nuk i kanë qejf perimet, mund të tundohen më shumë prej tyre nëse ato janë të kombinuara me erëza, vajra dhe uthull. Studiuesit që ndërmorën studimin u servirën pjesëmarrësve perime si brokoli, karrota, bizele, këto të marinuara dhe jo t&...

nga AgroWeb më 17 gusht 2017

Piper e limon, më shumë se një erëz

Nëse limonët janë përbërës të pandashëm të gatimeve tuaja atëherë duhet ta lexoni patjetër këtë artikull. Do të mësoni më shumë për kombinimin e piperit me limon, një erëz gjallëruese për çdo pjatë të bukur e të shijshme. Limon dhe piper për shije të ...

nga AgroWeb më 25 korrik 2017

Faktet Mitike të Barishtes Koriandër

Cilantro apo Koriandër? Janë emrat e të njëjtës barishte, apo dy llojeve të ndryshme? Sa për sqarim: cilantro është praktikisht pjesa e gjelbër e bimës që i ngjan majdanozit. Koriandër është emri i farave të të njejtës bimë që shpesh përdoren si një erëz aromatike në shumë e...

nga AgroWeb më 21 korrik 2017

Çudirat e Çajit të Piperit, Erëzës Më të Famshme

AgroWeb ju fton t’i hidhni një sy të imët erëzës më të shitur në botë: piperit. Pavarësisht ndryshimit në pamje të parë, piperi i zi dhe ai i bardhë vijnë nga e njëjta bimë, emri shkencor i të cilës është “Piper nigrum” ose Piperi i Zi. Piperi prodhohet nëpërmjet ...

nga AgroWeb më 17 shtator 2017

Barishtet dhe erëzat, vlerat në mjekësi dhe në gatim

Erëzat dhe bimët medicinale janë fantastike për t’i dhënë aromë, shije dhe vlera çdo ushqimi dhe jo vetëm. Këto dy produkte mund të duken e njëjta gjë, po dallimet mes tyre janë të mëdha. Librat e recetave të kuzhinës rekomandojne përdorimin e shumë erëzave, barishteve dhe bimëve ...

nga AgroWeb më 30 mars 2017

Thjerëzat, Përfitimet e Vlerave Sipas Ngjyrave

Thjerëzat janë bishtajore me kokërra të imëta por me vlera dhe ushqyes të një niveli të lartë. Ato kombinohen mjaft mirë në supa, gatime dhe receta të ndryshme shqiptare. Forma e thjerëzave është si ajo e fasuleve por në miniaturë. Disa lloje thjerëzash kanë formë ovale ndërsa disa të ...

nga AgroWeb më 8 shtator 2017

Ribes Uva - Rrushi i Serezit i Shpateve Shqiptare

A keni dëgjuar ndonjëherë për një frut pylli që ngjan si një shalqi i vogël dhe ka shijen e një rrushi të athtë? Po flasim për atë që në latinisht quhet Ribes Uva, e që njihet në Shqipëri si Rrush frëngu, Rrush serezi ose Rrushi i dhelprës. Rrushi i serezit rritet në Shqipëri në ...

nga AgroWeb më 11 shtator 2017

Shafrani, përfitimet dhe pikëpyetjet e mbjelljes në Shqipëri

Është një nga erëzat më të shtrenjta në botë, por edhe kultivimi i saj ka kosto jo të vogël. Bëhet fjalë për shafranin, bimë e cila ka nisur të kultivohet në Shqipëri edhe pse në sasi të vogla, në fazë gati eksperimentale. Prodhimi më i ri i kësaj bime, po bëhet nga një sip...

nga AgroWeb më 13 qershor 2017

Si të rrisni rigonin në kushtet e shtëpisë

Rigoni është një bimë që është pjesë e pandashme e shumë prej recetave shqiptare të gatimit. Kjo bimë bujare përdoret edhe në mjekësinë popullore. Ajo rritet në kushtet e shtëpisë por edhe në natyrë. Mjafton pak kujdes nga ana juaj dhe kohë e mjaftueshme për të pasur mundësin&...

nga AgroWeb më 25 gusht 2017

Hudhër Pluhur Në Kushtet e Shtëpisë

Përgatitja e hudhrës pluhur në shtëpi është një mënyrë e shkëlqyer për të qenë gjithmonë të furnizuar me këtë erëz fantastike. Pluhuri i hudhrës së freskët të vjen në ndihmë për t’i dhënë shije çdo gatimi. Përgatitja e pluhurit mund të duket...

nga AgroWeb më 21 shkurt 2017

Mënyrat fantastike të kombinimit të erëzave

Në të gjithë historinë e njerëzimit, erëzat kanë qenë pjesë e pandashme jo vetëm e legjendave, por edhe e luftrave dhe poezive më të bukura. Prej shekujsh, njerëzit i kanë përdorur erëzat si monedhë të mirëfilltë në shkëmbimet tregëtare, ndërkohë që në mesjetë...

nga AgroWeb më 10 janar 2017

Si të përgatisni Uthullën e Flaktë për Imunitetin

Uthulla e Flaktë është një emërtim që i përshtatet më së miri lëngut të mëposhtëm që përdoret në mjekësinë popullore për të forcuar imunitetin. Ky lëng përgatitet nga uthulla e mbushur me erëza dhe bimë barishtore, speca djegës dhe mjaltë që është shum&...

nga AgroWeb më 25 janar 2017

Sekreti i Anasonit, bimëve të ndryshme që ndajnë të njëjtin emër

Gjithnjë kam menduar që një erëz në formën e bukur të yllit që mban emrin Anason, ishte përbërësi kryesor i Uzos Greke ose Absinthit Francez. Në të gjitha gjuhët që njoh, kjo erëz mban emrin e Anisës, ose ndryshe në Shqipëri e njohin Anason. Së fundmi zbulova që në fakt janë dy bim&...

nga AgroWeb më 14 korrik 2017

Si të kombinosh Vajin e Ullirit me Erëzat dhe Barishtet

Vaji i ullirit i përzier me erëza dhe barishte të ndryshme është fantastik për t'u përdorur, jo vetëm në sallata apo makarona, por edhe për t'u shijuar me bukën e preferuar, sidomos kur në kujtimet e secilit konsumator shqiptar buka e lyer me vaj ulliri zë një vend të veçantë. Këto përzierje të ...

nga AgroWeb më 10 dhjetor 2016

Udhëtim Pikant Mes Erëzave dhe Barishteve Shqiptare

Kristofor Kolombi nuk u nis të kërkonte Amerikën për metale apo gurë të çmuar. Ai u nis të gjente vend ku kultivohej piper. Mesazhi që përcjell ky shembull është se sa e rëndësishme ka qenë për qytetërimet e ndryshme për të zbuluar shije dhe aroma të reja, jo vetëm për të pasurimin ...

nga AgroWeb më 30 nëntor 2016

Sipas stinës edhe të mbjellat në ballkon

Iku koha e artë e të mbjellave në ballkon. Tani me uljen e temperaturave, duhet ndryshuar strategji në të mbjellat, pra është analogji me shprehjen ‘sipas vendit dhe kuvendi’. Aktualisht në ballkonin tim kam mbjellë domate qershi, qepë të njoma, hudhra, rreth 8 rrënjë bizele, majdanoz dhe kopër. Edhe pse kujdesem p...

nga AgroWeb më 18 gusht 2017

Fuqitë e Pashtershme të Rigonit të Kuq

Rigoni është një barishte aromatike plot shije që përdoret në kulinarinë Mesdhetare, por rigoni i kuq është me famë si rigoni më i rrallë dhe me aftësi të mrekullueshme. Rigoni i kuq i jep nuanca të shijshme çdo gatimi, ai përputhet mirë me domaten, patëllxhanin dhe produktet e mishit. Mund të ...

nga AgroWeb më 11 gusht 2017

Vetitë e Forta të Vajit të Majdanozit

Majdanozi është një barishte me dhunti të veçanta që i jep gatimeve tona një aromë special. Majdanozi konsiderohet si një trashëgimi e mirëfilltë e rajonit të Mesdheut dhe të Shqipërisë. Rrënja, farat dhe gjethet e kësaj barishte nxjerrin një vaj special me ngjyrë të çelët të...

nga AgroWeb më 29 korrik 2016

10 Erëzat Efikase Kundër Mushkonjave

Stina e verës sapo ka nisur. Më në fund! Tani mund t’i gëzohemi plazhit, shëtitjeve në natyrë, festave me miq, cicërimave të zogjve, nxirjes së bukur të lëkurës dhe akulloreve. Për fat të keq, edhe stina e verës ka një element që ua prish lezetin të gjitha këtyre aktiviteteve të më...

nga AgroWeb më 8 gusht 2016

Rigoni i Maleve Shqiptare - Fuqia Superiore Antioksiduese

Që në lashtësi, rigonit i janë thurur lavde si simbol i gëzimit dhe lumturisë. Grekët dhe Romakët e lashtë e vlerësonin rigonin për vlerat aromatike dhe shëndetësore. Këto civilizime e kishin për traditë t’u dhuronin nuseve dhe dhëndurëve nga një kurorë me gjethe rigoni. Kjo bimë që...

nga AgroWeb më 6 qershor 2016

Udhëtim pikant në botën e erëzave

Historia e erëzave është me të vërtetë magjepsëse. Disa prej jush mund ta dini tashmë që njerëzit kanë rrugëtuar mijëra kilometra në kërkim të një lloj erëze. Të tjerë kanë përdorur erëzat për të shëruar sëmundjet dhe shumë syresh kanë nisur edhe luft&...

nga AgroWeb më 14 gusht 2017

Sekretet e Ruajtjes së Erëzave në Shtëpi

Sa herë që shkojmë të bëjmë pazarin, produkti i vetëm që blejmë në sasi shumë herë më të mëdha nga sa mund të konsumojmë janë erëzat. Aroma, por dhe fakti që i mbushim mendjen vetes se do të na hyjnë në punë, bën që të kemi borzilok e majdanoz në shtëpi ...

nga AgroWeb më 13 nëntor 2016

Të Rejat e Fundit të Erëzave Tradicionale të Karafilit

Farat e karafilit janë një nga erëzat më të dashura në kuzhinën shqiptare. Në Shqipëri e përdorim kudo, në ëmbëlsira, çaj dhe gatime të tjera. Por vlerat e karafilit shkojnë përtej asaj aromës karakteristike që i jep ushqimeve një shije të veçantë. Shkencërisht është...

nga AgroWeb më 24 korrik 2017

Rigoni - Mrekullia e Maleve Shqiptare

Kjo bimë që mban emrin “Lumturia e Malit” rritet në Shqipëri gjatë gjithë vitin. Vendlindja e rigonit është në fakt Evropa, por ajo është përhapur ndjeshëm në shumë zona të botës. Shqipëria është një vend me fat që ka këtë bimë të egër si në veri...

nga AgroWeb më 1 gusht 2017

Si të Merrni 100% të Hekurit prej Ushqimeve

Ekzistojnë dy lloje të hekurit, njëri që përthithet shumë mirë nga trupi dhe tjetri që thithet më me vështirësi. Vetëm 2 deri 20 përqind e hekurit që gjendet në produktet me origjinë bimore ia del të shkojë nga sistemi tretës në gjak, krahasuar me  15% deri 35% e hekurit që arrin t&...

nga AgroWeb më 28 tetor 2015

Aromë Erëzash Për Gjithë Vitin

Sa herë që shkojmë të bëjmë pazarin, produkti i vetëm që blejmë në sasi shumë herë më të mëdha nga sa mund të konsumojmë janë erëzat. Aroma, por dhe fakti që i mbushim mendjen vetes se do të na hyjnë në punë, bën që të kemi borzilok e majdanoz në shtëpi ...