nga AgroWeb më 5 korrik 2017

Financimi i Fermave Shqiptare - Çelës Për Rritje Ekonomike

Bujqësia shqiptare, për një zhvillim të suksesshëm, duhet të financohet. Financimi i bujqësisë redukton me katër herë më shumë varfërinë, duke gjeneruar rritje ekonomike dhe punësim. Por financimi është çështje e vështirë për bujqësinë. Ky sektor që punëson 50% të...

nga AgroWeb më 13 shtator 2017

E Vërteta e Kripur e Turshive

Turshitë bëhen nëpërmjet një proçesi fermentimi që përshpejtohet falë përfshirjes së uthullës. Niveli i lartë i aciditetit tek perimet turshi shmang prishjen e tyre dhe kjo është një arsye e fortë përse turshitë ishin shumë të famshme përpara shpikjes së frigoriferit. Gjatë k...

nga AgroWeb më 12 prill 2017

16 Milionë dollarë mbështetje për fermerët - Prioritet produktet autoktone

Së shpejti nisin aplikimet për skemat e reja financiare në mbështetje të fermerëve shqiptarë. Në fillim të muajit maj do të nisin aplikimet për fermerët që duan të përfitojnë nga subvencionet kombëtare në bujqësi që këtë vit kapin shifrën e 16 milionë dollarëve. Ministria e...

nga AgroWeb më 2 prill 2017

Birra apo Vera, kujt i përket froni i pijes më të mirë alkolike

Froni i pijes më të mirë alkolike ka pasur gjithnjë dy kandidatë kryesorë: birrën dhe verën. Debati për secilën prej tyre ka vazhduar prej vitesh dhe gjithnjë është vërtitur tek mbiemri “e mirë”, ndonëse të dyja janë të mira. Në fund të fundit, të dyja janë subjekt ...

nga AgroWeb më 10 shtator 2017

Uthull Molle Apo Uthull Rrushi - Dallimet e Vlerave

Uthulla e mollës dhe uthulla e bardhë janë dy gjëra krejt të ndryshme. Të dyja janë mjaft të dobishme në gatim dhe për disa kura medicinale, apo përdorime vetjake nga më të ndryshmet. Ndonëse uthulla nuk është krijuar për përdorime të shumëfishta, ajo përdoret në mënyra të ...

nga AgroWeb më 11 korrik 2017

A keni dëgjuar për xhinxher turshi?

Xhenxhefili apo xhinxheri është padyshim një nga kurat më të mira popullore mjekësore që mund të përgatitet në kushtet e shtëpisë në disa mënyra. Që nga zbulimi i tij, qytetërime të shumta e kanë përdorur xhenxhefilin për të shëruar një sërë shqetësimesh shëndet&...

nga AgroWeb më 29 tetor 2016

Vera e shegës, joshja e re e kokrrave të kuqe

Përdorimet e shegës në kuzhinë janë të shumta. Por a e dinit se shega përdoret edhe për përgatitjen e verës? Shumë njerëz janë të apasionuar pas kësaj vere, sepse ka një shije fantastike. Madje, kur zbulon vlerat e panumërta të shegës dhe përmbajtjen e antioksidantëve, atëherë pë...

nga AgroWeb më 13 tetor 2016

BE në Shqipëri: Bujqësia, sektor motor për rritjen e ekonomike

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, ka kërkuar mbështetjen e fermerëve, ekspertëve, organizatave por edhe institucioneve të BE-së, për hartimin e politikave më të mira për zhvillimin e këtij sektori. Për zhvillimin e këtij sektori është mbajtur në Tiranë forumi i politikave bujqësore për mb...

nga AgroWeb më 21 korrik 2017

Një fermë e veçantë mes pallatesh në Tiranë

Sigurisht që duhej një mendje e madhe, që të dizenjonte një bllok pallatesh në Tiranë pas Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit, në afërsi të Zogut të zi, ku sheshet mes pallateve mos zaptoheshin nga parkingjet e makinave dhe hapësirat publike nga kioskat e shëmturara. Ishte pikërisht arkitekti i njohur ...

nga AgroWeb më 28 prill 2017

Si të Përgatisni Uthullën e Mollës në Shtëpi

Uthulla e mollës duhet të jetë organike, e pafiltruar dhe jo e pasterizuar. Për fat të mirë, kjo arrihet shumë lehtë dhe pa kosto të mëdha. Natyralisht, përgatitja e uthullës së mollës kërkon pak kohë, që varet në përzgjedhjen e dy metodave të mëposhtme. Artikulli i mëposhtëm i ...

nga AgroWeb më 24 gusht 2017

Hudhra e zezë, ushqimi që fal përjetësinë

Në mitologjinë aziatike, hudhra e zezë thuhej që ofronte përjetësinë. Ndoshta kjo është thjesht legjendë, por nuk ka asnjë dyshim që hudhra e zezë është e mirë për shëndetin, duke qenë se është e pasur me antioksidantë, dy herë më shumë se hudhra e zakonshme që ne ...

nga AgroWeb më 21 korrik 2017

Lëngu i Turshisë - Vlerat Direkte në Organizëm

Lëngu i turshisë është i preferuari i atyre që merren me aktivitet sportiv dhe fizik. Deri pak kohë më parë, ekspertët supozonin që lëngu i turshisë ndihmonte me ngërçet dhe dhimbjet e muskujve, por tashmë studimet kanë treguar që ata kishin të drejtë. Gjeni më poshtë nga AgroWeb.org, vlerat ...

nga AgroWeb më 10 shtator 2017

Pekmezi, Ëmbëlsuesi Më i Mirë Natyral Prej Frutave

Lëngu i ëmbël i pekmezit ka qenë pjesë e traditës shqiptare prej shekujsh. Ai është përdorur jo vetëm për t’i dhënë shije gatimeve tona, por edhe në mjekësinë popullore, duke qenë se pasuron gjakun dhe është i pasur me vitamina, minerale dhe antioksidantë. Shqipëria është nj&...

nga AgroWeb më 22 qershor 2017

Boza, vlerat dhe historia e origjinës shqiptare

Shqiptare apo produkt i Perandorisë Osmane? Cila është origjina e vërtetë e bozës? Ndoshta jo shumëkush e di, por historia e kësaj pijeje, nuk do të ishte e plotë pa përmendur Haxhi Sadikun, shqiptarin që ngriti një dyqan të famshëm të prodhimit të bozës në Stamboll në vitin 1876. Dyqani “Vefa...

nga AgroWeb më 5 prill 2016

Menaxheret e Fshehura Nën Hijen e Burrave

‘Hormonet mashkullore dhe financa e lartë nuk po shkojnë mirë bashkë. Na duhen gratë’ Ky shtë titulli i britanikes “The Guardian” në mes të krizës financiare, në vitin 2011. Shkruesi i artikullit kish vënë re se, teksa lexonte Raportin final të Departamentit të Thesarit në SHBA mbi krizën ...

nga AgroWeb më 9 shtator 2015

Ëertifikimi, kusht kyÇ për eksport në BE

Për një kilogram domate të shitur në tregun rajonal, Petrit Lika një fermer nga Fieri arrin të marrë afërsisht 0.3 Euro. Po të marrim të njëjtën sasi, pra po sërish një kilogram me po të njëjtën cilësi dhe të përpiqemi ta shesim në Europë, le të themi përshembull në Gjermani...

nga AgroWeb më 9 korrik 2015

Grante fatlume për 13 sipërmarrës agro

Fermerët merren me bujqësi nga pasioni që kanë për tokën. Jo për ta vrarë këtë thënie pak idilike, por duhet të bëhemi dhe pak realistë dhe të pranojmë se vetëm me dashuri nuk korret shumë çka. Fermerët kanë nevojë për para dhe paratë nuk rriten në pemë, ndryshe do ...

nga AgroWeb më 26 maj 2015

6,5 Milionë Euro Grant – Thirrja ende Hapur për Fermerët

Fermerët e Korçës janë ‘kampionët’ e Skemës së grantit SARED, përsa i përket aplikimeve të dorëzuara deri më tani për mundësi financimi për investimet e tyre. Thirrja është ende hapur, ndaj fermerët e zonave të tjera duhet të nxitojnë, për të kapur këtë mund&...

nga AgroWeb më 22 maj 2015

Mikrofinancimi - Zgjidhje për Fermerët

Procedura të thjeshta dhe të shpejta aplikimi, kohë e shkurtër e procesimit dhe aprovimit të kredisë si dhe kushte më fleksibël për segmentin e klientëve me të ardhura jo shumë të mëdha. Hyrje në Mikrofinancë. Burimi kryesor i financimit, veçanërisht për një sektor në rritje të ekonomis&...

nga AgroWeb më 14 maj 2015

Mikrofinancimi - Zgjidhje për Fermerët

Procedura të thjeshta dhe të shpejta aplikimi, kohë e shkurtër e procesimit dhe aprovimit të kredisë si dhe kushte më fleksibël për segmentin e klientëve me të ardhura jo shumë të mëdha. Hyrje në Mikrofinancë. Burimi kryesor i financimit, veçanërisht për një sektor në rritje të ekonomis&...