nga AgroWeb më 23 gusht 2017

Prevede Manaferre, Shija e Egër e Maleve Shqiptare

Më shumë se sa për ëmbëlsinë e tyre, prevedetë shqiptare njihen për përdorimin e tyre si shëruese të mira të shëndetit, veçanërisht ndaj të ftohtit në dimër. Prevedetë përdoren si reçel për mëngjeset por mbi të gjitha si shurupe kurative për gripin e kollën. Jan&...

nga AgroWeb më 5 gusht 2017

Ngrirja Perfekte e Frutave të Pyllit

Manaferrat dhe boronicat janë dy nga frutat e pyllit më të pasura në vlera, vitamina, antioksidantë dhe minerale. Antioksidantët janë të domosdoshëm për organizmin sepse luftojnë radikalet e lira, të cilat jo vetëm që përshpejtojnë plakjen por edhe dëmtojnë sistemin imunitar. Frutat me ngjyrë të ...

nga AgroWeb më 7 korrik 2017

Vlerat e mrekullueshme të lëngut të frutave të pyllit

Frutat e pyllit janë unike në shije dhe vlera, por bashkimi i tyre, si gjithmonë sjell fuqinë maksimale për organizmin. Nëse konsumoni boronica, luleshtrydhe, manaferra dhe boronica të kuqe, vlerat shëndetësore të tyre do të shumëfishohen në të mirën e shëndetit tuaj. Përfshirja e frutave të pyllit në ...