nga AgroWeb më 5 gusht 2017

Kivi i Thatë, Burim Hekuri dhe Kalciumi

Kivi i ëmbël dhe plot lëng mund të mos jetë gjithnjë praktik për ruajtje afatgjatë apo për konsum të thjeshtë dhe të menjëhershëm por kjo nuk do të thotë që këtë frut nuk mund ta përshtasni sipas nevojave tuaja. Nëse ju pëlqen ky frut, atëherë merrni në konsideratë ...

nga AgroWeb më 25 korrik 2017

Lëngu i Qershive të Zeza - Plot Hekur, Fuqi dhe Energji

Sipas shumë studimeve, lëng i qershive të zeza nuk është thjesht i pasur me antioksidantë, por përmban pesë herë më shumë substanca jetike krahasuar me sasinë e disa prej burimeve të tjera më të mira të antioksidantëve. Një gotë 250ml e lëngut të qershive të zeza arrin të pë...

nga AgroWeb më 11 shtator 2017

Lëngu i Fikut - Një Mrekulli në Kupë

Mënyra më e mirë për të përfituar të gjithë mirësinë e fikut është të pish lëngun që është i pasur me ushqyes të jashtëzakonshëm, që ndikojnë pozitivisht, jo vetëm në aspektin ushqimor, por edhe në atë shëndetsor. Fiku duhet të jetë patjetër pjes&...

nga AgroWeb më 17 shtator 2017

Spinaq dhe Banane - Burim Hekuri dhe Vitaminash

Spinaqi dhe bananet janë një kombinim në dukje i çuditshëm dhe që të vjen rrallë në mend. Por ngrënia e këtyre ushqimeve gjatë një vakti ofron vlera të shumëfishta. Ato përmbajnë disa ushqyes që përthithen shumë mirë nëse konsumohen së bashku. Ju mund t'i kombinoni në një ...

nga AgroWeb më 19 qershor 2017

Kombinimet ideale të mashurkave të verdha

Me rritjen e temperaturave, mashurkat e verdha nisin të mbipopullojnë tezgat e fshatarëve. Ato janë një ushqim fantastik dhe i pasur në vlera ushqimore. Një racion me mashurka të verdha përmban 31 kalori dhe një sërë ushqyesish të dobishëm për shëndetin. Karbohidrate dhe proteina Pjesa më e madhe e kalorive t&...

nga AgroWeb më 29 gusht 2017

Ushqimet që Rrisin Hekurin në Organizëm

Çfarë të vjen ndërmend kur dëgjon për hemoglobinën? Hemoglobina është një proteinë në qelizat e kuqe të gjakut, e cila transporton oksigjenin nga mushkëritë, te qelizat dhe në të gjithë trupin. Ajo është shumë e rëndësishme për funksionin e organizmit dhe mungesa e saj ...

nga AgroWeb më 30 gusht 2017

Vaj Ulliri me Speca Djegës - Pikanti Plot Vlera

Vaji me speca djegës është kombinimi ideal në pothuajse çdo gatim. Në Shqipëri, përdoret shpesh për të kompletuar shijen e bishajoreve, por jo vetëm kaq. Vaji djegës përdoret edhe në gatimet me oriz, makarona apo fruta deti. Ai është shumë i mirë edhe për kavërdisje. Në këtë ...

nga AgroWeb më 30 qershor 2017

Ushqimi Sipas Moshës - Ecje dhe Ushqime me Hekur për 40 Vjeçarët

Në këtë periudhë të jetës, shumë njerëz e marrin shëndetin e mirë për të mirëqenë dhe shpesh, anashkalojnë rëndësinë e të ngrënit shëndetshëm dhe të stërvitjes, apo edhe ecjes në natyrë. Por teksa vitet kalojnë, ushqimi i mirë dhe aktiviteti fizik i rregullt b...

nga AgroWeb më 25 shkurt 2017

Spinaqi i thatë, një risi në vlera dhe shije

Popaji ishte një nga personazhët më të dashur dhe më frymëzues në fëmijërinë e shumë prej nesh. Ai na mësonte se spinaqi të bën të fortë. Kur u rritëm mësuam se spinaqi kishte dhunti më të shumta se aq. Spinaqi është një burim i pasur i klorofilit dhe antioksidantëve, vitaminave ...

nga AgroWeb më 5 shtator 2017

Mineralet në ushqime - Cilat ju duhen dhe cilat janë të rrezikshme

Mineralet janë elementë të rëndësishëm në funksionimin e trupit të njeriut. Organizmit tonë i duhen domosdoshmërisht sasi ditore të caktuara mineralesh për të pasur një zhvillim normal. Elementët që hyjnë në përbërjen e lëndëve minerale që kanë perimet janë, kalcium, magnez...

nga AgroWeb më 15 gusht 2017

Lista e Frutave Më të Pasura me Hekur

Sa herë që flasim për ushqime të pasura me hekur, produkti i parë që na vjen ndër mend është spinaqi. Të paktën kështu ndodh me ne Shqiptarët. Por po të lexoni këtë artikull të përgatitur nga AgroWeb.org do të mësoni fakte shumë interesante mbi burimet natyrale alternative të hekurit. K&...

nga AgroWeb më 30 korrik 2016

Energji nga Stikat e Pishës

Stikat e pishës konsiderohen si farat të sofistikuara të kuzhinës mbarëbotërore. Ato përdoren në përgatitjen e ëmbëlsirave, sallatave dhe salcës së famshme Pesto. Stikat e pishës kanë qenë një burim vlerash dhe ushqim i preferuar që nga lashtësia. Grekët dhe Romakët e lashtë zakonisht i p...

nga AgroWeb më 1 gusht 2017

Si të Merrni 100% të Hekurit prej Ushqimeve

Ekzistojnë dy lloje të hekurit, njëri që përthithet shumë mirë nga trupi dhe tjetri që thithet më me vështirësi. Vetëm 2 deri 20 përqind e hekurit që gjendet në produktet me origjinë bimore ia del të shkojë nga sistemi tretës në gjak, krahasuar me  15% deri 35% e hekurit që arrin t&...

nga AgroWeb më 11 gusht 2017

Kale - Barishtja e Hekurt me Super Vlera Shëndetësore

Një proverb thotë se çdo gjethe lakrash të egra që ti konsumon, shton një qelizë në pemën tënde të jetës. Kale njihet si ushqim për të varfërit, por tani është kthyer në një trend. Shumë njerëz e konsumojnë çdo ditë gjethet e lakrave të egra për t’u ndjerë...