nga AgroWeb më 16 shtator 2017

Mjaltë dhe Hudhra - Receta e Supervlerave

Hudhra me mjaltin është një kombinim fuqiplotë që mund t’ju transformojë në një shembull të shëndetit dhe energjisë. Kjo recetë nuk të rëndon në buxhet, është e lehtë për tu përgatitur dhe mbi të gjitha, ndihmon mirëqenien tuaj. Si hudhra ashtu edhe mjalti janë përdorur ...

nga AgroWeb më 23 gusht 2017

Hudhër, Limon dhe Mjaltë - Kombinimi Ideal

Të gjithë e dimë që nuk ka një kurë të mirëfilltë ndaj të ftohtit. Të dhënat shkencore tregojnë se në botë janë mbi 200 lloje virusesh të ndryshme që lenë si pasojë ftohjen. Duke qenë se në kemi të bëjmë me shumë viruse, shpesh antibiotikët nuk kanë asnjë...

nga AgroWeb më 25 maj 2017

Uthullat Pikante me Erëza e Agrume

Uthulla është një produkt që nuk mungon në asnjë shtëpi shqiptare. Për të shumëfishuar vlerat e saj, AgroWeb.org sugjeron përzierje të shumëllojshme të uthullës të cilat mund të përgatiten lehtësisht në kushtet e shtëpisë, jo vetëm për përdorim të përgjithshëm...

nga AgroWeb më 25 gusht 2017

Hudhër Pluhur Në Kushtet e Shtëpisë

Përgatitja e hudhrës pluhur në shtëpi është një mënyrë e shkëlqyer për të qenë gjithmonë të furnizuar me këtë erëz fantastike. Pluhuri i hudhrës së freskët të vjen në ndihmë për t’i dhënë shije çdo gatimi. Përgatitja e pluhurit mund të duket...

nga AgroWeb më 24 gusht 2017

Hudhra e zezë, ushqimi që fal përjetësinë

Në mitologjinë aziatike, hudhra e zezë thuhej që ofronte përjetësinë. Ndoshta kjo është thjesht legjendë, por nuk ka asnjë dyshim që hudhra e zezë është e mirë për shëndetin, duke qenë se është e pasur me antioksidantë, dy herë më shumë se hudhra e zakonshme që ne ...

nga AgroWeb më 24 prill 2017

Produktet Natyrale Që Rregullojnë Metabolizmin

Metabolizmi është proçesi i shndërrimit te ushqimeve dhe pijeve që ne konsumojmë, në energji. Ju mund të rrisni ritmin e rënies në peshë, duke fuqizuar ritmin e metabolizmit por për të bërë këtë, duhet të konsumoni ushqime që aktivizojnë hormonet e duhura për të përshpejtuar kë...

nga AgroWeb më 5 shkurt 2017

Jo kimikate - Kurat e pastra të natyrës

Është e pamundur të klasifikosh dhimbjen më të madhe fizike. Më e fortë është dhimbja e dhëmbit, kokës, shpinës, apo muskujve? Cilado qoftë ajo, në momentin e parë që dhimbja na fillon, është instiktive që të kërkojmë ilaçin që na shpëton. Medikamente si ibuprofeni, ...