nga AgroWeb më 7 shtator 2017

Lëng Rrushi me Limon për Zemër të Fortë

Është stina e rrushit. E gjejmë në ngjyrë të bardhë, të zezë dhe të kuqe. Të tre këta lloje janë super të shijshëm. Në Shqipëri, rrushtë konsiderohen si një prej frutave më popullorë dhe më të shijshëm por edhe me vlera, sepse ato janë një burim i vitaminës A, C, ...

nga AgroWeb më 8 shtator 2017

Vlerat më të Mira të Lëngut të Qepës

A ju ka pickuar ndonjëherë bleta? Nëse po, duhet të dini që lëngu i qepës ofron lehtësim të menjëhershëm. Vuani nga pagjumësia? Pini lëng qepe për një gjumë të qetë. Jo vetëm kaq. Kombinoni lëngun e qepës me shafranin e Indisë për një lëkurë plot shkëlqim ose ...

nga AgroWeb më 7 shtator 2017

Çfarë Duhet të Bëni për një Stomak të Shëndetshëm

Sa herë që kemi dëgjuar për bakteret në stomak, në mend na kanë ardhur mendime nga më të këqijat. Lexuesit e AgroWeb.org duhet të kuptojnë se stomaku në të vërtetë ka nevojë edhe për baktere për të përpunuar ushqimin në energji. Këto baktere, të njohura si probiotikë jan&...

nga AgroWeb më 2 shtator 2017

Aloe Vera dhe Xhinxher për Shëndet të Plotë

Metabolizmi është një proçes gjatë të cilit ushqimet dhe pijet që konsumojmë kthehen në energji. Metabolizmi i dobët shkakton shumë probleme, ndaj këshillohet konsumi i disa produkteve që ndihmojnë yndyrnat të lëvizin më shpejt në sistemin tretës dhe parandalojnë përthithjen e tyre nga ...

nga AgroWeb më 10 shtator 2017

Perimet Më Ideale Për T'u Shtrydhur

Shtrydhja e perimeve është një proces që shoqërohet me shumë vlera për shëndetin, për faktin e vetëm se perimet janë të pasura me ushqyes. Disa perime janë shumë më të mira dhe më të pasura me ushqyes, fakt ky që i bën ato kandidatët e duhur për t'u servirur si lëng në krahasim ...

nga AgroWeb më 3 janar 2017

Ngjyrat Më të Freskëta të Janarit

Pasi i premtuat vetes që në vitin 2016 do të ushqeheni shëndetshëm, gjëja e parë që bën është të shkosh të psonisësh në pazar për ushqime të shëndetshme. Është e mundur që të gjeni produkte të sezonit që janë të mbushura me vitamina e që na mbajnë në form...

nga AgroWeb më 26 dhjetor 2015

Arrat magjike të festave

Festat në Shqipëri kanë dy elemente pa të cilët zor se mund t’i quash festa: gjeli i detit i pjekur në furrë dhe bakllavaja. Ne në fakt do të shtonim dhe një element të tretë, të cilin e tentojmë sa e sa herë pa na u skuqur faqja fare. Pranojeni që edhe ju kur ishit të vegjël e keni zgjatur të pakt...

nga AgroWeb më 1 dhjetor 2016

Frutat dhe Perimet Më të Freskëta të Dhjetorit

Në dhjetor duket sikur edhe ushqimet marrin ngjyra festive. Dhe nuk mund të mos mendosh për gjelin e detit të mbushur e të pjekur mirë, përsheshin karakteristik apo sallatërat e shumta që servirin amvisat shqiptare. Por dhjetori ka edhe shumë produkte të tjera, për të cilat ja vlen t’i mbushni çantat. Tani është...

nga AgroWeb më 2 nëntor 2016

Nëntori i ëmbël i frutave dhe perimeve shqiptare

A ju besohet që kemi hyrë në Nëntor? Me këtë mot gjithë diell është pak e vështirë në fakt të besosh se jemi gati në fund të vjeshtës dhe se dimri është te pragu, me ditë të ftohta e të lagështa. Vetëm ideja e një pjate supe të ngrohtë të gatuar mirë nën ...

nga AgroWeb më 26 nëntor 2016

Ushqimet Që Ngrohin Ditët e Ftohta

Kalimi nga Nëntori në Dhjetor ndikon më gjerë sesa veç tek ndryshimi i garderobës apo rritjes së faturës së energjisë elektrike që të ftoh xhepin. Ai ndikon edhe në trupin tonë, duke ulur metabolizmin dhe nivelin e energjive. Pavarësisht shtimit të urisë në ditët më të ftohta, kjo nuk do t&...