nga AgroWeb më 25 maj 2017

5 Vajrat Më të Mirë Esencialë për Stinën e Verës

Përfitoni më të mirën nga të gjitha, deri në pikën e fundit. Lavanda, Rozmarina, Çaji i Gjelbër, Kamomili dhe Limoni falë esencës së tyre të vajit çlirojnë vlera të larta, dobiprurëse. Këto janë pesë vajrat më të mirë esencialë për stinën e verës që po ...

nga AgroWeb më 13 prill 2017

Mjaltë me lavandë - Receta e lumturisë

Mjalti me lavandë është një nga ato receta që duhet provuar të paktën një herë në jetë. AgroWeb.org do të ndajë me ju sekretin e këtij kombinimi magjik, plot vlera. Duke qenë se jo gjithmonë është e mundur të provojmë mjaltë nga bletët e ushqyera me nektarin e ëmbël në ...

nga AgroWeb më 31 maj 2017

Ëajrat Bimorë me Fuqitë Më të Mëdha Shëndetësore

Çajrat bimorë janë të nevojshëm dhe të domosdoshëm për të rikthyer nivelet e energjisë dhe për të forcuar sistemin imunitar. Ajo që duhet të dini është se stomaku i mirëpret pijet bimore edhe gjatë motit të ngrohtë. Çajrat janë për stomakun njësoj siç janë kë...

nga AgroWeb më 15 qershor 2017

Mrekullitë Medicinale Që Duhet t'i Rrisni Në Shtëpi

Edhe pse modest, një ballkon ose kopsht me bimë mjekësore është një mrekulli e vogël e natyrës. Një mrekulli aq e vogël, saqë mund ta krijosh dhe te cepi i dritares, apo në ndonjë qoshkë të oborrit. Këto shtatë super bimë do t’ju shërojnë nga i ftohti, gripi, inflamacione, prerje të ...

nga AgroWeb më 11 gusht 2017

Rizbuloni Bimën Mjekësore Më të Lashtë Shqiptare

Më do, s’më do. Më do, s’më do. Më do. S’më do. Po mirë s’më do, po pij një filxhan çaj të qetësohem. Ngjason, por nuk është as lule margarita, e as një luledele. Shumë e përdorin për të shpëlarë flokët bjondë. Të tjerët si çajin e ...