nga AgroWeb më 26 korrik 2017

Pukë - Zbulohet Kërpudha e Rrallë e Përjetësisë

Zbulimi i një kërpudhe të rrallë, të quajtur ‘kërpudha e përjetësisë’ në pyjet e dendura të Iballës, ka kthyer të gjithë vëmendjen drejt Pukës. Kërpudha Reishi është një nga varietetet lokale të kërpudhave, që rritet në natyrën e virgjër të maleve t&...

nga AgroWeb më 12 korrik 2017

Si të Pastroni Siç Duhet Perimet dhe Frutat

Lexuesit e AgroWeb.org janë të mirëinformuar për rëndësinë e të ngrënit ushqime të pastra e pa kimikate. Tani që tregjet janë të mbushura me fruta dhe perime nga më të larmishmet, dëshira për t’i konsumuar menjëherë të vjen natyrshëm. AgroWeb.org do t’ju tregojë për disa ...

nga AgroWeb më 16 qershor 2017

Perimet e Bardha dhe Lidhja Direkte me Mirëqënien e Organizmit

Disa ekspertë deklarojnë se perimet me ngjyrë janë të mira për shëndetin. Megjithatë, shumë konsumatorë kanë harruar ekzistencën e perimeve të bardha, të cilat kanë po aq vlera ushqyese sa ato me ngjyrë të errët. Sipas të dhënave të AgroWeb.org, lulelakra, qepët, kërpudhat, hudhra ...

nga AgroWeb më 19 prill 2017

Kërpudhat e Thata të Veriut të Shqipërisë

Kërpudhat i gjeni në çdo market, krahas produkteve ushqimore të freskëta, por ato nuk janë as frut as perime. Pavarësisht kësaj, vlerat e kërpudhave janë të mëdha, jo vetëm në aspektin ushqimor. Kërpudhat zakonisht konsumohen të freskëta, por a e dinit se edhe kërpudhat e thata janë një zgjedhje ...

nga AgroWeb më 14 tetor 2016

Kërpudhat nga Mali i Zi rezultojnë radioaktive në Itali

Autoritetet italiane të kontrollit doganor në datën 13 Tetor 2016 kanë bllokuar një sasi të papërcaktuar kërpudhash nga Mali i Zi pasi nga analizat e kryera rezulton se janë me nivel shumë të lartë radioaktiviteti. Kërpudhat e freskëta nga Mali i Zi sipas Portalit të Sistemit të Alarmit Europian kapin nivele alarmante...

nga AgroWeb më 18 maj 2016

Kërpudhat - Vlerat dhe Surprizat e Produkteve të Pyllit

Kërpudhat janë një nga ushqimet më të mira që mund të gjesh në frigoriferin e një dashamirësi të kuzhinës. Kërpudhat mund t’i gatuash në supë, mund t’i fusësh në oriz ose makarona. Kërpudhat janë të vetmet ushqime joshtazore që kanë shijet e mishit. Në botë ekzistojn...

nga AgroWeb më 25 gusht 2017

3 000 Euro kilogrami - Gjueti ilegale për tartufin shqiptar

Rreth 3.000 Euro për një kilogram kërpudha. Duket një çmenduri dhe në fakt është, por tartufi e ka piacën e lartë. Aq sa në Itali dhe Francë, gjuetarët e tartufit i stërvisin qentë e llojit Lagotto Romagnolo që të nuhasin kërpudhën më të shtrenjtë në botë. Në Shqipëri...