nga AgroWeb më 14 shtator 2017

Supa e Artë e Kungullit - Një Formulë Plot Shije dhe Pasion

Cilado qoftë koha e vitit - kungulli është një perime krejt e mrekullueshme dhe për më tepër është baza e një supe krejt shijeplotë me të cilën mund të krenoheni në kuzhinë. Një recetë e famshme për supën e kungullit Përbërësit: 2 kunguj mesatarë, 2 qepë, 2 lugë ...

nga AgroWeb më 14 shtator 2017

Letra e Aluminit dhe Rreziku që Vjen nga Kuzhina

Letra e aluminit nuk mungon asnjëherë në rafttet e kuzhinës. Këtë letër shkëlqyese e përdorim për të mbështjellë çdo gjë që gjejmë në kuzhinë. Por a është e sigurt për një përdorim kaq masiv? AgroWeb.org ka përgjigjen e duhur të bazuar në mjaft studime dhe kë...

nga AgroWeb më 22 maj 2017

Shtetrrethim në Kuzhinë dhe Rregullat e Arta të Ushqimit

Kuzhina dhe frigoriferi janë vendet ku kënaqim nepset dhe ekzagjerimet tona ushqimore. Ushqimi është një pjesë vitale e jetës njerëzore. Ne marrim kalori dhe djegia e tyre na furnizon me energji. Ju mund t'i drejtoheni kuzhinës tuaj gjatë ditës për rreth 5-6 vaktesh të vogla, por është më mirë të që...

nga AgroWeb më 29 qershor 2017

Hudhra e njomë e freskët e tokës shqiptare

Hudhra e njomë është pjesë e pandashme e traditës shqiptare. Ajo kërkohet nga të gjithë konsumatorët që në gatimet e tyre duan të kenë shijen unike që e bën gjellën të plotë. Hudhra e njomë mblidhet përpara pjekjes përfundimtare. Ajo gjendet kudo dhe del e para në çdo treg, ...