nga AgroWeb më 27 korrik 2017

Glikoja e Mrekullueshëm e Pjeprit Në Kushtet e Shtëpisë

Pjepri është nga ato fruta të cilave e ke të pamundur t'u rezistosh, sidomos gjatë stinës së verës. Ashtu si momentet e bukura verore, edhe pjepri është e vështirë të ruhet për stinën e ftohtë të dimrit. Megjithatë, me disa rekomandime të AgroWeb.org do të mësoni se si ta shfrytëzoni mir...

nga AgroWeb më 6 prill 2017

5 karbohidratet më të shëndetshme për të qenë në formë

Karbohidratet jo vetëm që plotësojnë shijen, por janë të domosdoshëm për funksionin normal të organizmin. Ato furnizojnë qelizat me glukozë dhe si rrjedhojë truri dhe muskujt janë më energjikë. Megjithatë, gjërat nuk janë aq të thjeshta. Karbohidratet ndahen në dy kategori: të rafinuara dhe t&...

nga AgroWeb më 4 qershor 2017

Lëngu i Pjeprit - Shija dhe Vlerat e Një Freskie Verore

Pjepri me tulin e tij plot nuanca verore është shumë i shijshëm dhe i rekomanduar në këtë stinë. Frutin mund ta shijoni të plotë, ta përzieni me fruta ose perime ose të shtrydhni lëngun dhe të përfitoni një sasi të jashtëzakonshme vitaminash dhe mineralesh. Këta muaj janë pa dyshim koha më e ...