nga AgroWeb më 11 shtator 2017

Çerealet - Cilat Bëjnë Mirë dhe Cilat Bëjnë Dëm

Pjesa më e madhe e problemit qëndron në mënyrën se si çerealet, pra drithërat e përpunuar, janë prodhuar. Për t'i kthyer drithërat në formën e tyre përfundimtare, përdoret një proces industrial. Drithërat copëtohen, përzihen, përzihen me ujë, dhe më pas përpunohen me nxehtësi ...

nga AgroWeb më 7 shtator 2017

Substanca e Rrezikshme Që Duhet Shmangur Gjatë Pjekjes dhe Skuqjes

Preferoni bukën e thekur fort deri sa nxihet? Ju pëlqejnë cepat e djegur të picave dhe ia merrni edhe atyre që i lënë mënjanë? Lexoni shkurt rreshtat e mëposhtëm të sjella nga AgroWeb.org pasi po rrezikoni të dëmtoni fort organizmin dhe shëndetin tuaj. Buka e thekur fort deri në nxirje, cepat e djegur të picave e...

nga AgroWeb më 26 gusht 2017

Vjosa Drejt Shuarjes! Në Rrezik Lumi i Fundit i Egër në Europë

Vjosa në jug të Shqipërisë është një nga lumenjtë e fundit të egër të Evropës. Ky lumë është thelbësor për vazhdimësinë e mijëra gjallesave të ndryshme. Megjithatë, vala e fundit ballkanase për ndërtimin e hidrocentraleve përbën një kërcënim të madh ...

nga AgroWeb më 18 korrik 2017

Evropa Vijon Ndalimin e Rreptë të Produkteve Serbe

Vendet e Bashkimit Europian po refuzojnë masivisht eksportet serbe të fruta-perimeve dhe jo vetëm. Nga analizat laboratorike të shumë shteteve të BE rezulton se prodhimet serbe kanë prezencë me nivel tejet të lartë pesticideve, si edhe paraqesin baktere, viruse helmuese. Sipas këtyre analizave laboratorike të konsultuara nga AgroWeb.org, ...

nga AgroWeb më 14 qershor 2017

Rreziqet që Vijnë nga Akulloret e Vjetëruara

Helmimi është rreziku kryesor që vjen nga një akullore e paketuar keq dhe e vjetëruar, ose e sezonit të shkuar. Duhet të dini që data e skadencës nuk duhet të jetë informacioni i vetëm që mund t’ju mjaftojë për të vendosur nëse një akullore është e sigurt për t’u ngrënë ...

nga AgroWeb më 10 gusht 2017

Disa Produkte Helmuese që Sjellin Rrezik për Shëndetin

Toksinat në produktet e kujdesit vetjak Ndoshta është e vështirë për një konsumator të njohë të gjithë përbërësit e produkteve të higjenës personale. Për shembull, llaku i flokëve dhe açetoni i thonjve përmbajnë phthalate, që shkakton probleme me vëmendjen dhe i shpërqendron f...

nga AgroWeb më 10 maj 2017

Sllovakia Shkatërron Mollët Serbe me Pesticide

Autoritetet zyrtare të Sllovakisë kanë njoftuar publikisht të gjitha vendet e Bashkimit Europian që pas analizave të hollësishme, se një sasi e madhe mollësh me origjinë nga Serbia rezultojne me prani të lartë pesticidesh shumë të rrezikshme. Në datën 4 Maj 2017, zyrtarët sllovake të kontrollit doganor kan&...

nga AgroWeb më 27 prill 2017

Taksa për Pijet e Gazuara Plot Sheqer - Po Shqipëria?

'Po ndodh një Revolucion i Ushqimit. Kjo është një fitore për fëmijët”. Këto ishin fjalët e shefit të famshëm britanik të kuzhinës, Jamie Oliver, inisiator i fushatës sensibilizuese, pas lajmit të papritur të qeverisë britanike për të vendosur një taksë të sheqerit për pijet ...

nga AgroWeb më 3 maj 2017

Ëaji Shqiptar i Malit në Librin e Kuq të specieve të rrezikuara

Shqipëria përballet me nivelin më të lartë të humbjes së bimësisë së rrallë në Evropë. Një raport i PNUD-it mbi Menaxhimin e Ekosistemit në Basenin e Liqenit të Prespës tregon se çaji shqiptar i malit (Sideritis Raeseri) është një nga bimët më të rrezikuara në Shqipë...

nga AgroWeb më 30 janar 2017

Greqia kap kikirikë nga Kina me rekord aflatoksine

Autoritetet Greke kanë bllokuar një ngarkesë me kikirikë nga Kina, e cila përmban rekordin historik të aflatoksinës. Më 27 Janar 2017, Inspektoriati Shtetëror i Kontrollit të Cilësisë së Produkteve të Greqisë ka njoftuar të gjitha vendet e Bashkimit Evropian se ngarkesa me kikirikë përmbantë 20 herë...

nga AgroWeb më 11 janar 2017

Moti i Acartë - Rrezik për Blegtorinë Malore

Një tjetër problem i vështirë që paraqet situata me borë dhe ngrica këto ditë është dhe ajo e mbrojtjes dhe ushqyerjes së bagëtive të imta dhe gjedhit, sidomos në hapësirën malore të vendit. Zonat rurale të malësisë, pothuajse janë të izoluara nga bora dhe mjetet e transportit nuk mund t&...

nga AgroWeb më 14 korrik 2017

Vajrat më të dëmshëm vegjetalë që dëmtojnë organizmin

Vajrat vegjetalë ju bëjnë dëm. Kjo është e vërteta. Nëse i shmangni këto vajra nga ushqimi juaj, do të ndërmerrni hapa domethënës në përmirësimin e shëndetit tuaj. Për fat të keq, kjo këshillë nënkupton të hiqni dorë nga gjithçka që skuqet me këto vajra, edhe nga...

nga AgroWeb më 16 dhjetor 2016

Plazhe shkëmbore në bregdetin ranor të Adriatikut

Bregdeti i Adriatikut përmendet si një nga zonat me ndryshimin më të lartë të relievit. A të kujtohen plazhet e gjera,hapësirat e pafundme me rërë dhe pyjet e pishave? Pas viteve 90, rëra u përdor për ndërtime, ndërsa pishat i hapën vend godinave të panumërta. Vetëm gjatë 20 viteve të fundit, ...

nga AgroWeb më 23 maj 2017

GjithÇka Me Vlerë Nga Vaji i Qeparisit

Vaji esencial i qiparisit mblidhet nga lëvorja e pemës së qiparisit që mban emrin botanik Cupressaceae. Qiparisi është një nga pemët më të pasura me vaj esencial, i cili përdoret gjerësisht për të kuruar dhe shëruar një sërë problemesh, që kanë të bëjnë me qarkullimin e gjakut. Shum&...

nga AgroWeb më 17 tetor 2016

Lodrat me lëndë të rrezikshme - Shqipëria s‘ka laborator kontrolli

Si një komponent thelbësor në zhvillimin e fëmijëve, lodrat që ata përdorin janë një aktivitet intensiv, që shoqëron rritjen e tyre. Pra përdorimi i tyre, kontribon në zhvillimin njohës, social dhe emocional të fëmijës. Prodhimi, importi dhe tregtimi i lodrave, që jo rrallë fallsifikohen, kopjohen apo p&...

nga AgroWeb më 13 qershor 2017

Rrezik - Shurupi i Misrit Minon Organizmin

Shurupi i misrit është ëmbëlsuesi më i lirë në treg dhe gjendet në një pafundësi produktesh. Shurupi i misrit me përmbajtje të lartë fruktoze është një produkt ushqimor industrial dhe nuk i ngjan aspak substancave natyrale. Ky shurup merret nga misri nëpërmjet një proçesi shumë sekret që...

nga AgroWeb më 1 tetor 2016

Tym në Adoleshencë - Mos Imitoni Italianët

Mesatarisht 5-9 përqind e gjimnazistëve shqiptarë tymosin cigare e duhan, çka do të thotë se mijëra të rinj vënë shëndetin e tyre në rrezik, duke u ekspozuar ndaj sëmundjeve të parakohshme. Realiteti i hidhur i shkollave në ditët e sotme është se, duhanpirja nga nxënësit është ende shum...

nga AgroWeb më 21 korrik 2017

Pse Duhet Shmangur Konsumi i Vajit të Palmës

Vaji i palmës prodhohet nga fruti i pemës së palmës, e cila rritet në plantacione masive në vende tropikale. Në temperaturë dhome, vaji i palmës ngjason me formën e gjalpit të butë dhe përdoret gjerësisht për të zëvendësuar vetë gjalpin në një mori produktesh brumi të pjekura, qofshin k&...

nga AgroWeb më 3 qershor 2017

E Vërteta Tronditëse e Vajit Vegjetal

Shumë njerëz mendojnë që vaji vegjetal është i shëndetshëm. E vërteta është që ky vaj është i keq, jo vetëm për shëndetin tënd, por edhe për mjedisin. E megjithatë konsumi mbarë botëror i këtij vaji është në nivelet maksimale. Çfarë është vaji ...

nga AgroWeb më 18 korrik 2017

Të Bardhat Që Na Vrasin Çdo Ditë

Keni dëgjuar ndonjëherë për pluhurat e bardhë që ju vrasin? Po flasim për sheqerin dhe kripën, dy përbërësit ushqimorë që mund të jenë si një minë me sahat për shëndetin tonë, duke shkaktuar varësi pasi çlirojnë dopaminën, që lidhet me kënaqësinë e trurit, &...