nga AgroWeb më 29 gusht 2017

Rrëshira e Pishës Për Shëndetin e Gjakut dhe Zemrës

Mjekësia popullore shqiptare është një thesar në traditën e vlerave kurative për shëndetin. Mençuria në përdorimin e qindra bimëve medicinale në funksion të përmirësimit të shëndetit apo shërimit të tij prej shekujsh ka ndihmuar në jetëgjatësinë e njerëzve. Një nga p...

nga AgroWeb më 22 gusht 2017

Lëngu i Artë i Boronicave të Alpeve Shqiptare

Boronicat janë frutat që shijojnë fronin e lavdisë falë vlerave të shumta shëndetsore. Sot mund të gjeni shumë boronica të freskëta të treg. Disa i preferojnë të freskëta, disa synojnë të shijojnë lëngun e tyre si një alternativë e mirë përfitimesh shëndetësore. Në t&...

nga AgroWeb më 14 gusht 2017

Lëngu i Dafinës - Bekimi i Perëndive për Shëndetin

Që në lashtësi, besohej se Perënditë kishin derdhur një lumë bekimesh mbi dafinën duke e bërë atë mbretëreshën e shëndetit të mirë. Lëngu i dafinave është padyshim një tonik i mrekullueshëm dhe i pakrahasueshëm me një ndikim të fortë në stomak, kyçe dhe muskuj. ...

nga AgroWeb më 4 shtator 2017

Ushqimet Armike të Zemrës

Dëshironi ta mbani zemrën të shëndetshme për shumë vite me rradhë? Siç e dini, rruga drejt zemrës fillon nga stomaku, ndaj duhet të tregoni mjaft kujdes ndaj disa ushqimeve. Bëhet fjalë për ushqime që duhet t’i konsumoni rrallë ose më e mira, t’i zëvëndësoni me alternativa më të ...

nga AgroWeb më 30 gusht 2017

Lëngu i Gjetheve të Manaferrës për Zemër dhe Kocka të Forta

Manaferrat shqiptare janë ndër frutat më të preferuara të stinës së verës. Në vendin tonë, shumica e manaferrave mblidhen në natyrë, por së fundmi falë kërkesës së lartë të tregjeve të huaja, janë ngritur një sërë fermash bujqësore që kultivojnë manaferra. ...

nga AgroWeb më 28 gusht 2017

Çaji i Ftohtë Bimor- Freskia e Ditëve të Nxehta

Çaji i ftohtë luan një rol të rëndësishëm përtej freskisë që ofron. Ai largon stresin dhe përcjell minerale nga më interesantet dhe mirëbërëse për organizmin. Pas ujit, çaji është një ndër pijet më të konsumuara në botë. Në fakt, kjo ka shumë kuptim, ç...

nga AgroWeb më 29 qershor 2017

Qershizat Shqiptare plot Vlera

Domatet e vogla (qershizë) gjenden në çdo cep të Shqipërisë. Tregjet ofrojnë produkte të importuara por edhe vendase. Shumë prej fermerëve shqiptarë e kanë për zemër kultivimin e kësaj domate të ëmbël të preferuar prej konsumatorëve. Domatet e vogla përmbajnë një sërë ...

nga AgroWeb më 3 qershor 2017

Duaje zemrën tënde! Sekreti i shëndetit të mirë

Sëmundjet kardiovaskulare janë më të rrezikshmet që i kanosen njeriut dhe ushqimi luan një rol të rëndësishëm në parandalimin e shfaqjes së tyre. Të dhënat e AgroWeb.org tregojnë se zemra ka nevojë për stërvitje dhe ushqyes të dobishëm. Dhjetëvjeçari i fundit ka treguar një ...

nga AgroWeb më 13 shtator 2017

Ushqimet me Magnez, Jetësore për Zemër të Fortë

Pamjaftueshmëria e magnezit është një problem i madh që ndodh shumë shpesh, veçanërisht nëse ushqimi juaj nuk përmban burime të këtij minerali që për fatin tonë të mirë gjendet në sasi të mëdha në ushqimet me bazë bimore. Nëse nuk jeni duke marrë doza të mjaftueshme t&...

nga AgroWeb më 30 qershor 2017

Gjethet e Kungullit Plot Minerale Jetësore

Gjethet e kungullit janë të ngrënshme madje shumë të shijshme. Në shumë vende të botës, gjethet e kungullit janë pjesë e dietës së përditshme. Shija e tyre është e ngjashme me shpargun, brokolin dhe spinaqin. Duke qenë se këto gjethe janë një burim i mirë ushqimor, ato konsumohen gjër&...