nga AgroWeb më 12 qershor 2017

Vlerat befasuese shëndetësore të birrës

A e dinit se birra ka vlera kundër kancerit? Kështu pretendojnë shkencëtarët sipas të cilëve birra ul rrezikun e shfaqjes së sëmundjeve kardiovaskulare, rrit dendësinë e kockave, parandalon shfaqjen e sklerozës apo sëmundjeve koronare, ndihmon sistemin tretës, parandalon plakjen, trajton diabetin, gurët në tëmth, ...

nga AgroWeb më 7 gusht 2017

Përtej Hidratimit - Vlerat e Mëdha të Kastravecave

Kastravecat (Lat.Cucumis sativus) i përkasin të njëjtës familje botanike ku bën pjesë pjepri, shalqini, kungulli, kungulleshkat dhe të gjithë kultivarët e tyre. Prodhimi tregtar i kastravecëve ndahet në dy lloje: kastraveca për konsum të freskët dhe kastraveca për turshi. Kastravecat e freskët janë më të...

nga AgroWeb më 30 gusht 2017

Funksionet Shëndetësore të Çajit të Ftohtë të Nenexhikut

Çaji i nenexhikut është i shijshëm dhe freskues. Ai përmirëson shëndetin në disa mënyra, duke ia nisur me tretjen, uljen e dhimbjeve, eliminimin e inflamacionit, qetësimit të trupit dhe trurit, heqjen e erës së keqe të gojës, ndihmës në rënien në peshë dhe forcimit të sistemit imunitar. Ky &...

nga AgroWeb më 2 shtator 2017

Vlerat e Fuqishme të Çajit Shqiptar të Malit

Çaji shqiptar i malit përftohet nga gjethet e bimës së varietetit Sideritis Raeseri. Ky çaj bimor i maleve të Shqipërisë është konsumuar prej shekujsh falë vlerave të tij shëndetësore. Çaji i malit i varietetit bimor Sideritis Raeseri është natyralisht pa kafeinë. Ai bëhet nga gjethet, lulet dhe ...

nga AgroWeb më 10 maj 2017

Ullinjtë e Zinj Për Shëndet Afatgjatë

Ullinjtë e zinj janë shumë të pasur me hekur dhe jo të gjithë e dimë sa i rëndësishëm është ky mineral për shëndetin e njeriut. Hekuri është ai që u jep fuqi qelizave të kuqe të gjakut të përçojnë oksigjenin në mbarë organizmin. Nëse trupi ka sasi të vogla t&...