nga AgroWeb më 12 shtator 2017

Si të Pastroni Enët e Gjakut? Lista e Famshme e Produkteve Natyrale

Enët e bllokuara të gjakut janë arsyeja kryesore për shumë probleme të rrezikshme të zemrës. Arterioskleroza cilësohet si sëmundja gjatë të cilës muret e enëve të gjakut, si arteriet, ngurtësohen dhe bllokohen. Arterioskleroza cilësohet fatkeqësisht vdekjeprurëse. Kjo është arsyeja pse ë...

nga AgroWeb më 8 maj 2017

Farat e Susamit - Të Voglat Plot Mirësi dhe Shëndet

Hapu Susam! Kjo ishte thirrja e famshme e Ali Babës tek përrallat magjepsëse të 1001 netëve. Aftësitë e susamit në realitet ndoshta nuk mund të hapin dyert drejt thesareve, por vlerat e tij janë vërtet magjike për njerëzit. Farat e susamit janë një burim i shkëlqyer i bakrit, magnezit, manganit, kalciumit, hekurit, ...