nga AgroWeb më 18 korrik 2017

Kakaoja - Vlerat e Ëmbla të Pluhurit të Hidhur

Vlerat shëndetësore të kakaos përfshijnë lehtësim nga një sërë problemesh shëndetësore, siç janë tensioni i lartë i gjakut, kolesteroli, obeziteti, konstipacioni, diabeti, azma bronkiale,sindroma e lodhjes kronike dhe një sërë sëmundjesh nervore. Kakaoja është plot vlera kur bëhet fjalë...

nga AgroWeb më 9 shtator 2017

Mbani tensionin e gjakut nën kontroll me këto kura natyrale

Nëse vuani ose jeni diagnostikuar me tension të lartë, është e natyrshme të ndiheni të shqetësuar për medikamentet që duhet të merrni për uljen e tij. Stili i jetesës luan padyshim një rol të rëndësishëm në trajtimin e tensionit të gjakut. Studimet e AgroWeb.org tregojnë se nëse mbani ...

nga AgroWeb më 30 qershor 2017

Mustaqet e Misrit Shqiptar - Më të Kërkuarat nga Italia dhe Gjermania

Qytetërime të ndryshme i kanë përdorur mustaqet e misrit që në lashtësi, sepse kanë besuar fort se këto fije të holla, në dukje të rëndomta, kanë aftësi të mëdha shëruese. Edhe Shqipëria ka qenë pjesë e këtyre qytetërimeve me nuhatje të mirë ndaj produkteve të veç...

nga AgroWeb më 19 prill 2017

Vaji Esencial i Portokallit Që Rikthen Humorin

E mbani mend aromën që shpërthen ndërsa qëroni një portokall? Kjo agrume plot vlera, njihet për aftësinë që ka në rikthimin e humorit, stimulimin e sistemit imunitar, luftimin e baktereve dhe në pastrimin e gjithë organizmit. Por vaji esencial i portokallit bën më shumë se kaq! Me një vend të bekuar nga ...

nga AgroWeb më 2 shtator 2017

Vlerat e Fuqishme të Çajit Shqiptar të Malit

Çaji shqiptar i malit përftohet nga gjethet e bimës së varietetit Sideritis Raeseri. Ky çaj bimor i maleve të Shqipërisë është konsumuar prej shekujsh falë vlerave të tij shëndetësore. Çaji i malit i varietetit bimor Sideritis Raeseri është natyralisht pa kafeinë. Ai bëhet nga gjethet, lulet dhe ...

nga AgroWeb më 17 korrik 2017

Bresa, Vlerat Unike të Lakrës Rradhiqe të Kuqe

Në Shqipëri e njohim si Bresa dhe në rajone të ndryshme të vendit njihet edhe si çikore e kuqe, kore, rëkore, parkalidhe, radhiqe e kuqe, një perime që i përket familjes botanike të Asteraceae me emërtimin botanik Cichorium intybus. Ka një shije karakteristike pikante dhe të hidhur, e cila zbutet pas gatimit. Rradhiqja e kuqe ...