nga AgroWeb më 8 shtator 2017

Vlerat më të Mira të Lëngut të Qepës

A ju ka pickuar ndonjëherë bleta? Nëse po, duhet të dini që lëngu i qepës ofron lehtësim të menjëhershëm. Vuani nga pagjumësia? Pini lëng qepe për një gjumë të qetë. Jo vetëm kaq. Kombinoni lëngun e qepës me shafranin e Indisë për një lëkurë plot shkëlqim ose ...

nga AgroWeb më 17 maj 2017

Rrepat dhe lajkatarja- një oaz vlerash

Rrepat ofrojnë një kurë tradicionale popullore për sinozitin dhe në përgjithësi për të gjitha çrregullimet e sistemit të frymëmarrjes, duke nisur që nga rrjedhjet e hundëve, bronshiti dhe problemet me fytin. Recetat që përfshijnë rrepat janë të shumta. Në shumë prej tyre, rrepat grihen holl&...

nga AgroWeb më 19 prill 2017

Vaji Esencial i Portokallit Që Rikthen Humorin

E mbani mend aromën që shpërthen ndërsa qëroni një portokall? Kjo agrume plot vlera, njihet për aftësinë që ka në rikthimin e humorit, stimulimin e sistemit imunitar, luftimin e baktereve dhe në pastrimin e gjithë organizmit. Por vaji esencial i portokallit bën më shumë se kaq! Me një vend të bekuar nga ...

nga AgroWeb më 22 gusht 2017

Përdorimet Mrekullibërëse të Kulumbrisë Shqiptare

Kulumbria është një frut i të njëjtës familjes botanike ku bën pjesë edhe kumbulla. Lulet dhe frutat e bimës së egër të kulumbrisë përdoren në mjekësinë popullore. Këto fruta kanë vlera të shumta dhe i bëjnë mirë stomakut dhe gjakut. Gjithashtu ato janë të pasura me ...

nga AgroWeb më 8 gusht 2017

Hikrra, një ushqim i mrekullueshëm dhe i nënvlerësuar

Po të pyesësh çdo student rus që studion jashtë vendit, mbi produktin e vetëm që do të merrnin nga shtëpia, është e sigurt që përgjigjia që do të marrësh është: hikrra. Nëse vizitoni dyqanet me specialitete Ruse, të cilat i gjen në çdo kryeqytet Evropian (sidomos në ato vende ku ...

nga AgroWeb më 21 korrik 2017

Lëngu i Turshisë - Vlerat Direkte në Organizëm

Lëngu i turshisë është i preferuari i atyre që merren me aktivitet sportiv dhe fizik. Deri pak kohë më parë, ekspertët supozonin që lëngu i turshisë ndihmonte me ngërçet dhe dhimbjet e muskujve, por tashmë studimet kanë treguar që ata kishin të drejtë. Gjeni më poshtë nga AgroWeb.org, vlerat ...