nga AgroWeb më 23 maj 2017

Si ta rrisni trumzën në kushtet e shtëpisë

Trumza është një bimë me shumë përdorime. Janë plot 50 varietete të kësaj bime që përdoren në gatim dhe për zbukurim. Aroma e saj kompleton shijen e çdo gatimi. Llojet e trumzës Trumza që përdoret në kuzhinë njihet si Trumza Angleze. Kërcenjtë e saj janë të mbushura me lule t&...

nga AgroWeb më 21 prill 2017

Probleme me Kollën dhe Frymëmarrjen në Pranverë? Zbuloni Zgjidhjet Natyrale

Me uljen e ndjeshme të temperaturave, organizmi ynë nis betejën e ashpër me kollën, rrufën dhe problemet e rrugëve të frymëmarrjes. Kolla nuk duhet anashkaluar asnjëherë sepse jo vetëm që prish stilin e jetës, por shkakton dëme fizike dhe shëndetësore. Më poshtë do të gjeni disa kura të ...

nga AgroWeb më 11 mars 2017

Si të krijoni kopshtin e erëzave dhe barishteve në shtëpi

Barishtet nuk konsiderohen vetëm si përbërësi kryesor i gatimeve të përditshme, por ato janë të rëndësishme në mjekësinë popullore, terapitë aromatike dhe për gjithkënd që kërkon të zbatojë një stil të shëndetshëm jetese. Pasja e një kopshti në ditët e sotme duket...

nga AgroWeb më 20 dhjetor 2016

Sekretet e Trumzës - Barishtja që ngjall zili

Tufat e gjelbra të trumzës të rreshtuara mes barishteve të tjera janë nga më tërheqëset për syrin, por mbi të gjitha vlerësohen si magnet natyral i vlerave mirëbërëse për organizmin e njeriut. E freskët apo e thatë, trumza mbetet një nga dhuratat më të spikatura të natyrës dhe AgroWeb po ...