nga AgroWeb më 14 shtator 2017

Pro Shëndetit. Çfarë Vlerash Nuk Duhen Humbur?

Ka shumë mënyra si kungulli mund të përfshihet në ushqimin tuaj, që nisin nga sallatat dhe mbarojnë tek reçelrat dhe ëmbëlsirat me këtë perime të vjeshtës. Përdorimi i kungujve është i mirë për zemrën pasi fibra, kaliumi dhe përmbajtja e vitaminës C në kungull mbështesin ...

nga AgroWeb më 23 gusht 2017

INSTAT: Shqipëria me Çmimet më të Larta për Ushqimet në Europë

Ndonëse jemi një nga shtetet me të ardhurat më të ulëta për frymë, Shqipëria rezulton të jetë një nga vendet me çmimet më të larta të ushqimeve në Europë, ku zërin kryesor e zënë fruta-perimeve. Sipas të dhënave zyrtare të INSTAT, rritja e Indeksit të Harmonizuar të...

nga AgroWeb më 22 gusht 2017

Alarm i KLSH - Në Shqipëri Nuk Garantohet Siguria Ushqimore

Shëndeti i konsumatorëve shqiptarë është i rrezikuar seriozisht për shkak të mungesës së garancisë së sigurisë ushqimore në vend. Kontrolli i Lartë i Shtetit ka konstatuar zyrtarisht se Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nuk arrin të garantojë sigurinë ushqimore në vend. Sipas KLSH, nga ky auditim, u ...

nga AgroWeb më 18 gusht 2017

Qumështi i Gjirit Ushqen Dashurinë për Perimet

Qumështi i gjirit është ushquesi absolut për shëndetin e fëmijëve. E nëse ju nëna, do donit që fëmijët tuaj të ushqeheshin shëndetshëm gjatë gjithë jetës së tyre përmes frutave dhe perimeve, përpiquni vetë që gjatë kohës së gji dhënies të konsumoni sa më ...

nga AgroWeb më 28 gusht 2017

Helmimi nga Ushqimi - Si ta Parandaloni

Rastet e helmimit nga ushqimi, veçanërisht gjatë verës, janë shumë të shpeshta. Helmimi nga ushqimi është më i përhapur gjatë stinës së nxehtë, sepse temperaturat e larta favorizojnë shumimin e mikroorganizmave, pra mikrobeve. Helmimi shkaktohet nga ushqimi i kontaminuar nga bakteret siç janë ...

nga AgroWeb më 30 gusht 2017

Ushqimet për Formimin e Kolagjenit në Organizëm

Kolagjeni është një nga proteinat që e gjen me tepricë në trupin e njeriut, kocka, muskuj, lëkurë dhe tendina. Kolagjeni është një proteinë e fortë, e patretshme dhe fibroze që përbën një të tretën të proteinave në organizëm. Molekulat janë të ndërlidhura me njëra ...

nga AgroWeb më 8 gusht 2017

Rrushtë e Tharë në Diell, Ëmbëlsia e Natyrës

Rrushi i tharë në diell është një ushqim natyral i shijshëm që është pjesë e shumë recetave të ndryshme. Këto kokrra të ëmbla mund të përgatiten mjaft lehtë. Rrushi i thatë ofron shumë ushqyes të rëndësishëm dhe ngrënia e tij ofron shumë vlera shëndetsore. Rrushi ...

nga AgroWeb më 5 gusht 2017

Vlerat Shëndetsore, Qepa Kundër Preshit

Qepa dhe preshi janë dy ushqime të shëndetshme me pak kalori që kombinohen mjaft mirë së bashku në supa, gatime të pjekura e të ziera. Të dyja këto perime ofrojnë pak proteinë ndaj duhen kombinuar me perime të tjera me shumë proteinë për të garantuar një ushqyerje të balancuar e të shë...

nga AgroWeb më 4 shtator 2017

Ushqimet Armike të Zemrës

Dëshironi ta mbani zemrën të shëndetshme për shumë vite me rradhë? Siç e dini, rruga drejt zemrës fillon nga stomaku, ndaj duhet të tregoni mjaft kujdes ndaj disa ushqimeve. Bëhet fjalë për ushqime që duhet t’i konsumoni rrallë ose më e mira, t’i zëvëndësoni me alternativa më të ...

nga AgroWeb më 11 gusht 2017

Arrat e Njoma, Ushqimi i Jetëgjatësisë

Momentet e fëmijërisë të kaluara tek gjyshja ose të afërmit në fshat mbeten më mbresëlënëset. Pjesë e këtyre momenteve janë padyshim pemët. E mbani mend shijen e mrekullueshme të arrave të njoma dhe gjurmët e lagështa që na linin nëpër gishta? Kujtimet mund të fashiten por shija e ...

nga AgroWeb më 26 korrik 2017

Patatja Turshi - Një Recetë Unike Shqiptare

Shqipëra është një vend me prodhim dhe konsum të lartë të patateve. Në mënyrat e shumta të gatimit të saj, dallon një metodë unike, ajo e patateve turshi. Kryesisht traditë e fshatrave të Pogradecit. Banorët e Mokrës përdorin shumë misrin për bukën tradicionale, perimet dhe në veç...

nga AgroWeb më 28 korrik 2017

Ushqimet Që Prishen Më Shpejt në Verë

Vera është periudha më e mirë për të shijuar fruta dhe perime të freskëta të stinës, por gjatë kësaj kohe, ushqimet kanë tendencën të bëhen një vatër bakteresh që shumëfishohen shpejt dhe shkaktojnë një sërë helmesh. Moti i ngrohtë i prish ushqimet dhe ju detyron t’i ...

nga AgroWeb më 25 korrik 2017

Vera, Dueli i Ushqimeve të Duhura Dhe të Gabuara

Temperaturat e nxehta të verës janë dërrmuese në shumë aspekte. Ushqimi është një prej tyre. Vala e të nxehtit ka tendencën të mundë oreksin dhe të shkaktojë një parehati të vazhdueshme. Ekspertët e AgroWeb.org kanë përgatitur një listë me ushqime që ju ndihmojnë ta pë...

nga AgroWeb më 24 korrik 2017

Ushqimet Kuruese Kundër Dhimbjeve të Kokës

Keni vazhdimisht dhimbje koke dhe nuk dini si ta zgjidhni këtë problem? Ka shumë produkte natyrale për të parandaluar dhe lehtësuar dhimbjet e kokës. Është mirë të dihet se ushqimi merr një rol të rëndësishëm, madje edhe për sa i përket parandalimit. Disa ushqime mund të ndihmojnë, veçan&...

nga AgroWeb më 28 korrik 2017

Si të Dalloni Peshkun e Freskët

Peshku duhet të jetë i freskët. Kjo është një nevojë e panegociueshme për çdo konsumator. Cilësia e një ushqimi, siç është peshku ka nevojë për konfirmim të dyfishtë – në dyqan e në shtëpi, përpara se ta gatuani. A e dini se çfarë arome apo çfarë ...

nga AgroWeb më 21 korrik 2017

Siguria ushqimore si prioritet - Sa është e mundur?

Të gjendur përpara informacioneve të shumëllojhsme, produkteve të shumëllojshme, mallrave të importuara pa cilësi, konsumatorët shqiptarë kanë si kryefjalë të përditshme sigurinë apo më saktë, pasigurinë ushqimore. Në artikujt e vazhdueshëm të AgroWeb.org ka trajtuar gjerësisht ç&...

nga AgroWeb më 19 korrik 2017

Skandali i Racizmit Ushqimor në Evropë - Po Shqipëria?

Akuza të forta për racizëm ushqimor trondisin marrëdhëniet tregtare mes vendeve të Bashkimit Evropian, njofton AgroWeb.org. Ditën e sotme, Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico deklaroi se është koha që sllovakët të kenë të drejtën për të njëjtën cilësi të ushqimit sikurse evropianët ...

nga AgroWeb më 17 korrik 2017

Glikoja e Shalqinit - Si ta Përgatisni në Shtëpi

Shqipëria është e njohur për glikotë e saj të mrekullueshme me fruta, por edhe me perime si patëllxhani apo edhe domatet, por ajo që pëlqehet veçanërisht, jo vetëm nga shqiptarët, por edhe nga të huajt është reçeli apo glikoja e shalqinit. Glikoja u ofrohet miqve me të hyrë në shtëpi dhe &...

nga AgroWeb më 17 korrik 2017

Ushqim Cilësor për Fëmijët në Tregun Shqiptar

Kur vjen puna tek fëmijët, dëshira për t’i ushqyer ata sa më shëndetshëm na drejton gjithmonë tek produktet e markave më të mira. Po sa të kujdesshëm jemi ne në përzgjedhjen e tyre? Sa të sigurta janë ushqimet që blejmë për fëmijët tanë? A janë produkte të certifikuara? A ...

nga AgroWeb më 12 korrik 2017

Shqipëria, Shënjestër e Lehtë e Enëve të Porcelanit Plot Helm

Plumbi dhe kadmiumi janë dy metale të rënda toksike ndikimi i të cilave në organizmin e njeriut është i rrezikshëm për çdo moshë. Këto dy substanca janë veçanërisht të dëmshme për fëmijët, femrat shtatzënë dhe bebet. Plumbi dhe kadmiumi kanë tendencën të akumulohen n&...

nga AgroWeb më 30 qershor 2017

Ushqime Të Shëndetshme Për Mbi 70 Vjeçarët

Kur arrini në moshën 70, apo mbi këtë moshë, nevojat tuaja ushqimore nuk ndryshojnë domosdoshmërisht. Ndonëse gjithçka varet nga shëndeti juaj, por oreksi nuk ndryshon shumë. Mungesa e urisë apo dëshirës për të përgatitur një vakt nënkupton një ushqyerje problematike. Ushqyerja e mirë ...

nga AgroWeb më 18 korrik 2017

Kaktusi, Perimja me Vlera të Habitshme

Vlerat shëndetsore të kaktusit të ngrënshëm janë të shumëanshme dhe përfshijnë mbrojtjen e zemrës, përmirësimin e shëndetit të lëkurës, rregullimin dhe përmirësimin e tretjes, forcimin e sistemit imunitar, rregullimin e aktivitetit metabolik, formimin e kockave, kurimin e pagjumësisë dhe ...

nga AgroWeb më 29 qershor 2017

Fakte të Rëndësishme për Sigurinë Ushqimore

Problemet shëndetsore që shkaktohen nga ushqimet prekin shumicën e njerëzve në botë dhe në Shqipëri duke vënë në pah rëndësinë e garancisë së sigurisë së ushqimit që ne konsumojmë. Konsumatorët kanë nevojë për siguri që ushqimi që ata konsumojnë nuk është...

nga AgroWeb më 4 shtator 2017

Produktet Më të Pasura me Vitaminën e Shëndetit

Vitamina C është e domosdoshme për t’i dhënë fuqi sistemit imunitar dhe për të mbajtur larg kollën e padëshiruar dhe problemet e tjera. Për çudi, portokallet nuk kryesojnë në listën e ushqimeve apo edhe frutave të pasura me vitaminë C. Vitamina C njihet për vlerat unike. Ajo i mban kapilarët e ...

nga AgroWeb më 16 qershor 2017

Gabimet Që Bëni Gjatë Ushqyerjes Pa Gluten

Numri i njerëzve që kanë zgjedhur të ushqehen pa gluten është trefishuar nga viti 2009 deri në vitin 2016, thonë studimet e kohëve të fundit. Por ama, sipas tyre, gjatë të njëjtës periudhë, numri i njerëzve të diagnostikuar me sëmundjet celiake, pra që kanë nevojë për këtë ushim...

nga AgroWeb më 1 qershor 2017

Ëmbëlsia Perfekte e Qershive të Bardha

Janë në ngjyrë të verdhë, të gërshetuar me të kuqen dhe me një shije të ëmbël që të pushton shqisat. Këto kokrra ndjellëse janë delikate si brenda ashtu edhe jashtë, ndaj mos hezitoni të shijoni disa prej tyre gjatë kësaj kohe të shkurtër që zbukurojnë tezgat e fshatarë...

nga AgroWeb më 26 maj 2017

Lexoni Etiketat - Informohuni Mbi Ëfarë Konsumoni

Ndryshimi i stilit tradicional të të ushqyerit në Shqipëri dhe përdorimi i ushqimeve të shpejta, po bëhen gjithnjë e më të dukshme. Ky ushqim i shpejtë mund të jetë edhe i shijshëm, por aspak i shëndetshëm. Sipas të dhënave të AgroWeb.org, studimet më të fundit kanë treguar që ...

nga AgroWeb më 25 gusht 2017

Ushqimet e Pasura me Kalium - Mburoja e Zemrës

Nëse jeni në kërkim të një ushqimi të pasur me kalium, me siguri banania është zgjedhja juaj e parë, e ndoshta e vetmja. Por për fat të mirë, ushqimet e pasura me kalium janë të larmishme dhe të shumta. Përse kemi nevojë pë kalium Kaliumi është një elektrolit që na ndihmon të që...

nga AgroWeb më 14 shtator 2017

Letra e Aluminit dhe Rreziku që Vjen nga Kuzhina

Letra e aluminit nuk mungon asnjëherë në rafttet e kuzhinës. Këtë letër shkëlqyese e përdorim për të mbështjellë çdo gjë që gjejmë në kuzhinë. Por a është e sigurt për një përdorim kaq masiv? AgroWeb.org ka përgjigjen e duhur të bazuar në mjaft studime dhe kë...

nga AgroWeb më 22 maj 2017

Shtetrrethim në Kuzhinë dhe Rregullat e Arta të Ushqimit

Kuzhina dhe frigoriferi janë vendet ku kënaqim nepset dhe ekzagjerimet tona ushqimore. Ushqimi është një pjesë vitale e jetës njerëzore. Ne marrim kalori dhe djegia e tyre na furnizon me energji. Ju mund t'i drejtoheni kuzhinës tuaj gjatë ditës për rreth 5-6 vaktesh të vogla, por është më mirë të që...