nga AgroWeb më 25 gusht 2017

Ushqimet e Pasura me Kalium - Mburoja e Zemrës

Nëse jeni në kërkim të një ushqimi të pasur me kalium, me siguri banania është zgjedhja juaj e parë, e ndoshta e vetmja. Por për fat të mirë, ushqimet e pasura me kalium janë të larmishme dhe të shumta. Përse kemi nevojë pë kalium Kaliumi është një elektrolit që na ndihmon të që...

nga AgroWeb më 16 qershor 2017

Perimet e Bardha dhe Lidhja Direkte me Mirëqënien e Organizmit

Disa ekspertë deklarojnë se perimet me ngjyrë janë të mira për shëndetin. Megjithatë, shumë konsumatorë kanë harruar ekzistencën e perimeve të bardha, të cilat kanë po aq vlera ushqyese sa ato me ngjyrë të errët. Sipas të dhënave të AgroWeb.org, lulelakra, qepët, kërpudhat, hudhra ...