nga AgroWeb më 8 shtator 2017

Sa Rrezik ka Gjalpi për Organizmin dhe Shëndetin

Gjalpi përmban 49 për qind yndyrna të ngopura, por nuk përmban yndyrë të rafinuar si trans-yndyrnat që janë më të dëmshme se yndyra e ngopur, të cilat janë të pranishme tek margarinat e llojeve të ndryshme. Trans-yndyrnat janë shumë më të dëmshme se yndyrnat e ngopura. Problemi, atëherë, ...

nga AgroWeb më 25 maj 2017

Hetime Zyrtare për Produktet e Bulmetit me Vaj Palme në Shqipëri

Nisin hetimet zyrtare për praninë e vajit të palmës në produktet e bulmetit në Shqipëri. Bazuar në shqetësimin e ngritur nga emisioni investigativ Fiks Fare në Top Channel, mbi praninë e vajit të Palmës në produkte bulmeti, ku në etiketat e produkteve të mara si mostra, nuk është e deklaruar pë...

nga AgroWeb më 21 korrik 2017

Pse Duhet Shmangur Konsumi i Vajit të Palmës

Vaji i palmës prodhohet nga fruti i pemës së palmës, e cila rritet në plantacione masive në vende tropikale. Në temperaturë dhome, vaji i palmës ngjason me formën e gjalpit të butë dhe përdoret gjerësisht për të zëvendësuar vetë gjalpin në një mori produktesh brumi të pjekura, qofshin k&...

nga AgroWeb më 5 maj 2016

GjithÇka që nuk dini për Vajin e Palmës

Psonisja është një lloj meditimi për mua, sidomos kur bëhet fjalë për “shëtitjen” mes rafteve të supermarketit duke lexuar përbërësit e produkteve. Fatkeqësisht ekziston edhe ana tjetër e medaljes kur fillon të ndihesh keq duke mësuar se çfarë përbërësish kanë ushqimet që...