nga AgroWeb më 28 gusht 2017

7 Vlerat Fantastike të Vajit të Xhenxhefilit

Vaji i ullirit i pasuruar me xhenxhefil ëshrë një kurë ideale kundër inflamacionit. Ai të ngroh, largon dhimbjet dhe përdoret për masazhe që përcjellin nxehtësinë e nevojshme dhe lehtëson sinozitin. Vlerat e vajit të xhenxhefilit të freskët do t’i lexoni më poshtë në këtë artikull të...

nga AgroWeb më 31 gusht 2017

Borzilok Në Vaj Ulliri - Freskia Mesdhetare e Shëndetit

Vaji me aromë borziloku nuk duhet të mungojë në kuzhinën tuaj. Ky vaj do t’i japë shije, aromë dhe gjallëri sallatave, marinimeve dhe salcave që do të gatuani. Ky vaj është shumë i shijshëm edhe për të lyer bukën e sapo dalë nga furra, një kombinim i spikatur në kuzhinën shqiptare dhe at&...

nga AgroWeb më 18 shtator 2017

Ekstra i Virgjër për të huajt, shqiptarët ngopen me ullinj tavoline

Shqipëria është një vend me potenciale të mëdha për kultivimin e ullirit, për vetë kushtet klimatiko – tokësore shumë të përshtatshme. Sipas kërkimeve të AgroWeb.org, pavarësisht rritjes së investimeve si në shtimin e sipërfaqeve të mbjella dhe në industrinë përpunuese, ritmet e...

nga AgroWeb më 9 shtator 2017

Mënyra Mesdhetare e Jetëgjatësisë së Shqiptarëve

Specialistët e jetesës thonë që është e lehtë: Ushqehuni më shumë si një Mesdhetar. Po! Prindërit tuaj kishin shumë të drejtë kur iu ndiqnin nga mbrapa me pjatë në dorë për të ngrënë gjellën me zarzavate. Ushqyerja mesdhetare mbështetet shumë tek fruta perimet, arrorët me ...

nga AgroWeb më 1 maj 2017

Si të Përgatisni Salcën Perfekte të Ullirit në Shtëpi

Ulliri është padyshim një nga dhuratat më të çmuara të natyrës dhe Shqipëria është me fat për cilësinë e ullinjve. Në të gjitha format dhe nënproduktet e tij, ulliri është pjesë e tryezave tona çdo ditë të vitit. Nëse dëshironi një recetë të re që ...

nga AgroWeb më 14 korrik 2017

Si të kombinosh Vajin e Ullirit me Erëzat dhe Barishtet

Vaji i ullirit i përzier me erëza dhe barishte të ndryshme është fantastik për t'u përdorur, jo vetëm në sallata apo makarona, por edhe për t'u shijuar me bukën e preferuar, sidomos kur në kujtimet e secilit konsumator shqiptar buka e lyer me vaj ulliri zë një vend të veçantë. Këto përzierje të ...

nga AgroWeb më 15 prill 2017

Siguroni Jetëgjatësinë e Vajit Cilësor të Ullirit

Në ka një produkt që nuk duhet të mungojë kurrë në kuzhinë, ai është vaji i ullirit ekstra i virgjër. Përdorimet e tij në gatimet tona të preferuara janë të panumërta, aq sa furnizimi me këtë vaj nuk është kurrë i tepruar. Gjithnjë sugjerohet që në kuzhinë të kesh ...

nga AgroWeb më 24 qershor 2017

Vaji i ullirit 100 herë më i shëndetshëm se ai vegjetal

 Kur dëgjon termin ‘vaj vegjetal’ mendon se bëhet fjalë për një zgjedhje të shëndetshme për gatimin dhe përgatitjen e ushqimeve. Për fat të keq, ndonëse ky vaj është në dukje i përshtatshëm për gatime në temperatura të larta, vaji vegjetal është shumë larg të t&...

nga AgroWeb më 12 qershor 2017

Vaj Ulliri me Limon - Receta Mrekullibërëse Mesdhetare

Kur zgjoheni në mëngjes, a ndiheni të lodhur dhe pa energji? Nëse përgjigjia është po, atëherë jeni në vendin e duhur për të zbuluar se si të nisni ditën me më shumë gjallëri. Sekreti qëndron tek këto dy ushqime fanastike. Mjafton të shtrydhni një limon dhe ta përzieni me një lugë...

nga AgroWeb më 4 nëntor 2016

Fundjavë në Qeparo me shijen e Vajit të Ullirit Shqiptar

Këtë fundjavë, në datat 5 dhe 6 nëntor 2016, USAID/Albania dhe AAC - Lushnja organizojnë panairin “Qeparo 2016”, ku do të keni mundësinë të merrni pjesë në aktivitetet e ndryshme të planifikuara. Qëllimi kryesor është zgjerimi i njohurive për zbatimin e praktikave të mira në procesin e ...

nga AgroWeb më 5 maj 2017

Si të Gjeni Vajin Cilësor të Ullirit në Shqipëri

Vjeshta është koha e vjeljes së ullirit dhe e përpunimit të vajit të mrekullueshëm të florinjtë që del prej kokrrave të gjelbra. Të gjendur mes dhjetra alternativash dhe markash në markete, shqiptarët që duan një vaj cilësor, ose zgjedhin më të shtrenjtin ose më së shumti e blejnë direkt ...

nga AgroWeb më 15 gusht 2017

Vlerat Unike të Vajit Ekstra të Virgjër të Ullirit

Vaji ekstra i virgjër është një nga yndyrnat e pakta super të shëndetshme. Ky vaj, pjesë e dietës së famshme Mesdhetare është më i preferuari i njerëzve më të shëndetshëm në botë. Proçesi i përgatitjes së vajit ekstra të virgjër është jashtëzakonisht i thjesht&...

nga AgroWeb më 7 shkurt 2017

Të vërtetat e vajit të ullirit në Shqipëri - Si ta testoni vajin Ekstra të Virgjër

Duhet të ndjesh aromën e fortë të ullirit të freskët, një hidhësi interesante në gojë e një djegësi pikante në grykë. Ky është, thënë thjesht, një vaj ulliri Ektra i Virgjër. Nëse do t’i vinim numra për nga niveli i fortësisë së aromës dhe shijes, aroma e frutit n...

nga AgroWeb më 10 dhjetor 2016

Vlerat e Arta të Vajit të Ullirit Shqiptar

A e dini cila është diferenca mes një prodhuesi vaji ulliri dhe një prodhuesi vaji ulliri ekstra të virgjër? Një punë ekstra. Për të prodhuar vaj ekstra të virgjër një ullishtar i mirë e çon ullirin çdo natë në mulli. Në këtë mënyrë prodhohet vaj më i mirë me ngjyrë...

nga AgroWeb më 13 qershor 2016

Panairi i Vajit të Ullirit Shqiptar | 17 qershor 2016

Të premten, datë 17 qershor, USAID, Bashkia e Tiranës, Shoqata e Vajit të Ullirit Shqiptar dhe AAC-Lushnja do të organizojnë një Panair për Vajin e Ullirit Shqiptar! Panairi do të jetë i hapur për publikun nga ora 10:00-20:00, në sheshin "Vëllezërit Frashëri", në Tiranë. Do të marrin pjesë, ...

nga AgroWeb më 7 korrik 2017

Dueti i Përkryer i Vajit të Ullirit dhe Argjinares

E kemi thënë edhe më parë se Argjinarja është një perime fisnike e një klasi të lartë. Bima gjembaçe e argjinares është cituar prej kohësh si “Mbretëresha e Perimeve”. Në fakt, bimës së argjinares i nevojitet thjesht një copë tokë e vogël që të rritet e të lul&...

nga AgroWeb më 25 maj 2017

Floriri Origjinal i Shqipërisë

Vaji i ullirit, është padyshim protagonisti i ushqimit tonë mesdhetar, që i jep jetë e shije çdo pjate; që nga sallata, tek makaronat apo prodhimet e detit. Praktikisht dy pika vaj në çdo ushqim, bëjnë mrekullinë. Fatmirësisht Shqipëria hyn tek vendet e pasura me ullinj. Antikiteti i ullinjve në Shqipëri ësht...

nga AgroWeb më 29 mars 2016

Mashtrimet në industrinë e prodhimit të vajit të ullirit

Për shekuj me rradhë, vaji i freskët i ullirit ka qenë një domosdoshmëri, jo vetëm si ushqim, por edhe si ilaç dhe aleat i bukurisë. Kërkimi për vajin më të mirë të ullirit, sidomos atë ekstra të virgjër, është kthyer në një gjueti të mirëfilltë. Kohët kanë ...

nga AgroWeb më 14 nëntor 2015

Momenti i Artë i Vajit të Ullirit

Mbase disa prej jush edhe mund ta dinë se Nëntori është muaji më i përshtatshëm për vjeljen e ullirit për vaj në Shqipëri. Por, a e dini cila është diferenca mes një prodhuesi vaji ulliri dhe një prodhuesi vaji ulliri ekstra të virgjër? Një punë ekstra. Për të prodhuar vaj ekstra të virgj&...