nga AgroWeb më 28 korrik 2017

Lulet e Magjishme që i Rezistojnë Thatësisë në Verë

Vera është një stinë shpërthyese dhe dorëlëshuar në bukuri. Bujaria e saj derdhet me hijeshi nëpër kopshtet dhe vazot tona. Lulet kokëulur të pranverës si lule vjollca janë delikate dhe shumë tërheqëse, por vera u jep jetë dhe gjallëri shumë luleve të tjera të cilat sjellin gëzim p&...

nga AgroWeb më 28 gusht 2017

Frutat me Bërthamë, të Çmuarat e Verës

Stina e frutave me bërthamë zgjat nga Qershori deri në Shtator, që do të thotë se jemi në mes të stinës së artë. Në përgjithësi, termi i frutit me bërthamë tregon një frut, pjesë e familjes së trëndafilit, tuli i të cilit rrethon një bërthamë të përmasave të ...

nga AgroWeb më 28 korrik 2017

Ushqimet Që Prishen Më Shpejt në Verë

Vera është periudha më e mirë për të shijuar fruta dhe perime të freskëta të stinës, por gjatë kësaj kohe, ushqimet kanë tendencën të bëhen një vatër bakteresh që shumëfishohen shpejt dhe shkaktojnë një sërë helmesh. Moti i ngrohtë i prish ushqimet dhe ju detyron t’i ...

nga AgroWeb më 17 shtator 2017

Fistikët, Arrorët Më Specialë për Shëndetin

Fistikët ofrojnë një sërë të mirash. Ata janë ndër të paktët arrorë që përmbajnë shumicën dërrmuese të ushqyesve më të rëndësishëm për shëndetin e plotë të njeriut. Mbrojnë shëndetin e zemrës. Konsumimi i fistikëve e mban zemrën të shë...

nga AgroWeb më 30 gusht 2017

Frutat Fantastike Për Zemër Plot Shëndet

Shumë fruta natyrale mund të ndihmojnë për ta mbajtur zemrën më të shëndetshme. Disa ndihmojnë në uljen e tensionit të gjakut. Të tjerët mbajnë kolesterolin në nivelet e duhura të organizmit. AgroWeb.org ju këshillon t'i shtoni këto fruta në shportën e përzgjedhjeve tuaja. Pjepri Vitamina C ...

nga AgroWeb më 16 maj 2017

Manat e Freskëta - Rregullueset e Gjakut në Pranverë

Mani i njohur ndryshe edhe me emrin dialektor dudi ka përdorim të gjerë në mjekësinë popullore ku përdoren frutat dhe gjethet. Frutat e manit konsumohen të freskëta, ato janë freskuese dhe të shëndetshme. Manat përmbajnë rreth 9 për qind sheqer, acide organike, taninë, kripëra të ndryshme...

nga AgroWeb më 13 maj 2017

Finoku, bima fine e pranverës

Finoku është një bimë që bën pjesë në familjen e karrotës. Ajo shpesh klasifikohet si një barishte dhe perime në të njëjtën kohë. Rrjedhimisht finoku mund të përdoret në mënyra të ndryshme. Finoku është një bimë aromatike, me një aromë që të sjell ndë...

nga AgroWeb më 27 prill 2017

Rusia bllokon importin e verës nga Mali i Zi

Shërbimi Federal për Mbikqyrjen e Mbrojtjes së të Drejtave të Konsumatorit dhe Mirëqenies në Rusi njoftoi të martën datë 25 Prill 2017 se ka ndaluar importin e verës nga kompania Plantaze, prodhuesi më i madh i verës në Malin e Zi. Autoritetet ruse njoftuan se ndalimi i importeve u bë për shkak të mospë...

nga AgroWeb më 10 prill 2017

Hudhrat e Njoma Si Mrekulli Pranverore

Hudhrat e njoma paralajmërojnë ardhjen e pranverës. Prania e tyre në tregjet e fruta-perimeve tregon se stinët e ngrohta po afrojnë. Nga marsi në maj, kjo është periudha e tyre. E ndërsa shumë prej nesh stepen për konsumin, duke menduar aromën jo fort të këndshme, studiuesit i rekomandojnë për shkak të ...

nga AgroWeb më 2 prill 2017

Birra apo Vera, kujt i përket froni i pijes më të mirë alkolike

Froni i pijes më të mirë alkolike ka pasur gjithnjë dy kandidatë kryesorë: birrën dhe verën. Debati për secilën prej tyre ka vazhduar prej vitesh dhe gjithnjë është vërtitur tek mbiemri “e mirë”, ndonëse të dyja janë të mira. Në fund të fundit, të dyja janë subjekt ...

nga AgroWeb më 2 prill 2017

Dhuratat Më Bujare të Pranverës

Zymtësisë së ditëve të stinës së shkuar i ka ardhur fundi. Pranvera me hiret e saj ka mbërritur, e bashkë me të po lulëzojnë dhuratat më bujare të tokës. Që nga mesi i Marsit deri në fillim të Qershorit, toka transformohet në një skenë përrallore shumëngjyrëshe dhe plot arom&...

nga AgroWeb më 22 prill 2017

Aloe Vera dhe Hudhra - Dy Numra Një për Jetën

Aloe vera, hudhra dhe çaji jeshil, janë përbërësit më popullorë të kurave më të famshme mjekësore bimore, citon AgroWeb.org një studim të ri të publikuar në Universitetin RMIT në Australi. Studiuesit mbikqyrën mijëra persona dhe përdorimet e 24 kurave mjekësore bimore më të zakonshme. ...

nga AgroWeb më 14 korrik 2017

Mrekullitë e Përdorimeve të Aloe Verës

Një prej përdorimeve më të fuqishme të Aloe Vera është si vaj esencial me veti të shkëlqyera për organizmin. Gjethet e kësaj bime dhe xheli në veçanti ofrojnë pjesën madhore të të gjithë vlerave ushqyese. Këto dy pjesë të bimës përdoren zakonisht për përgatitjen e kë...

nga AgroWeb më 30 prill 2017

Llojet Më të Mira të Aloe Verës

Ajo njihet si bima e përjetësisë dhe simbol i parajsës. Vlerat e Aloe Verës janë të mrekullueshme dhe me siguri lexuesit e AgroWeb.org janë të mirëinformuar. Këtë bimë të mrekullueshme mund ta kultivoni edhe në shtëpinë tuaj dhe ta keni gati për urgjenca si gërvishtje, çarje apo djegie. A e dinit se nga bima e Aloe...

nga AgroWeb më 31 dhjetor 2016

Tryeza e Vitit të Ri - Kombinimi i Verës me Gatimet Tradicionale

Të dyzuar se çfarë vere të blini për të shoqëruar pjatat tradicionale të Vitit të ri? Entela Cenko, someljere, menaxhere dhe eksperte e ngritjes dhe ristrukturimit te restoranteve na ka dhënë disa ide mjaft interesante për kombinimin e ushqimeve tradicionale në darkën e fundvitit me verën që nuk mungon në asnj&...

nga AgroWeb më 22 dhjetor 2016

Muajt e Bujqësisë - Panariti: Produktet shqiptare konkurojnë në tregjet ndërkombëtare me cilësi

Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave, zhvilloi sot “Festivalin e Verës Shqiptare”, aktivitet ky në kuadër të Muajve të Bujqësisë dhe që i dedikohet promovimit të produkteve shqiptare, raporton Agjensia Telegrafike e Lajmeve ATSH. Në këtë aktivitet, mori pjesë ministri i Bujq&...

nga AgroWeb më 5 nëntor 2016

Si të bësh Verë Luleshtrydhesh vetë në shtëpi

Një libër, një gotë verë, kohë e bukur dhe muzika e preferuar. Kjo është formula e një dite të mirë. Një verë e mirë, sjell paqe edhe në shpirtrat më të trazuar. Ndërsa një verë luleshtrydheje bën më shumë se aq. Le të zbulojmë së bashku sekretet e këtij lë...

nga AgroWeb më 29 tetor 2016

Vera e shegës, joshja e re e kokrrave të kuqe

Përdorimet e shegës në kuzhinë janë të shumta. Por a e dinit se shega përdoret edhe për përgatitjen e verës? Shumë njerëz janë të apasionuar pas kësaj vere, sepse ka një shije fantastike. Madje, kur zbulon vlerat e panumërta të shegës dhe përmbajtjen e antioksidantëve, atëherë pë...

nga AgroWeb më 11 tetor 2016

Vera e ngrohtë - Pija e lumturisë

Tani që i kemi thënë lamtumirë ditëve me temperatura të larta, mund të gjejmë ngushëllim tek vera e ngrohtë, pija që dalëngadalë ngroh jo vetëm trupin, por edhe shpirtin. Po, është e vërtetë që nuk duhet të abuzojmë me alkolin, por vera e nxehtë nuk mund të përfshihet në k&...

nga AgroWeb më 24 korrik 2016

15 Këshilla Bio për një Verë të Shëndetshme

Vera ka ardhur! Tani jemi më shumë të frymëzuar për të udhëtuar dhe kaluar kohë me miqtë. Tani, shumë prej nesh e dëgjojnë thirrjen magjike të detit në brigjet e Adriatikut apo të Jonit, ndërkohë që ka disa të tjerë që shijojnë freskinë e maleve shqiptare. Lexoni më poshtë ...

nga AgroWeb më 3 maj 2017

Lista AgroWeb - Më të Freskëtat e Majit

Guida e perimeve dhe frutave të sezonit Çdo frut apo perim ka momentin e tij të mbretërimit në sezon. Disa mbretërojnë më gjatë për gati gjysmën e vitit dhe të tjerë e mbajnë fronin vetëm për një muaj. Por në çdo rast, kur flasim për frutat e majit nënkuptojmë më shumë arom&...

nga AgroWeb më 14 mars 2017

14 Mars - Zgjohen Zanat e Pranverës

Në lashtësi, sipas Kalendarit Julian, marsi ishte muaji i parë i vitit. Në Evropë, kalendari Julian u zbatua derisa në vend të tij u vendos Kalendari Gregorian në vitin 1582. Por, në gjuhën e sotme shqipe ruhen ende gjurmë të kalendarit Julian. Pra, nëse viti kalendarik fillon me marsin, ka kuptim që muaji i shtatë të...

nga AgroWeb më 12 dhjetor 2015

Verëtaria 2015 - ‘‘Zotët‘‘ qenë bujarë

Shkak për të pritur kaq gjatë për të sjellë lajme nga verëtaria për vitin 2015, bëhet një fjalë e ditëve fundit të gushtit e presidentes së federatës italiane të vreshtarëve të pavarur, që kishte për qëllim frenimimin e çfarëdo lajmi mbi vjeljen e këtij viti derisa të ...

nga AgroWeb më 8 tetor 2015

Si të zgjidhni verën më të mirë

Vera është për shpirtin, ajo që uji është për trupin. E kush nuk e shijon një gotë verë të mirë, qoftë kjo një e kuqe Kabërnet, një Tokai apo një e bardhë Riesling. Por, që ta shijosh verën deri në gllënjkën e fundit duhet ta njohësh mirë atë, që nga ngjyra, shija...