nga AgroWeb më 26 korrik 2017

Vlerat Magjike Për Shëndetin të Gjetheve të Arrave

Shqipëria njihet botërisht si pjesë bazike e vendorigjinës së pemës së arrës, e cila mbetet një nga prodhimet natyrale më të famshme të territoreve shqiptare. Rrethet me numrin më të madh të rrënjëve (mbi 10 000 rrënjë ), janë Tropoja, Dibra, Librazhdi, Puka, Korça, Pogradeci, ndërsa ...

nga AgroWeb më 26 korrik 2017

Rakia e Rigonit, Tradita e Rrallë Përmetare

Rakia e rigonit është një nga pijet më unike dhe më të lashta të zonës së Përmetit në jug të Shqipërisë. Kjo pije përgatitet nga rigoni i bardhë që rritet në këtë zonë. Rakia e rigonit kërkon shumë kohë përgatitjeje, por mbetet një nga suveniret më të kë...

nga AgroWeb më 16 maj 2017

Manat e Freskëta - Rregullueset e Gjakut në Pranverë

Mani i njohur ndryshe edhe me emrin dialektor dudi ka përdorim të gjerë në mjekësinë popullore ku përdoren frutat dhe gjethet. Frutat e manit konsumohen të freskëta, ato janë freskuese dhe të shëndetshme. Manat përmbajnë rreth 9 për qind sheqer, acide organike, taninë, kripëra të ndryshme...

nga AgroWeb më 14 korrik 2017

Metodat e Mira Për Tharjen e Frutave në Shtëpi

Koha është shumë e mirë për të tharë frutat me duart e tua në shtëpi. Gjithashtu edhe kjo periudhë sjell disa produkte që më vonë do të mungojnë në treg. Qëllimi i tharjes është krijimi i frutave dhe perimeve të thata, të cilat mund të ruhen në temperaturë ambjenti për disa ...

nga AgroWeb më 5 korrik 2017

Reçeli i bredhit, ëmbëlsira e freskët e natyrës

Pyjet janë një thesar i mirëfilltë me ajër të pastër për mushkëritë. Aroma e pemëve dhe ngjyra e tyre ofrojnë qetësi dhe paqe. Nëse dëshironi të provoni shijen e pyjeve, atëherë receta e AgroWeb.org është e përshtatshme për ju. Bredhat dhe pishat zbukurohen me boçet karakteristike...

nga AgroWeb më 3 dhjetor 2016

Omega 3 - Kampioni Natyral i Shëndetit

Acidet yndyrore Omega 3 luftojnë inflamacionin, mbajnë nën kontroll mpiksjen e gjakut, ulin tensionin e gjakut dhe trigliceridet. Ato konsiderohen si një kampion i vërtetë mes acideve yndyrore të pranishme në produktet e natyrës. Vlerat e Omega 3 për organizmin Yndyrnat në gjak (trigliceridet). Acidet yndyrore Omega 3 ulin nivelet e larta t&...

nga AgroWeb më 16 prill 2017

Fistikët, Arrorët Magnetikë dhe Vetitë Unike

Një pemë fistiku kërkon 10 deri në 12 vjet të prodhojë kokrrat e para, por fatmirësisht këto arrorë nuk janë sezonalë dhe mund t’i gjejmë gjatë gjithë vitit. Fistikun e gjejmë në disa lloje, me ose pa lëvozhgë, të ëmbëlsuar ose të kriposur. Lëvozhga e mbron fistikun nga dë...

nga AgroWeb më 30 qershor 2017

Gjethet e Kungullit Plot Minerale Jetësore

Gjethet e kungullit janë të ngrënshme madje shumë të shijshme. Në shumë vende të botës, gjethet e kungullit janë pjesë e dietës së përditshme. Shija e tyre është e ngjashme me shpargun, brokolin dhe spinaqin. Duke qenë se këto gjethe janë një burim i mirë ushqimor, ato konsumohen gjër&...

nga AgroWeb më 24 prill 2017

Degëzat e Bredhit - Lëngu i VeÇantë i Natyrës

Halat e freskëta të bredhit lëshojnë një lëng të lehtë me shije të ngjashme me atë të limonit, ndërsa ato të bredhit të vjetër do të lëshojnë një lëng më të fortë, paksa më të hidhur dhe të plotë. AgroWeb.org këshillon që zgjedhja më e mirë &...

nga AgroWeb më 23 gusht 2017

Qepët e Njoma - Vlera të Forta dhe Plot Freski

Qepët e njoma nuk duhet të mungojnë në tryezë, sidomos kur ato janë të stinës. Këto perime jo vetëm që i japin ushqimeve shumë shije, por janë të mbushura me vitamina dhe minerale. Qepët e njoma janë tepër efektive kundër të ftohtit, dhimbjeve të kokës, ndihmojnë tretjen dhe luftojnë...

nga AgroWeb më 24 mars 2017

Shegë, Xhinxher, Agrume - Kombinimi i Jetës

Aroma delikate e shijes së portokallit lidhet në mënyrë të përkryer me intensitetin e shegës, ndërsa prania e nuancave pikante të xhenxhefilit dhe athësia e limonit i jep këtij kombinimi nota magjike. Ky kombinim vlerash është një zgjidhje e përkryer për të të dhuruar shumë dinamizëm, për t&...

nga AgroWeb më 5 shtator 2017

Salepi, Pija e Shëndetshme nga Orkideja

Salepi është një pije me reputacion të lartë në Shqipëri. Pija e mrekullueshme ka një shije të rrallë, por edhe vlera shëndetësore të mëdha. Ai përgatitet nga zhardhokët e orkideve të egra të cilat gjenden edhe në Shqipëri. Ato lahen, zjehen dhe thahen, më pas shtypen deri sa të bëhen...

nga AgroWeb më 23 qershor 2017

Lëpjeta - Vlerat Unike të Barishtes së Jetës

Lëpjeta renditet në rradhët e barishteve më të shëndetshme për njeriun. Ajo i ngjan shumë spinaqit, jo vetëm në vlera, por edhe në pamje. Lëpjeta ka gjetur përdorim të gjërë në trevat shqiptare së bashku me spinaqin dhe barishtet e tjera të egra në gatime tradicionale si byreku apo lakrori. Ajo &...

nga AgroWeb më 30 prill 2017

Xhenxhefili, Shëruesi Mrekullibërës i Organizmit

Kinezët thonë që “rrepat në dimër dhe xhenxhefili në verë mban mjekun larg.” Xhinxheri ose xhenxhefili konsiderohet si një prej bimëve më të shijshme dhe më të shëndetshme të planetit, vlerat e të cilit shkojnë përtej një stine të vetme. Xhenxhefili është një antioksidant...

nga AgroWeb më 2 nëntor 2016

Mjalti Më i Mirë i Shqipërisë

Shqiptarëve u ngjit mjalti. Aq shumë sa po t’i referohemi shkrimeve të filozofit të njohur, Aristotelit, ilirët arrinin të bënin një verë të shkëlqyer prej tij. Procesi ka ngelur enigmatik, por nëse i referohemi filozofit bëhej duke shtrydhur hojet e mjaltit diku para tre mijë vitesh dhe mund ta imagjinoni vetë se &...

nga AgroWeb më 26 qershor 2015

Mjedra, vetitë e një super fruti

Ju mund të mendoni se kënaqësia që iu jep shijimi i mjedrave të kuqe, të ëmbla, gjithë lëng, me shije unike e që ju bëjnë vazhdimisht të zgjasni dorën e të hapni gojën, është arsye mëse e mjaftueshme për t’i pëlqyer. Do iu duhet ta rimendoni. Sepse mjedrat nuk janë thjesht një ...

nga AgroWeb më 21 gusht 2017

Përfitimet e Mëdha Shëndetësore nga Mjedrat, Manaferrat e Kuqe

Me pak kalori, pa kolesterol, me shumë fibra dhe vitaminë C, manaferrat e kuqe ose siç njihen edhe si mjedrat janë të shëndetshme, po aq sa janë dhe të bukura, jo më kot janë pagëzuar dhe si “karamelja e natyrës”. Deri pak kohë më parë mjedrën, ndryshe të njohur dhe si mana e kuqe e tokës mund ...