nga AgroWeb më 12 shtator 2017

Bërthamat e Hurmave të Arabisë, Vlerat e Rralla Mirëbërëse

Bërthamat e hurmave të Arabisë nuk janë dosido. Ato ndihmojnë mëlçinë dhe veshkat dhe i mbrojnë ato nga toksinat. Këto bërthama janë të dobishme edhe kundër diabetit. Ato janë të pasura me antioksidantë dhe parandalojnë dëmët e shkaktuara në ADN-në tonë, por edhe infeksionet virale...

nga AgroWeb më 31 gusht 2017

Mjaltë dhe Uthull Molle - Mirëbërësi Natyral

Uthulla e mollës dhe mjalti janë dy substanca natyrale me vlera fantastike shëndetësore. Në formën e tyre të papërpunuar, si mjalti ashtu edhe uthulla mund të trajtojnë një sërë problemesh shëndetësore. Duke i kombinuar së bashku, ju mund të dyfishoni vlerat e tyre. Për më tepër ëmbë...

nga AgroWeb më 11 shtator 2017

Mjaltë me Arra, Sekreti Unik i Mirëqenies

Mjalti me arra janë dy ushqime që jo vetëm plotësojnë por edhe përmirësojnë vlerat e njëri tjetrit. Ky kombinim nuk kërkon një lloj specifik mjalti, për sa kohë të jetë cilësor, megjithëse mjalti i gështenjës ofron nivelin më të lartë të antioksidantëve. Kombinimi i arrave me ...

nga AgroWeb më 20 prill 2017

Portokalle Me Kivi - Të freskëtat për imunitet

Për të rritur imunitetin tuaj të brendshëm, kombinimi i dy prej frutave kampione të pasura me Vitaminë C ofron një sasi unike të përfitimeve për shëndetin. Kombinimi i portokallit dhe kivit mund të merret në formën e një sallatë frutash ose ju mund t'i shtrydhni ato në pjesë të barabarta. Si portokalli...

nga AgroWeb më 1 shkurt 2017

Të mirat e veÇanta të mjaltit të tërfilit shqiptar

Mjalti i tërfilit është një nga produktet më të shëndetshme për njeriun. Pasi bletët ushqehen vetëm me nektarin e ëmbël të kësaj bime, ato prodhojnë një mjaltë shumë të shëndetshëm. Në një lugë me mjaltë tërfili gjenden 64 kalori. Ky mjaltë përmban proteina n&...

nga AgroWeb më 29 dhjetor 2016

Vjeshtulla, bima magjike qetësuese

Veshtulla është në thelb një bimë parazite që rritet në degët e pemëve të tjera. Në folklorin Evropian, veshtulla konsiderohet si një bimë magjike, afrodiziak dhe simbol i pjellorisë. Veshtulla, emri Latin i së cilës është Viscum Album, është përdorur prej kohësh si bimë mjekë...

nga AgroWeb më 3 gusht 2017

Bullguri - Një burim i plotë mineralesh

Drithi i bullgurit mund të mos jetë zgjedhja juaj e parë, por do të habiteni kur të mësoni se sa shumë vlera ka ai. Bullguri është një drithë që përmirëson tretjen, stimulon rritjen dhe zhvillimin, qarkullimin e gjakut, gjumin, parandalon sëmundjet kronike dhe mbron sistemin imunitar. Bullguri është pjesë e ...

nga AgroWeb më 28 qershor 2017

Të panjohurat e lëngut të freskët të qershive

Nuk ka njeri që të mos jetë i marrosur pas qershisë. Kur vjen stina e qershive, është e pamundur të mos hutohesh nga larmia e nuancave të të kuqes në treg. Ai mal me kokrra qershie bën që të shkojë goja lëng sa herë që u kalon pranë. Qershitë janë një frut fantastik. Por edhe lëngu i tyre ...

nga AgroWeb më 11 gusht 2017

Mrekullitë e Kokrrave Mirëbërëse të Trëndafilit të Egër

Kokrrat e Trëndafilit të Egër janë nga bimët medicinale me efektet më të fuqishme në organizmin e njeriut. Kokrrat e Trëndafilit të Egër thahen dhe janë të gatshme për të përcjellë të gjitha vlerat e tyre të pakrahasueshme tek njerëzit, kryesisht në formën e çajit.  Me qindra ...

nga AgroWeb më 10 shtator 2017

Fara Lini Për Mirëqënien e Zemrës

Në listën e farave të shëndetshme për njeriun futen padyshim farat e linit, vlerat e të cilave janë të famshme. Farat e linit përdoren si ushqim i shëndetshëm, vlerat e të cilit janë provuar shumë kohë më parë. Farat e linit janë të pasura me Omega-3, fibra dhe proteina. Në këto fara gjenden ...

nga AgroWeb më 25 maj 2017

Floriri Origjinal i Shqipërisë

Vaji i ullirit, është padyshim protagonisti i ushqimit tonë mesdhetar, që i jep jetë e shije çdo pjate; që nga sallata, tek makaronat apo prodhimet e detit. Praktikisht dy pika vaj në çdo ushqim, bëjnë mrekullinë. Fatmirësisht Shqipëria hyn tek vendet e pasura me ullinj. Antikiteti i ullinjve në Shqipëri ësht...

nga AgroWeb më 31 mars 2017

Serumet Natyrale Për Energji Pranverore

Petale të kuqe trëndafili, ujë e lëng limoni në shishe të qelqta e pakëz “magji” gjysheje. Çdo shqiptar, kryesisht i brezit të para 90-ës kujton, pse jo, me nostalgji shijen etje -shuese të shurupit të trendafilit për të cilin një gjë ishte e sigurt; nuk ishte si pijet joshëse “amerikane&rdquo...