nga AgroWeb më 28 korrik 2017

Taratori i Freskët - I Fuqishëm Kundër Infeksioneve

Në këto ditë të nxehta vere, prania e kësaj pjate tradicionale shqiptare në tryezat tona bëhet edhe më e dashur. I lehtë në shije ashtu si edhe në përgatitje, taratori është dhe një mjet shumë i rëndësishëm për të mbrojtur organizmin nga infeksionet mykotike. Kjo pjatë tipike shqiptare ...

nga AgroWeb më 25 korrik 2017

Faktet Mitike të Barishtes Koriandër

Cilantro apo Koriandër? Janë emrat e të njëjtës barishte, apo dy llojeve të ndryshme? Sa për sqarim: cilantro është praktikisht pjesa e gjelbër e bimës që i ngjan majdanozit. Koriandër është emri i farave të të njejtës bimë që shpesh përdoren si një erëz aromatike në shumë e...

nga AgroWeb më 14 korrik 2017

Tre Super Lëngje Me Vlera Unike

Ruajtja e ekuilibrave në ushqimin e përditshëm është sfidë më vete dhe larmia e produkteve të pasura me ushqyes është e madhe. Por shpesh këto ushqime nuk e gjejnë dot rrugën për në tryezë. AgroWeb.org do t’ju tregojë mënyrat e thjeshta se si të përfshini në ushqimin tuaj perimet dhe ...

nga AgroWeb më 2 shkurt 2017

Lulet dhe Rrënjët Mirëbërëse të Karrotës së Egër

Këtu në AgroWeb kemi mësuar shumë për të gjitha llojet e bimëve dhe luleve. Kemi mësuar gjithçka për lulet e dashurisë. Tani është koha të mësoni për lulen e turpit. Kështu i thërrasin karrotës së egër në Korçë. Kjo bimë me vendlindje në Evropë gjendet edhe n&...

nga AgroWeb më 11 korrik 2017

Vlerat e Mahnitshme Mjekësore të Aguliçes

Aguliçja e familjes botanike Primula officinalis është një barishte e vogël që rritet zakonisht nëpër male, kodrina dhe lëndina dhe gjendet e përhapur në zona të ndryshme të Shqipërisë. Në mjekësinë shqiptare popullore njihet si lulja gjashtegishta. Ajo nuk është shumë shtatlartë, e ...

nga AgroWeb më 29 mars 2016

Të Kuqet - Produktet e Flakta të Shëndetit

Të ushqeheni shëndetshëm do të thotë të ndiqni skemën e ngjyrave të ylberit. Pra, nëse ju përfshini sa më shumë ngjyra frutash dhe perimesh në ushqimin tuaj të përditshëm atëherë do të jeni në rrugën e duhur për një dietë të vlera të plota. Kësaj rradhe do të...

nga AgroWeb më 24 gusht 2015

Gjethja e hekurt

Të gjithë e mbani mend Popeye, të njohur nga ne dhe si Braccio di Ferro. Nëse nuk ju vjen ndërmend, po ju japim një ndihmë të vogël: fjala kyçe është spinaqi. Po tani po ju kujtohet dhe bashkë me të dhe predikimet e mamasë që duhet të hani spinaq që të “bëhesh i fortë si Popeye”, ...

nga AgroWeb më 18 maj 2017

Bamja, super perimja që duhet ta duam

Bamjen ose e do ose e urren. Rrugë të mesme nuk ka. Bamja qëndron në majë të piramidës ushqimore si një super zarzavat. Duke e paragjykuar në shije, ne shpesh kemi neglizhuar vetitë ushqyese të saj. Përmes këtij artikulli të AgroWeb.org, ne do t’ju japim mjaftueshëm arsye për ta konsumuar më shumë. ...

nga AgroWeb më 16 korrik 2015

Fiqtë, sekretet dhe vlerat e tyre befasuese

Disa ushqime kanë aftësinë për të të bërë menjëherë nostalgjikë. Edhe aroma më e lehtë mjafton që të zgjojë kujtime të njerëzve apo vendeve. Dhe nga të gjithë produktet, fiqtë janë ato që na ngjallin më shumë kujtime veçanërisht nga fëmijëria teksa ...