Lajme

Të Pushosh në Freskinë e Alpeve Shqiptare

nga AgroWeb më 17 gusht 2017

Të Pushosh në Freskinë e Alpeve Shqiptare

Shqipëria është një nga vendet më malore në Evropë. 70% e territorit të vendit është malor. Peisazhi që ofrojnë malet shtatlartë është nga ata që të lë pa frymë dhe i rrallë në të gjithë botën. Luginat e vendit tonë kompozojnë një mozaik të bukur pyjesh, l&...

Banka e Shqipërisë analizon nivelin e borxhit të ndërmarrjeve bujqësore

nga AgroWeb më 1 gusht 2017

Banka e Shqipërisë analizon nivelin e borxhit të ndërmarrjeve bujqësore

TIRANE /ATSH/- “Vlerësimi i mënyrës së financimit të ndërrmarrjeve mikro dhe të ndërmarrjeve bujqësore”, është një nga studimet shkencore të publikuara nga Banka e Shqipërisë i përgatitur prej Departamentit të Kërkimeve në BSH Materiali ka për qëllim prezantimin e rezultateve t&...

820 Milion Euro për Bizneset SME nga FEI dhe ProCredit Bank

nga AgroWeb më 21 korrik 2017

820 Milion Euro për Bizneset SME nga FEI dhe ProCredit Bank

820 milion euro për bizneset SME. Mbështetje e dyfishtë e Fondit Europian për Investime dhe ProCredit Bank për kompanitë novatore. Fondi Europian për Investime (FEI) dhe Grupi ProCredit do të ofrojnë një shtesë të fondit prej 450 milionë euro për bizneset novatore SME, duke sjellë në total 820 milion euro për k&...

Shkëmbimet tregtare me vendet e BE zënë 69% të gjithë tregtisë

nga AgroWeb më 18 korrik 2017

Shkëmbimet tregtare me vendet e BE zënë 69% të gjithë tregtisë

Shkëmbimet tregtare me vendet e BE zënë 68,8 %, të gjithë tregtisë. Në Qershor 2017, eksportet drejt vendeve të BE-së zënë 78,3 % të eksporteve gjithsej dhe importet nga vendet e BE-së zënë 65,0 % të importeve gjithsej. Sipas raportit të Institutit të Statistikave ( INSTAT ), të publikuar këtë...

Ekologji

Ekonomi

Natyrale & Organike

Video Të gjitha »

Karta Familjare EcoMarket

nga AgroWeb më 2 gusht 2017

Bregdeti Shqiptar Pushtohet Nga Kandilat e Detit

nga AgroWeb më 11 korrik 2017

Ofertat e EcoMarket

nga AgroWeb më 22 qershor 2017

Infografikë Të gjitha »

Gjithçka mbi vitaminat

nga AgroWeb më 20 qershor 2017

Vlerat fantastike të qitros

nga AgroWeb më 16 qershor 2017

TAP - Rritje për ekonominë shqiptare

nga AgroWeb më 25 maj 2017

Foto Lajm Të gjitha »

 • Në Tregun më të Madh Agro në Elbasan - Atje ku Investohet e Ardhmja

  Në Tregun më të Madh Agro në Elbasan - Atje ku Investohet e Ardhmja

 • 17 Agrobiznese Shqiptare Ëertifikohen me Standardet Ndërkombëtare të Cilësisë dhe Sigurisë

  17 Agrobiznese Shqiptare Ëertifikohen me Standardet Ndërkombëtare të Cilësisë dhe Sigurisë

 • Shqipëria 1937

  Shqipëria 1937

 • Produktet e veÇanta të Fierit e Lushnjes

  Produktet e veÇanta të Fierit e Lushnjes

 • Konkursi i Vajit të Ullirit

  Konkursi i Vajit të Ullirit

Të gjitha lajmet

Më të lexuarat

Shegët Shqiptare, Frutat e Pasurisë dhe Trashëgimisë

nga AgroWeb më 12 shtator 2017

Shegët Shqiptare, Frutat e Pasurisë dhe Trashëgimisë

Disa fruta kanë aftësinë për të të bërë menjëherë nostalgjikë. Edhe aroma më e lehtë mjafton që të zgjojë kujtime të njerëzve, vendeve dhe kohëve të kaluara. Dhe nga të gjithë produktet, shegët janë ato që na ngjallin edhe më shumë kujtime veçanërisht ...

Mjalti i Gështenjës, Miku i Mirë i Shëndetit

nga AgroWeb më 12 shtator 2017

Mjalti i Gështenjës, Miku i Mirë i Shëndetit

Pema e gështenjës i përket të njëjtës familje ku bëjnë pjesë ahu dhe lisi. Për mijëra vite me rradhë, gështenja ka qenë një burim kryesor ushqimi për zonat malore të Mesdheut ku drithërat nuk rriteshin dot. Gështenja e ëmbël (Castanea sativa) që përdoret kryesisht për mjaltin ...

Zyrtare! Rifillon Importi i Mishit nga Brazili në Shqipëri

nga AgroWeb më 11 shtator 2017

Zyrtare! Rifillon Importi i Mishit nga Brazili në Shqipëri

Nis përsëri importi i mishit brazilian drejt Shqipërisë. Kreu i Qendrës së Eksporteve Shqiptare, Alban Zusi knfirmoi për AgroWeb.org se ka rifilluar importi i këtij mishi pas bllokimit nga muaji mars. Lajmi bëhet i ditur nga media përmes AFI (Albanian Food Industri) e cila njofton se pas këmbënguljes disa javore të ekspertëve t...

Shafrani, përfitimet dhe pikëpyetjet e mbjelljes në Shqipëri

nga AgroWeb më 11 shtator 2017

Shafrani, përfitimet dhe pikëpyetjet e mbjelljes në Shqipëri

Është një nga erëzat më të shtrenjta në botë, por edhe kultivimi i saj ka kosto jo të vogël. Bëhet fjalë për shafranin, bimë e cila ka nisur të kultivohet në Shqipëri edhe pse në sasi të vogla, në fazë gati eksperimentale. Prodhimi më i ri i kësaj bime, po bëhet nga një sip...