nga AgroWeb më 15 Nëntor, 2017

Lakror Fshati me Lakra të Egra, Shije Shtëpie

Falë prushit dhe nxehtësisë së tij të avashtë, tepsitë me gatimet e pjekura marrin një shije të veçantë. Tradita shqiptare e gatimit është e pasur me shije e aroma të dashura, ndonjëherë mistike, pas të cilave shumëkush që i ka provuar, ka mbetur i magjepsur. Mes mjeshtërisë së recetave në kuzhinën shqiptare padyshim tradita unike […]

nga AgroWeb më 14 Nëntor, 2017

Fasule me Pastërma – Një Vepër Arti për Shijen

Për shumë njerëz gjella me fasule është një vepër arti për shijen. E në të vërtetë ashtu është, sepse fasulja në vetvete është një bishtajore e plotfuqishme në vlera, ushqyes, vitamina e minerale. Gjella me fasule është një traditë e pazëvëndësueshme për çdo familje shqiptare. Për shumë syresh, fillimi i javës është ‘Dita e Fasuleve’. […]

nga AgroWeb më 3 Nëntor, 2017

Pastiço e Shtëpisë – Kënaqësia e Kuzhinës Shqiptare

Pastiçoja është një nga gatimet më të pëlqyera të shqiptarëve. Ajo e gjen vendin në tryezat tona të paktën një herë në javë. E mira e pastiços është se mund të bëni krejt lehtë shumë tava dhe të kënaqni të gjithë familjen apo të ftuarit. Pastiçoja është një kombinim fantastik i makaronave, djathit dhe kremit […]

nga AgroWeb më 2 Nëntor, 2017

Qepë të Kuqe Turshi, Shija Shqiptare Plot Vlera

Qepët e kuqe turshi gjallërojnë shumë gatime të ndryshme dhe ofrojnë ngjyra mjaft të këndshme që zbukurojnë tryezën. Qepët turshi përgatiten shpejt dhe qëndrojnë gjatë në frigorifer. Qepët turshi mund t’i përdorni në panine, në gatimet me mish derri, fasule, sallatat me majonezë, patate, vezë, sallatat jeshile dhe sallatat me barishte si kale. Ngjyra perfekte […]