nga AgroWeb më 15 Dhjetor, 2017

Trileçe, Ëmbëlsi e Parezistueshme – Si Ta Përgatisni

Një ëmbëlsirë klasike e lehtë, shumë e dashur për shqiptarët, gosti fisnike për miqtë, fantastike për festat është Trileçe. Është një ëmbëlsirë plot finesë, e thjeshtë në përgatitje dhe me pak përbërës por shija e saj është unike. Aq sa vështirë se mund t’i rezistosh. Shoqërohet në një mënyrë fantastike me çajra të ndryshëm të […]

nga AgroWeb më 14 Dhjetor, 2017

Gjyvec me Klitharaqe – Shija e Një Dreke Speciale

Gjyvec apo tavë me klitharaqe është një recetë fantastike për një vakt special dreke, me një shije të plotë dhe i pasur me vlera ushqyese siç janë proteinat. Është ndër gatimet më të shijshme tradicionale sidomos tani në ditët e ftohta të dimrit. Gjyveci është një gatim fantastik, shija e të cilit është e papërshkruar […]

nga AgroWeb më 13 Dhjetor, 2017

Supa me Lulelakër – E Lehtë dhe Delikate Plot Vlera

Supa është një nga gatimet më të thjeshta dhe më të shëndetshme që mund të bëni në kuzhinë. E lehtë, delikate në shije por e pasur në vlera shëndetësore dhe çlodhëse për organizmin është supa me lulelakër. Me përbërësit e duhur, të freskët dhe organikë ju mund të krijoni receta ideale e të shijshme për […]

nga AgroWeb më 13 Dhjetor, 2017

Byrek me Presh – Shije e Ngrohtë në Tryezat Shqiptare

Dredhanik, lakrorë, byrëkë a petanikë pavarësisht emërtesave të tyre sipas zonave e ndryshimeve të vogla në mënyrën e përgatitjes mbeten sërish ndër më të preferuarët dhe ndër gatimet më të mira të kuzhinës shqiptare. Tradita e amvisave shqiptare në përgatitjen e byrekëve dhe llojeve të ndryshme të tyre është sa e vjetër aq edhe e […]

nga AgroWeb më 7 Dhjetor, 2017

Petanik me Fasule – i Ngrohtë dhe Shije Plotë 

Në ka një shije që të përfshin tërësisht sidomos në këto ditë të ftohta ajo është shija e recetës me petanik me fasule. Një recetë, nga më të mirat e duarve të gjysheve dhe nënave. Si dhe një gatim ndër më të vjetrit e kuzhinës shqiptare. Petaniku është traditë kryesisht e jugut të Shqipërisë, konkretisht […]

nga AgroWeb më 4 Dhjetor, 2017

Dredhaniku i Ngrohtë me Djathë, Receta e Shijshme

Dredhaniku i ngrohtë i shtëpisë, i sapo dalë nga furra që mbush gjithë shtëpinë me aromën e tij është përherë ndër më të preferuarit. Tani që ditët e ftohta po afrohen, recetat tipike të gatimeve të vjeshtës e dimrit, të mira, e plot shije janë më të dashurat e tryezave shqiptare. Byrekët e ngrohtë të […]

nga AgroWeb më 1 Dhjetor, 2017

Zupa Shtëpie – Kupat e Ëmbla me Biskota e Reçel Qershie

Zupa shtëpie, një ëmbëlsirë krejt e lehtë, e kombinuar në mënyrë fantastike me arra, reçel dhe biskota për të kënaqur shijen në çdo kohë të ditës. E shoqëruar me kafe, çaj apo duke e shijuar edhe vetëm, kjo ëmbëlsirë është ndër më tradicionalet, e përgatitur shpesh nga amvisat në shtëpi dhe një nga më të […]

nga AgroWeb më 30 Nëntor, 2017

Japrak me Lakër Turshi – Nga Më të Shijshmet e Traditës Shqiptare

Disa u thonë japrak, disa të tjerë dollma, por ka edhe akoma të tjerë që u thonë sarma me lakër turshi. Të shijshme sa s’ka më, lakrat turshi të mbushura janë padyshim një ndër gatimet më fantastike shqiptare. Të lehta e të plota në shije ashtu si edhe në përgatitje, ky është një ndër gatimet […]

nga AgroWeb më 24 Nëntor, 2017

Domatet Turshi – Xhevahiri i Zahireve Shqiptare

Domatet turshi janë pjesë e çmuar e kuzhinës tradicionale të Shqipërisë. Përgatitja e tyre kërkon kohë, zemër dhe përkushtim nga amvistat shqiptare. Ato njihen zakonisht si “zahire” dhe zakonisht përgatiten gjatë verës për t’u bërë gati dhe konsumuar në dimër. Të bërit turshi nëpërmjet fermentimit me shëllirë ose uthull është një teknikë e mirë e […]

nga AgroWeb më 24 Nëntor, 2017

Reçeli i Karrotës, Ëmbëlsia Natyrale në Kuzhinë

Karrotat përcjellin një ëmbëlsi natyrale dhe një shije të butë. Karrotat rriten mjaft lehtë, kushtojnë pak dhe përmbajnë 1 përqind pektinë. Këto karakteristika e bëjnë karrotën të përshtatshme për përgatitjen e një reçeli të veçantë. Reçeli i karrotës është një ëmbëlsirë krejt e veçantë e traditës shqiptare. Ai përgatitet nga amvisat në shumë zona të […]

nga AgroWeb më 21 Nëntor, 2017

Glikoja e Arrës, Thesari i Ëmbël i Kuzhinës Shqiptare

Glikoja është një nga thesaret e panumërta të kuzhinës shqiptare. Ajo përgatitet nga fruta dhe perime të ndryshme të rritura në vend. Glikoja e arrës e cila përgatitet nga arrat e plota të njoma jeshile, është një nga më populloret, dhe ndiqet nga glikotë e qershisë së bardhë, patëllxhanit, fikut të egër, kumbullës dhe kajsisë. […]

nga AgroWeb më 16 Nëntor, 2017

Specat e Pjekur Turshi, Tradita e Shijes Shqiptare

Me aromën e tyre fantastike, specat turshi lezetosin shijen e çdo gatimi në tryezat shqiptare. Speca të kuq, të pjekur e të marinuar me uthull, limon, hudhër dhe vaj. Me siguri, ju shkon goja lëng kur i lexoni këto fjalë që përshkruajnë shkurtimisht një nga turshitë më të preferuara të shqiptarëve. Janë ndër turshitë më […]

nga AgroWeb më 15 Nëntor, 2017

Sallata Ruse Si Traditë e Amvisave Shqiptare

Vështirë se gjen një familje shqiptare ku sallata ruse nuk është e preferuara në tryezat festive, e sidomos e Vitit të Ri, ditëlindjeve apo edhe gëzimeve të tjera familjare. Kush e ka provuar dhe nuk është mahnitur nga shija e saj. E plotë, e pasuruar me perimet më të mira, pakëz të buta, e pakëz […]

nga AgroWeb më 9 Nëntor, 2017

Pure’ e Artë me Kungull dhe Karrota – Shije Plot Shëndet

Një recetë e thjeshtë, e shëndetshme plot shije, për një vakt të shkëlqyer dreke apo edhe darke përmes kombinimit me kungull e karrota. Shija e kremoze e kungullit të përgatitur si pure plotëson padyshim oreksin e mbi të gjitha kënaq shijen teksa të përfshin tërësisht. Janë më të freskëtat e stinës. Kungull i verdhë, karrota, […]

nga AgroWeb më 6 Nëntor, 2017

Byrek Shtëpie me Patate – Shije Nga Tradita Shqiptare

Amvisat shqiptare janë vërtetë duararta. Ato mbledhin gjithë shtëpinë rreth tryezës me gatimet fantastike e të shijshme të përgatitura plot dashuri, delikatesë e kujdes. Një nga këto gatime padyshim, në krye të listës së recetave më tipike e më të shijshme shqiptare janë byrekët. Të përgatitur me kombinime të ndryshme nga mbushjet me djathë apo […]

nga AgroWeb më 6 Nëntor, 2017

Supa me Gështenja – Pjata Më e Shëndetshme e Stinës

Është sezoni i artë i gështenjave dhe Shqipëria është një nga të bekuarat e natyrës falë pasurisë që ka nga sipërfaqe të tëra toke me pemët e gështenjës, sidomos në zonat veriore të saj. Sigurisht, tradita na ka mësuar prej shekujsh t’i shijojmë gështenjat e pjekura apo të zjera. Sidomos darkave kur është ftohtë dhe […]

nga AgroWeb më 17 Tetor, 2017

Supa Me Avokado, Pasuri Ideale Për Organizmin

Kënaqësia që zbret në stomak pas një vakti të lehtë e të shijshëm ushqimi pa dyshim ndikon në ngjitjen e një humori pozitiv përgjatë gjithë ditës. E tillë është ndijesia që të dhuron një supë e ngrohtë, delikate dhe kremoze me avokado e gatuar në shtëpi. Padyshim çdo supë ka shijen e saj karakteristike ashtu […]