nga AgroWeb më 26 Prill, 2019

Mashurka të Njoma Për Më Shumë Hekur Në Organizëm

Mashurkat janë të pasura me hekur, ndaj rekomandohen gjerësisht për njerëzit që kanë pamjaftueshmëri të këtij minerali. Mashurkat janë gjithashtu të pasura me magnez, zink, kalium, fosfor dhe kalçium. Kjo i bën ato perfekte për organizmin. Më poshtë do të gjeni nga AgroWeb.org arsyet e forta përse duhet të konsumoni mashurkat. Më Shumë Hekur Në […]

nga AgroWeb më 1 Tetor, 2018

Si Të Ruani Dhe Ngrini Mashurkat Për T’i Shijuar Në Çdo Stinë

Mashurkat janë një prej perimeve më të shëndetshme. Por problemi me perimet sezonale është se nuk i shijon dot gjatë gjithë vitit. AgroWeb.org ju sjell një mënyrë krejt të lehtë për t’i ruajtur mashurkat në mënyrë që t’i përgatisni recetat tuaja të dashura jo vetëm në verë. Merrni mashurkat e freskëta, por sigurohuni që të […]